Online checkin

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od k.m »

Dotázek:Lze přes online odbavení zabukovat místa u nouzáků? Jestli mám kvůli tomu brzy vstávat,nebo nechat odbavení až na přepážku..


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od whiskey »

k.m píše:Dotázek:Lze přes online odbavení zabukovat místa u nouzáků? Jestli mám kvůli tomu brzy vstávat,nebo nechat odbavení až na přepážku..


Ak je to longhaul, tak uz na tych miestach sedia nejaki senatori na 99%, a myslim, ze online to aj tak ukazuje ako unavailable.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od stevard »

exity nejdou u většiny airline ani přes web ani přes self check-in. Jen v případě, že už nejsou jiný sedadla v daný třídě k dispozici, posazuje to na exit, pokud neni systémově zablokovanej. Je to z toho důvodu, že cestující, kterej tam sedí musí bejt fyzicky i zdravotně způsobilej asistovat v případě evakuace.

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od k.m »

OK...no myslel jsem si to,takže to nechám až na přepážku....apropó odlet mám v pátek v 5:55 budu nocovat v hotelu přímo na Ruzyni....odbavuje se Lufthansa samostatně,nebo v rámci více letů u jedné přepážky tj.nejsou tam touto dobou nějaké extra fronty....abych věděl,kdy mám vstávat..

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od stevard »

odbavení pro economy už je pouze na kioskách a drop off je 242-243. Otevírá se ve 4 hodiny. Je to common chec-in pro odbavení letů LH/OS. Ráno letí první ten Frankfurt, ale po 5. hodině už se začínaj trousit lidi na Mnichov. Zavírá se 40min do odletu. Nejlepší je přijít už po tý čtvrtý hodině, to je tam relativně klid. Na exit se dá bez problému přesadit na přepážce


k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od k.m »

stevard píše:odbavení pro economy už je pouze na kioskách a drop off je 242-243.


To je pro mne jako občasného cestovatele(s Lufthansou vůbec prvně) novinka - takže palubní vstupenku dostanu pouze v tom kiosku?? Na přepážce pouze zavazadla?
Takže ještě jeden technický...ovládá ten kiosek češtinu a je jich tam dostatek(netvoří se nějaké fronty)?
....pokud je to pouze přes ty kiosky,tak bude online odbavení asi jednoduší - předpokládám tedy,že jde po netu odbavit jak ten Frankfurt tak i následný let do Porta.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od stevard »

přesně tak. Kiosků pro lety LH/OS je před přepážkami k dispozici 5. Fronty se před nimi většinou netvoří, pokud není linka úplně plná. Web check-in se otevírá 23 hodin před odletem, takže večer před odletem už ti určitě půjde udělat i ta linka z Frankfurtu dál. I když si palubku nevytiskneš, jde potom reprintovat na kiosku, nebo můžeš jít rovnou na přepážku, kde ti jí vytisknou. Kiosky LH v češtině nejsou, ale jsou u nich asistenti. Je tam docela vyladěná grafika, takže jen přiložíš pas, potom stačí napsat první 3 začáteční písmena destinace kam letíš z PRG, teda FRA. V dalším kroku vybereš, že letíš sám, že se zavazadlem, jestli sbíráš nebo nesbíráš míle (případně vložíš M&M kartu) a nakonec se ti postupně zobrazí obě seatmapy a vybereš si ze zelených sedadel, kde chceš sedět. Vyjedou ti obě palubky a jdeš na drop off ;-)

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od bubo »

nejakou dobu jsem s luftwafe neletel, az minuly tyden. Den predem mi prisel email, ze si muzu udelat online checkin. hm, pekne upozorneni, ale nemel jsem po ruce rezervaci, sluzebni emaily taky nebyly po ruce, abych si to tam nasel. Ale jen tak pro formu jsem na to klikl. dalsim klikem jsem si vybral sedacku a bylo hotovo. Konecne nekdo dosel na to, ze pokud kdyz ma muj email v rezervaci (teda ma cislo M&M a tim padem email), tak opravdu staci kliknout a nemusi cestujiciho trapit se zadavani cisla letenky nebo rezervacniho cisla (ktere jsou dve a obvykle jako prvni zadat to spatne). Jen tak dale, pochopi to i u CSA ?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od Globik »

Pěkná user friendly drobnost.
Ale není třeba od věci si po koupi letenky hezky napsat čas letu s conf.kódem do kalendáře v mobilu.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od Malvolio »

Globík píše:Pěkná user friendly drobnost.
Ale není třeba od věci si po koupi letenky hezky napsat čas letu s conf.kódem do kalendáře v mobilu.


Lufthansa jako přílohu potvrzení posílá iCalendar soubor, takže stačí kliknout na přílohu a je to tam.

Jinak minulý týden jsem letěl ranním MUCem, jeden terminál byl mimo provoz, druhý obsadila pozemní letuška, která tiskla štos asi třiceti BP, třetí dva Korejci, kteří to zkoumali s papírovým německo-korejským slovníkem a u čtvrtého stál nějaký homelessák nebo co, který do toho házel mince a čekal, až mu asi padnou tři třešničky. Takže pro zbytek zbyl jeden použitelný stroj a když na mě došla řada, tak v něm došel papír a šel jsem hezky na přepážku, kdy mi vytiskly pěkné Austrianky.

Párkrát jsem zkoušel i mobilní boarding pass, v Praze to fungovalo vždy perfektně, ale na dalších letištích s tím byl vždy problém....

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od happyna »

Zdravím, zkusím to ještě tady a pak už tam něco napíšu :lol:
Chci si udělat online ckeck-in, jenže koukám že tentokrát je tam háček v podobě informací o vízu. Tak vízum mám, takže by to mělo být v pohodě, jenže koukám a chtějí po mně Number. Tak si říkám že v tom by taky neměl být problém, jenže tady jsem narazil :lol:
Výklad v podobě obrázků
Obrázek
Na jedný stránce je to takto
14. Russia Visa number.
Obrázek
a na druhý
Obrázek

Ok, tak se ptám na jedonm fóru a jeden tvrdí to a druhej to druhý :think: Tak zkoušim poslat formulářem na lufthansa.com(přímo formulář pro check-in) a tam mě odbydou tím, že potřebují víc informací a že si mám zavolat za ojra na nějakou jejich linku. Tak si říkám, že ještě využiji zastoupení Lufthansy v ČR. Posílám email a odpovědí mi bylo, že číslo víza je WAS2960674 (viz. obrázek1 vpravo dole). Tak ještě zkouším telefon, aha prej je to vpravo nahoře :crazy: :lolno:

Tak kdo mi pomůže rozlousknout co vybrat :wink: nebo mám ještě zkusit zavolat na ambasádu?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Online checkin

Příspěvek od gr09 »

Jednoznacne vpravo nahore. Vpravo dole je tzv. visa ID (to same je skoro hahore vpravo v azbuce) a je to v podstate identifikace, kde bylo vizum vydano.


Odpovědět