United Airlines

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

To mi přijde moc komplikované v situaci, když jsem viděl seatmap a nic tam nebylo.

Teď ale koukám na Amadeus a ono mi to nechce ukázat itinerář. UA nepoužívají na rozdíl od LH Amadeus?


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

A ještě dotaz: Když mám milesandmore kartu od LH, načtou se mi na ní míle od UA a LX ve stejné výši, jako kdybych měl freqent kartu UA?

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Globík píše:To mi přijde moc komplikované v situaci, když jsem viděl seatmap a nic tam nebylo.

Teď ale koukám na Amadeus a ono mi to nechce ukázat itinerář. UA nepoužívají na rozdíl od LH Amadeus?


Mne Amadeus a an Apollo nechcu ukazat seat map. A aky rezervacny system pouzivaju UA to neviem.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Globík píše:A ještě dotaz: Když mám milesandmore kartu od LH, načtou se mi na ní míle od UA a LX ve stejné výši, jako kdybych měl freqent kartu UA?


Na toto nie som kvalifikovany zodpovedat. Ja som s UA a *A letel posledny krat v 2003, neviem. Ale tipujem, ze Whisky by mohol vediet.....

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4154
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:A ještě dotaz: Když mám milesandmore kartu od LH, načtou se mi na ní míle od UA a LX ve stejné výši, jako kdybych měl freqent kartu UA?


Pokojne si to nechaj nacitat na Miles&More, tu si mozes pozriet, kolko mil dostanes za jednotlive booking classy v United:
http://www.miles-and-more.com/online/po ... &cid=18002

Dokonca ak si M&M Frequent Traveler (strieborna karticka) a vyssie, tak za let na UA dostanes aj executive bonus.
Ak sa neplanujes stahovat do USA a pravidelne tam pouzivat UA, tak sa ti neoplati robit Mileage Plus.

Tu mas kolko sa uctuje za LX (ten je rovno ucastnikom M&M, takze tam nie je co riesit, ak uz M&M kartu mas a zbieras na nu nieco):
http://www.miles-and-more.com/online/po ... &cid=18002


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
Globík píše:A ještě dotaz: Když mám milesandmore kartu od LH, načtou se mi na ní míle od UA a LX ve stejné výši, jako kdybych měl freqent kartu UA?


Pokojne si to nechaj nacitat na Miles&More, tu si mozes pozriet, kolko mil dostanes za jednotlive booking classy v United:
http://www.miles-and-more.com/online/po ... &cid=18002

Dokonca ak si M&M Frequent Traveler (strieborna karticka) a vyssie, tak za let na UA dostanes aj executive bonus.
Ak sa neplanujes stahovat do USA a pravidelne tam pouzivat UA, tak sa ti neoplati robit Mileage Plus.

Tu mas kolko sa uctuje za LX (ten je rovno ucastnikom M&M, takze tam nie je co riesit, ak uz M&M kartu mas a zbieras na nu nieco):
http://www.miles-and-more.com/online/po ... &cid=18002


Díky! Stěhovat se nebudu a létat budu asi tak 2 roky 2x ročně, tak to se mi fakt nevyplatí si pořizovat další kartu (stačí, že mám ve skříni OK, kterou už nějak nepiužívám :wink: .
Co se týče načítání, tak mám Fare basis code začínající i končící W, tak předpokládám, že to je třída W a měl bych mít tedy 50% mil, ale na eticketu je uvedeno 4,158 Award miles, tedy předpokládám, že by se mi měly načíst ve 100% hodnotě? Nechám se překvapit :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Ještě ke koridorům: Myslíš, že mám podstatně větší pravděpodobnost, že poletím nad Grónskem, kdybych letěl na IAD z CPH než ze Střední Evropy?

Jano píše:
Globík píše:Nevíte někdy, kudy přesně letí UA na trase ZRH-IAD? Tedy jde mi o to, co mám očekávat, že uvidím, pokud na to bude počasí.


Globik

tazko povedat, zalezi ake bude pocasie ten den, severny atlantik je rozdeleny na 26 koridorov od A po Z a v tych sa lieta, v podstate cim veternejsie ten den tym sa leti severnejsie....

po mojch asi 60 letoch cez Atlantik poviem tolko, za na 70% bude medzi UK a Newfoundlandom zamracene, ale skus sa posadit na starboard side k oknu a mozno uvidis Gronsko, mne sa to podarilo 2x :)


pozri si na seatguru.com a zisti kde budes mat vacsi seat pitch, ci UA ci LH.

--Jano
Naposledy upravil(a) Globik dne 13. 01. 2008, 17:14, celkem upraveno 1 x.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Globík píše:Ještě ke koridorům: Myslíš, že mám podstatně větší pravděpodobnost, že poletím nad Grónskem, kdybych letěl na IAD z CPH než ze Střední Evropy?


Neviem, ja som sa nad Gronsko dostal len ked som letel z CDG, ale ked som lietal z AMS, ci letel z FRA, DUS, VIE, PRG a aj dalsie 2-3 razy z CDG tak sme sa ku Gronsku ani velmi nedostali.

