Airbus A380 u Air France

Odpovědět
context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od context »

20.6.2010, takže to mám absolvované... ak sa podarí rád by som dokončil a postol tripreport :wink:
PS: tipy na to čo by mal/mohol obsahovať sú vítané


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od dydzej »

OR píše:Koukam, zmena podminek u CSA OK plus - s Air France se nacita zase vyrazne mene mil. KLM zatim beze zmeny.


To je pekne v pytli. Jsem zvedav, jak dlouho vydrzi beze zmeny nacitani mil s KLM a Deltou.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od flyingblue »

dydzej píše:
OR píše:Koukam, zmena podminek u CSA OK plus - s Air France se nacita zase vyrazne mene mil. KLM zatim beze zmeny.


To je pekne v pytli. Jsem zvedav, jak dlouho vydrzi beze zmeny nacitani mil s KLM a Deltou.


Evidentne je tam nejake reziduum z doby NW - protoze vztah DL a AF z hlediska majli je "kapku" jinej ...

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Smurfx »

context píše:20.6.2010, takže to mám absolvované... ak sa podarí rád by som dokončil a postol tripreport :wink:
PS: tipy na to čo by mal/mohol obsahovať sú vítané


Dělal jsi to na otočku s A380/A380? Kolik času člověk má v Londýně mezi výstupem a boardingem? Rád bych se mrknul na nový Sky Team salonek, který jsem zatím neměl možnost navštívit, tak by mě jen zajímalo, zda se to stíhá. Na jaký terminál A380 na LHR létá? Ten samý, kde je ST salonek, nebo jiný?

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od context »

presné časy mám poznamenané ale teraz v noci sa mi v tom nechce vŕtať
vzhľadom na meškanie na prílete som zavrhol myšlienku opustiť tranzit. Teda zostal som v tranzite dal late full english breakfast a zopár pív a išiel naspať :-)
terminál T4


JohnnieM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27. 06. 2010, 09:50
Oblíbené typy letadel: Boeing 744
Boeing 787 Dreamliner
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od JohnnieM »

Já letím 28.8. a 29.8. zpět. Už se nemůžu dočkat. :)

msir
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 04. 2008, 09:34
Bydliště: AMS, PED
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od msir »

Tak zabookovano na 31.7. , ten samy den zpatky 140 EURO vcetne 9 EUR cancellation pojisteni... uz se tesim jako malej kluk

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Argil »

Tak jsem včera absolvoval AF1980/1981 spolu se smartWings z PRG ... pěknej oneday výlet :wink:
Palubky přišly emailem už v neděli ráno ... se seatingem, kterej jsem si vybral.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

jenomže já si žádnej seeting vybrat nemohl :(

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Argil »

m@rtin píše:jenomže já si žádnej seeting vybrat nemohl :(

V emailu s boarding passem se píše mimojiné i toto:
Would you like to select a different seat?
Click the button below and select another seat from the cabin plan. Please remember to print the boarding pass indicating your new seat number.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

Už se to tu probíralo. Mně to nenabídlo žádné sedadlo - pouze preferenci ulička/okno. Rezervace sedadla možná až 30 hodin před odleten na online check-inu. Tak jestli je všechno už rozebraný a na mě zbyde ta čtyřka uprostřed, to jsem se na to měl radši vykašlat. Nakonec sebou beru i malýho kluka, kterej se na to moc těší. Ještě netuší, že z toho moc mít nebude. I na pobočce Air France mi řekli, že rezervace sedadla v ekonomické třídě na tento let a na můj tarif není možná. Maj v tom holt bordel - jak jinak u Air France, že?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Smurfx »

m@rtin píše:Už se to tu probíralo. Mně to nenabídlo žádné sedadlo - pouze preferenci ulička/okno. Rezervace sedadla možná až 30 hodin před odleten na online check-inu. Tak jestli je všechno už rozebraný a na mě zbyde ta čtyřka uprostřed, to jsem se na to měl radši vykašlat. Nakonec sebou beru i malýho kluka, kterej se na to moc těší. Ještě netuší, že z toho moc mít nebude. I na pobočce Air France mi řekli, že rezervace sedadla v ekonomické třídě na tento let a na můj tarif není možná. Maj v tom holt bordel - jak jinak u Air France, že?


To není bordel, ale zcela normální stav. Na short-haul nelze bookovat konkrétní sedadlo skoro u žádné aerolinky při bookinku. To, že to šlo, byla nějaká anomálie.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od creyman »

Argil píše:Tak jsem včera absolvoval AF1980/1981 spolu se smartWings z PRG ... pěknej oneday výlet :wink:
Palubky přišly emailem už v neděli ráno ... se seatingem, kterej jsem si vybral.


A jaký to bylo, malý trip report by nebyl?
To jsi lětěl ráno CDG a večer už jsi se tou samou linkou vracel do PRG?

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Argil »

creyman píše:A jaký to bylo, malý trip report by nebyl?

Tak jen krátce:
Ráno start v 6:00 z PRG QS1034 OK-TVJ .... přistání na CDG 27R v 7:19. Přesun pěšky z T3 na Roissypole, CDGVALem na T2 ... pěšky na T2E, přes pasovku, vláčkem do Galerie Parisienne, security ... kávička ... boarding z gate E53, 3 mosty, 4 fronty ( dolů Biz/Eco, nahoru Biz/Eco ), usazení na 93L ... a asi hodina čekání než se všichni naboardujou :-( ... delay 10 min ... start v 10:39 AF1980 F-HPJB z 27L ... během letu částečně funkční IFE, občerstvení nealko+snack ... výhled ven nic moc, lepší bylo sledovat na IFE pohled z jedné ze tří kamer. Jedno kolečko před Londýnem a přiblížení s výhledem na BigBen, na LHR přistání v 10:27 na 27R, taxování k T4. Po výstupu rovnou ke connection fligt security a do tranzitu T4 ... sváča ... boarding z gate 6a dolů a 6b nahoru, usazení na 93A ... a asi hodina čekání než se všichni naboardujou :-( ... několikeré počítání cestujících, delay 18 min ... start ve 13:25 AF1981 F-HPJB z 27L ... na CDG přistání v 15:09 na 27R, taxování zpět k E53 na T2E ... po výstupu šílená cesta k pasovce, kde čekalo těch 500+ lidí u 2 ( slovy dvou ) otevřených okýnek ... takže jsme si pěkně počkali ve frontě ... na T2 jsme dali sváču, na T3 kávu a u plotu jsme sledovali provoz na 27R/L ... večer checkin, kde stála dlouhá fronta pax obložených kuframa ... ale kufry nějak nešly odbavovat, tak si nás s cabin bags vytáhli stranou, takže jsme byli checknutý poměrně rychle ... no a pak už jsme jen čekali na zpožděný QS1036 ... na odletu delay 109 min. ... start ve 23:25 QS1037 SE-RJN ... přistání v PRG v 0:41.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od context »

creyman píše:malý trip report by nebyl?

bude, už je 75% ešte to dopíšem a doplním obrázky...


Odpovědět