Air France - všeobecně

pata07
Cestující Economy (low-cost)
Status: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvekod pata07 » 03. 08. 2017, 13:52

Mám možná takovej noob dotaz, ale létám tak 2x až 3x do roka. Já když si koupím letenku, tak prostě letím, pokud mi není na umření, že bych nemohl absolvovat výlet (a to se mi zatím nestalo). No a dvě osoby z rezervace se rozhodly, že nepoletí a kamarádka mi tvrdí, že při nenastoupení člověka do letadla, kdy propadne letenka si AF účtuje nějaké další poplatky kromě toho, že propadne letenka, a pak čtu v podmínkách:
Any non-compliant use by the Passenger (for example, if he or she does not use the first Coupon or if the Coupons are not used in the order in which they were issued) noticed on the day of travel will result in the payment of a extra fixed-rate fee at the airport: €125 on short-haul flights (metropolitan France and Corsica), €250 for an Economy medium-haul flight, €500 for a Business medium-haul flight, €500 for an Economy or Premium Economy long-haul flight, €1,500 for a Business long-haul flight and €3,000 for a La Première long-haul flight (or the equivalent in the local currency).

Je lepší je z rezervace zrušit a vyhnout se poplatku nebo to se to ustanovení podmínek vztahuje pouze na vynechání segmentu a můžu si ušetřit starosti a volání na AF?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 03. 08. 2017, 15:34

Poplatek se vztahuje napr. na to, ze letite PRG-CDG-NCE-CDG-PRG, a kamaradka si rekne, ze chce taky pobyt v Parizi, tak si koupi 3 dny drivejsi let s Transavii, a bude chtit nastoupit jen na CDG-NCE-CDG-PRG

IMHO je to docela fer, normalne se jinak proste letenice zrusi a kamardka ma utrum.

To, ze by se aerolinka dozadovala nejakeho dalsiho poplatku za to, ze nepoleti, je principielne blbost a byla by smetena se stolu prvnim soudem. Kazdopadne ale bych doporucil let oficialne zrusit, za cez by mela byt moznost dostat zpatky alespon taxy.

pata07

Příspěvekod pata07 » 04. 08. 2017, 16:40

Moc díky, sice na mě AF zatím sere (inflolinka zvoní a nic), ale při nejhorším jim napíšu maila, aby vrátili taxy na letištní kafe. :mrgreen:

jonapet
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž

Příspěvekod jonapet » 03. 09. 2017, 15:52

Pokud by ten upgrade do Y+ byl za poloviční cenu, tak se o něm dá uvažovat. Naopak 13k za C mi přijde docela fér nabídka. Nabízí AF ještě nějaký výhodnější upgrade třeba u check-in přepážky?
Přílohy
upgrade.jpg
upgrade.jpg (83.63 KiB) Zobrazeno 357 x

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 03. 09. 2017, 22:47

jonapet píše:Pokud by ten upgrade do Y+ byl za poloviční cenu, tak se o něm dá uvažovat. Naopak 13k za C mi přijde docela fér nabídka. Nabízí AF ještě nějaký výhodnější upgrade třeba u check-in přepážky?

Moje aktualni rezervace (PRG-CDG-PVG-SYD-SGN-CDG-PRG) bohuzel tenhle upgrade nenabizi :-(

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod micaello » 04. 09. 2017, 09:23

To Cčko je hodně zajímavé!

Zpět na “Air France-KLM”