Jedine co viem, ze v zime mas vacsiu sancu sa nad Gronsko dostat ako v lete, lebo fukaju silnejsie zapadne vetry a teda sa lieta viac severnejsie.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

United Airlines

Příspěvek od Steve »

http://ekonomika.ihned.cz/c1-25237320-u ... ku-letadel

United tedy odstaví všechny své 737, je to 30 ks 735 a 64 ks 733..

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Malvolio »

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/svetova-ekonomika/clanek.phtml?id=616001

Takhle se vydělávají peníze, docela by byla sranda, pokud by je to fakt položilo....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: United Airlines

Příspěvek od Globik »

Je to víceméně obecný dotaz, ale jelikož se mi to asi stane u UA, dávám to sem, abych nemusel zakládat nové vlákno:
Na posledním letu (zpáteční nebo multi segment letenky), který je s přestupy, budu chtít proletět jen část, tedy nedoletět až do konce. Pokud požádám o odbavení zavazadla jen do určitého přestupního bodu, musí mi vyhovět? A pokud nevyhoví, prostě budu čekat na přestupním letišti, než "moje" letadlo odletí a kde se pak mám s výmluvou, že mi bylo špatně, pídit po mém zavazadle, které z letadla vyložili? Díky

T.Krulis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 06. 2010, 10:57
Stav: Offline

Re: United Airlines

Příspěvek od T.Krulis »

Ja s nima lital vzdycky v co-operation s Lufthansou do Ameriky pres Frankfurt(PRG-FRA Lufthansa,dal pak UA Washington D.C.)Lufthansou dalkacem z Washingtonu do Frankfurtu v B747-400 jsem letel akorat jednou,tusim linka LH419,kterou lita primo Lufthansa a je to tak 50:50,v necem jsou lepsi United,v necem LH...,tak napr.United ma v B777 pohodlnejsi sedadla,doporucuji rezervovat si levou nebo pravou krajni radu,kde je konfigurace 2:2,zatimco uprostred to jsou dost muka,pac tam maji sedadla po peti,rezervace je zdarma,takze pokud tam maji misto,rozhodne se to vyplati vyuzit...,dal jsou pak ve srovnani s LH urcite lepsi pokud jde o entertaiment system na palube,kazda sedacka ma vlastni screen a volbu programu,v B747 LH bylo jen nekolik televizi rozmistenych po cele kabine,kde nam pustili jen jeden vecerni film a pak tam behaly uz pouze nejake reklamy cely zbytek cesty+udaje o letu jednou cca za pul hodiny...,jidlo vyjde tak nastejno,s LH byla na veceri nejaka omeleta a pak na snidani takovy ten typicky euro-balicek,jinak narozdil od United tesne pred prestanim poustely tzv.connecting flight informations o pripojnych letech z FRA,coz mi pomohlo v rychlejsi orientaci po vystupu...,s Airbus 330/340 zkusenosti nemam,neletel jsem ani jednim z nich s zadnou spolecnosti,ale udajne jsou vybavenosti i od Lufthansy daleko pohodlnejsi a novejsi nez tyhle starsi 747-icky,mati si to tenkrat pochvalovala...,cenove urcite vyjdou lip United,nekolikrat jsem porovnaval a pokud letis v co-operaci s LH jejich letadlem,cena vzdycky byla +-2-3 litry rozdil smerem dolu nez letadlem LH,samozrejme zalezi na momentalni dostupnosti tarifu,akci atp...,resil bych fakt spis hlavne tu cenu,obe ty spolecnosti jsou obecne vzato dobre,takze je to v tomhle ohledu celkem jedno.Zdravim,T.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: United Airlines

Příspěvek od Globik »

Hledám cenu letenky na united.com a stále mi to u nabízených kombinací letů ukazuje "only 4 tickets left for this fare". Trochu změním data a opět se to ukáže. Není to trochu podezřelé?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4154
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: United Airlines

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:Hledám cenu letenky na united.com a stále mi to u nabízených kombinací letů ukazuje "only 4 tickets left for this fare". Trochu změním data a opět se to ukáže. Není to trochu podezřelé?


nie nevyhnutne. Ak je to nejaky ultra-cheap bucket, tak pokojne mozu byt len 4 letenky od zaciatku dostupne za tu cenu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: United Airlines

Příspěvek od Globik »

No ale že by od začátku na žádný termín ještě nikdo ani jednu letenku nekoupil? Jsou to 4 segmenty, 2x TATL s přískokem a 2x mainland-Havaj. A ve všech nabízených variantách (různá místa přestupu, různé časy) to u obou dat, která jsem zadal, ukazuje toto. A když jsem změnil výchozí letiště pro let na Havaj, změnila se cena a ukazovalo to opět toto (což ovšem nemusí nic znamenat, pokud se ta poznámka váže k jinému segmentu?).


Odpovědět