Online checkin

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Online checkin

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Naposled jsem s LH letel uz pred nejakym rokem a pul, a hlava uz neslouzi :( ... jak je plz maji s online checkinem / seat selection ..... maji limit 23 hodin pred odletem, predpokladam spravne, ze pro zpatecni let plati totez, cili checknout se na nej budu moct az 23 hodin pred odletem prvni segmentu zpatecniho letu?

Nebudu mit na zpatecni ceste si vytisknout boarding pasy - je mozne pres web online checkin jenom udelat seat selection (a nebo si proste ty boarding pasy nevytisknout), a zbytek doresit az na checkinu - ke kteremu stejne kvuli bagazi stejne musime...?


honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od honzeek1 »

Tragedie_v_JZD píše:Naposled jsem s LH letel uz pred nejakym rokem a pul, a hlava uz neslouzi :( ... jak je plz maji s online checkinem / seat selection ..... maji limit 23 hodin pred odletem, predpokladam spravne, ze pro zpatecni let plati totez, cili checknout se na nej budu moct az 23 hodin pred odletem prvni segmentu zpatecniho letu?

Nebudu mit na zpatecni ceste si vytisknout boarding pasy - je mozne pres web online checkin jenom udelat seat selection (a nebo si proste ty boarding pasy nevytisknout), a zbytek doresit az na checkinu - ke kteremu stejne kvuli bagazi stejne musime...?


ja to tak delam vzdy, udelam online checkin a boarding passy dostanu az na letisti, bez problemu

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od Kamyl »

Nebo si udelej checkin pres mobil a budes mit i BP v mobilu...

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Ty jo .. diky za tip ... ten mobilni checkin vypada , ze je presne to, co potrebuju :) snad najdu v sobotu vecer v parizi nejakou free wifinu, pres kterou bych se checknul :))

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od stevard »

dokonce teď LH má v určitý hodiny na letišti slečnu s notebookem, která dělá online check-in, kte kterýmu dává vouchery na slevu 500,- na letenku. Je to akce, která platí do konce července.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Online checkin

Příspěvek od Globik »

Jen se chci ujistit, že platí pravidlo 23 hodin před odletem 1.segmentu příslušného směru (a ne pravidlo 23 hodin pro každý segment zvlášť), tedy že mě to pustí na všechny segmenty (a ne jen na 1. a ostatní si budu muset dodělat za příslušných pár hodin, pokud to vůbec dodělat půjde). Díky

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:Jen se chci ujistit, že platí pravidlo 23 hodin před odletem 1.segmentu příslušného směru (a ne pravidlo 23 hodin pro každý segment zvlášť), tedy že mě to pustí na všechny segmenty (a ne jen na 1. a ostatní si budu muset dodělat za příslušných pár hodin, pokud to vůbec dodělat půjde). Díky


myslim, ze len prvy segment, ale ved uvidis, ked pride cas ;)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Online checkin

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
Globík píše:Jen se chci ujistit, že platí pravidlo 23 hodin před odletem 1.segmentu příslušného směru (a ne pravidlo 23 hodin pro každý segment zvlášť), tedy že mě to pustí na všechny segmenty (a ne jen na 1. a ostatní si budu muset dodělat za příslušných pár hodin, pokud to vůbec dodělat půjde). Díky


myslim, ze len prvy segment, ale ved uvidis, ked pride cas ;)

OK, radši to asi udělám komplet pár hodin před odletem, protože 23 hod.před 2.segmentem budu mít noc. Btw.když mám v rezervaci buknuté sedadlo, tak mi ho nějaký agent může sebrat než si udělám checkin za stejných podmínek jako když už mám checkin udělaný nebo je to zdůvodnitelnější?

