Přestup FRA let PRAHA - ABERDEEN

Odpovědět
kendymendy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 05. 2012, 19:32
Stav: Offline

Přestup FRA let PRAHA - ABERDEEN

Příspěvek od kendymendy »

Dobrý den, omlouvám se snad se nebudu opakovat ale potřebovala bych poradit. Poletím prvně letadlem a sama k tomu přestup. Mám hroznej strach že se nekde ve Fra ztratím, neletěli jste někdo s Lufthansou do Aberdeenu? Jak daleko jsou od sebe nástupište? Co moje zavazadla posará se mi o ně lufthansa? Letenku mám koupenou jako jeden let přímo z jejich oficialních stránek. Jak bude probíhat výstup z letadla? O co všechno se musím postarat sama? Sáčky na tekutiny mi někde dají nebo si to musím obstarat ? Opravdu jsou to blbosti ale nevím o létání vůbec nic. Pokud se úspěšně dostanu do odletové haly jsou tam tabule kam se má jít napsatupovat do letadla a popsané kterými dveřmi ven? Neumím pořádně žadnej jazyk zaklady angličtiny tak se toho bojím 2x tolik pokud to budou třeba jen hlásit a já tomu nebudu rozumět. Děkuju za jakoukoliv pomoc.


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup FRA let PRAHA - ABERDEEN

Příspěvek od happyna »

Po příchodu do letištní haly(v tvém případě TERMINÁL 2, odlety jsou nahoře), uvidíš veliký obrazovky, kde si najdeš svoje číslo letu(svůj let) a na konci toho řádku budeš mít napsáno, jaká přepážka/y tento let odbavují. Poté zamíříš k dané přepážce, kde předložíš doklad a bude ti vytisknut boarding pass(měli by ti dát i na druhý segment cesty), pak jim odevzdáš ještě tvůj kufr k odbavení(ten by ti měli odbavit až do cílové destinace, ale já se vždycky pro jistotu ptám). Potom zamíříš dál do nitra letiště, projdeš kolem kontroly BP a rozměrů příručáku a dále půjdeš na bezpečnostní kontrolu. Na boarding passu budeš mít natisknutý nástupní gate i na check-inu ti ho možná sdělí, tak se dále už budeš držet podle informačních směrovek(kdyžtak ještě párkrát zkontroluješ odletovou tabuli, jestli náhodou ten gate nezměnili, moc se to nestává, ale pro jistotu). Do Frankfurtu se teprve chystám, tak nevím jak to tam vypadá. Ale po výstupu z letadla se koukneš na druhej boarding pass a na odletové obrazovky a zjistíš si, z jakého gatu to odlétá, pak už se držet asi jenom směrovek a někde projít pasovkou.

Pokud jsem napsal něco blbě, tak snad mě někdo opraví a doplní ten Frankfurt :wink:

Pytlík na tekutiny si musíš sehnat sama.
Naposledy upravil(a) happyna dne 30. 05. 2012, 15:37, celkem upraveno 1 x.

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Přestup FRA let PRAHA - ABERDEEN

Příspěvek od M-a-S »

Neni ceho se bat!

V Praze se dostavite na Terminal 2 (schengen) k odbavovaci prepazce Lufthansy, kde Vam vystavi palubni vstupenky jak na let z Prahy do Frankfurtu, tak na navazujici let z Frankfurtu do Aberdeenu. Zaroven Vam odbavi kufry az do Aberdeenu, takze o ty se nemusite starat az do vyzvednuti v Aberdeenu.

V Praze nebudete prochazet pasovou kontrolou (schengen), ale jen bezpecnostni kontrolou. Myslim, ze se pred ramy nachazi nejaky automat se sacky na tekutiny (20Kc?), ale to si nejsem jisty ... Pote uz se jen dostavite k vychodu (gatu), nastoupite do letadla a vystoupite ve FRA.

Hned po vystupu uvidite, ze jsou vsude v terminalu velike obrazovky se vsemi odlety a Vy uz si jen najdete z ktereho gatu odleta Vase letadlo do Aberdeenu. Podle sipek se vydate do pripadneho terminalu/prstu, cestou jeste absolvujete pasovou kontrolu a znovu bezpecnostni kontrolu a pak uz jen ke gatu, do letadla a do Aberdeenu. Tam bude znovu pasova kontrola a pak uz si jen na pasu vyzvednete kufr.

Opravdu neni vubec ceho se bat. Snad jen kdyby mel prvni let velke zpozdeni, Vy jste nestihla prestup na navazujici let (nevim, kolik casu mate), tak se musite dostavit k nejake prepazce Lufthansy (bud u puvodniho gatu, budou-li tam jeste zamestnanci, nebo primo na transferovou prepazku) a tam Vas prebookuji na nasledujici let.

Tot vse, zadny strach a stastnou cestu!

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Přestup FRA let PRAHA - ABERDEEN

Příspěvek od M-a-S »

nevsiml jsem si, ze uz nekdo byl rychlejsi nez ja :oops: Ale, opakovani matka moudrosti, ze?

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup FRA let PRAHA - ABERDEEN

Příspěvek od happyna »

M-a-S píše:nevsiml jsem si, ze uz nekdo byl rychlejsi nez ja :oops: Ale, opakovani matka moudrosti, ze?

Aspoň má z čeho vybírat :)


Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Přestup FRA let PRAHA - ABERDEEN

Příspěvek od Jerry X »

Jen ještě dodám, že v Praze si palubní vstupenky vytiskneš ze samoodbavovacího kiosku, popř. ti s tím pomůže personál, který je tam téměř neustále, a pak půjdeš k přepážce odevzdat zavazadlo. A neboj se, není to žádná další komplikace.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup FRA let PRAHA - ABERDEEN

Příspěvek od Night fly »

Ja jeste dodam ten Frankfurt: ten bude prubirskym kamenem :wink: Lety z Prahy totiz bud prijedou ke gatum A, ktere jsou schengenske, nebo stoji na plose (okrajovou moznost prijezdu k schengenskym B-gatum zminuji jen pro uplnost). Vzhledem k tomu, ze ABZ je mimo Schengen, budes pravdepodobne odletat z gate B 20 a vyssi. Takze:

-pokud Vas pristavi k chobotu, budete na 95% na nejakem A-gatu. Hned po vystupu z letadla a pripojene chodby budes mit proti ocim obrazovku s navaznymi lety, najdi ten svuj a vydej se po sipkach. Pokud to bude let opravdu z gatu B, pak te ceka dlouhy pochod tunelem - u gatu A15 je vytah, tim sjedes dolu, das se tunelem, na jeho konci je dalsi vytah, tim vyjedes nahoru a budes v schengenske casti terminalu B.(*) Pujdes po sipkach s tvym cislem gatu, projdes pasovkou a octnes se v NE-schengenske casti terminalu B. Najdes svuj gate a je to. Bezpecnostni prohlidkou prochazet nebudes.

-pokud Vas odstavi "v polich", tj.nekde na plose a bude se vystupovat busmo, nejspis Vas odvezou do terminalu B, coz by pro Tebe byla ta lepsi varianta. Pak staci jen aplikovat vyse uvedeny postup od mista oznaceneho hvezdickou (*).


Odpovědět