Letenka, co a jak?

Odpovědět
Hektor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Letenka, co a jak?

Příspěvek od Hektor »

Zdravím,
úspěšně jsem prošel výběrem letenek u BA, zaplatil, a na email mi přišel e-ticket s Booking reference.
Jenže prakticky vůbec nerozumím, nebo nevím co mám dělat teď.
Odlétám až na začátku června.
Zajímalo by mě, co musím ještě udělat, popřípadě jestli musím něco vytisknout, respektive kde mám tu letenku, kterou ukážu na letišti?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenka, co a jak?

Příspěvek od Night fly »

Vytiskni si hlavne to potvrzeni s itinerarem a kodem rezervace. To je to jedine, co budes mit cestou v ruce. Letenka je pouze v systemu aerolinky, fyzicky nic do ruky nedostanes a to vytistene potvrzeni je tvym jedinym dokladem, s nimz muzes prijit k odbaveni (kde ho nejspis nebudes potrebovat, protoze si te v systemu najdou) anebo se jim pripadne prokazes nekde na imigracnim, pokud po tobe budou chtit nejaky podklad k tomu, jak dlouho se zdrzis.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenka, co a jak?

Příspěvek od romul »

Night fly píše:Vytiskni si hlavne to potvrzeni s itinerarem a kodem rezervace. To je to jedine, co budes mit cestou v ruce. Letenka je pouze v systemu aerolinky, fyzicky nic do ruky nedostanes a to vytistene potvrzeni je tvym jedinym dokladem, s nimz muzes prijit k odbaveni (kde ho nejspis nebudes potrebovat, protoze si te v systemu najdou) anebo se jim pripadne prokazes nekde na imigracnim, pokud po tobe budou chtit nejaky podklad k tomu, jak dlouho se zdrzis.


Itinerář je důležitý hlavně proto, aby cestující ve skutečnosti věděl jakými lety, kdy a kam letí. Kód rezervace nestačí, důležité je mít kód rezervace ze systému letecké společnosti, nebo každé ze společností pokud je v rezervaci kombinace dopravců (obvykle bývají na itineři všechny kódy) a hlavně, číslo el. letenky! Bez čísla letenky je to jen potvrzení o rezervaci, nikoliv platná letenka. Číslo letenky nebo rezervační kód (dopravce) je potřebný při online check-inu. Na letištním check-inu stačí předložit cestovní doklad...

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Letenka, co a jak?

Příspěvek od salamio »

Nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno, tak malinko zneužiju tohle - třeba to někoho zajímá.

Rozpis tax u BA (v Kč):

  • 525 - Embarkation Tax - Czech Republic
  • 1438 - Passenger Service Charge - United Kingdom
  • 112 - Customs User Fee – USA
  • 341 - Transportation Tax (Departure) - USA
  • 341 - Transportation Tax (Arrival) - USA
  • 102 - Animal & Plant Health User Fee (Aphis) - USA
  • 143 - Immigration User Fee - USA
  • 51 - Passenger Civil Aviation Security Service Fee - USA
  • 92 - Passenger Facility Charge
  • 8300 - Fuel Surcharge
  • 11445 - Total taxes, fees and surcharges per person


Odpovědět