Tragéde, Ty jsi v červnu přestupoval? A pokud ano, máš k tomu prosím co říci? :)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:Btw.když mám v rezervaci buknuté sedadlo, tak mi ho nějaký agent může sebrat než si udělám checkin za stejných podmínek jako když už mám checkin udělaný nebo je to zdůvodnitelnější?

sedadlo je uplne nezavazne, kym ho nemas vytlacene na boarding passe. A aj ked ho mas na BP, tak sa ti moze stat, ze dostanes pri gate ine ;)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Online checkin

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
Globík píše:Btw.když mám v rezervaci buknuté sedadlo, tak mi ho nějaký agent může sebrat než si udělám checkin za stejných podmínek jako když už mám checkin udělaný nebo je to zdůvodnitelnější?

sedadlo je uplne nezavazne, kym ho nemas vytlacene na boarding passe. A aj ked ho mas na BP, tak sa ti moze stat, ze dostanes pri gate ine ;)
Jasně, ale z toho chápu, že pokud už palubku mám, je to už méně nezávazné. A jelikož mi na 1.segmentu záleží mnohem víc než na 2., tak to risknu udělat co nejdříve.
Btw.zatím se mi stalo jen jednou, že mi v gatu vyměnili místo, napřed se mě slušně zeptali s tím, že na novém místě budu mít víc místa pro nohy a po mém souhlasu mě umístili do Y+ (UA).

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od stevard »

na dalkovky to vetsinou funguje 23hodin pred odletem 1. segmentu, ale na legy po Evropě se obcas stava, ze to da misto jen na 1. leg. V pripade LH se da sedadlo zarezervovat dopredu aniz by se clovek odbavoval, pokud to neni nejaka value special trida. Zmena sedadla vyhrazena at uz je sedadlo rezervovany, nebo konkretni pap odbavenej. Dela se to pouze v pripadech, kdy se meni typ/verze letadla, nebo je potreba kvuli specifickymu seatingu (pax s detma, wheelchair, extraseat,...) Uvolnit konkretni sedadlo. V tehle pripadech se vetsinou pristupuje k presazeni jiz odbavenejch pax.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Online checkin

Příspěvek od Globik »

stevard píše:na dalkovky to vetsinou funguje 23hodin pred odletem 1. segmentu, ale na legy po Evropě se obcas stava, ze to da misto jen na 1. leg. V pripade LH se da sedadlo zarezervovat dopredu aniz by se clovek odbavoval, pokud to neni nejaka value special trida. Zmena sedadla vyhrazena at uz je sedadlo rezervovany, nebo konkretni pap odbavenej. Dela se to pouze v pripadech, kdy se meni typ/verze letadla, nebo je potreba kvuli specifickymu seatingu (pax s detma, wheelchair, extraseat,...) Uvolnit konkretni sedadlo. V tehle pripadech se vetsinou pristupuje k presazeni jiz odbavenejch pax.

Tohle je případ TATL + následný přískok po Evropě. Na TATL mám místo online rezervované, na přískok online nelze. Pokud by o něj měl zájem nějaký senator apod., tak se obávám, že by mu ho dali. Na druhou stranu si říkám, jaká je pravděpodobnost, že o něj bude mít zájem právě v době 23-9 hodin před odletem (tedy v době, kdy už si můžu udělat odbavení na TATL, ale ještě neudělám).

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od stevard »

u LH jdou sedadla naknihovat i na useky po Evropě, pokud neni rezervace udelana do nejaky tridy, ktera to neumoznuje. SEN, HON a Star Gold jsou automaticky predodbaveny CKI Robotem na jimi preferovany sedadlo.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Online checkin

Příspěvek od Globik »

stevard píše:u LH jdou sedadla naknihovat i na useky po Evropě, pokud neni rezervace udelana do nejaky tridy, ktera to neumoznuje. SEN, HON a Star Gold jsou automaticky predodbaveny CKI Robotem na jimi preferovany sedadlo.

Jasně, ale co když letí s někým, kvůli komu by chtěli sedět jinde. Nebo se do preferencí udává, na které straně chci sedět na konkrétní trase a v konkrétním úseku dne? Takže pak si to chce třeba změnit.
Na přískok mám codeshare v S.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od stevard »

pokud chce sedět jinde, tak se nechá přesadit, nebo se přesadí sám na webu nebo na kiosku. Preference je Window, Aisle, u nekterejch karet je moznej i Exit nebo konkretni sedadlo. Karty to v economy posazuje do Q zone, coz je na LH/OS letech prvnich nekolik rad, kde by mely prioritne sedet karty a nemel by se tam davat Infant a podobny hlucny elementy :-))


Odpovědět