Air Canada

netchat
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 09. 08. 2006, 01:08
Stav: Offline

Air Canada

Příspěvek od netchat »

Ahoj lidi, máte nikdo zkušenosti s touto leteckou společností? Díky


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od alesesl »

netchat píše:Ahoj lidi, máte nikdo zkušenosti s touto leteckou společností? Díky


Ahoj,

zkusenosti mam s Air Canadou hodne. Kdyz jsem studoval v Halifaxu a moje pritelkyne byla v Toronto tak jsem mezi temito mesty litali vetsinou s Air Canadou. Mam s nima vice jak 50 letu po kanade a taky mezi kanadou a Evropou. V Kanade jsem s nima letel na linkach Halifax-Toronto, Halifax-Montreal, Halifax-Ottawa, Ottawa - Montreal, Montreal - Toronto, Ottawa-Quebec City, Quebec City - Montreal, Halifax - Charlottetown, Halifax - Boston a pak mezinarodne, vetsinou Montreal/Toronto - Frankfurt a zpet, Toronto - Londyn a zpet, Toronto - Copenhagen, Zurich - Toronto, a mozna jeste neco, ale uz si vsechno nepamatuji.

Moje lety byly vetsinou na letadlech typu Airbus 319/320/321/330 Boeing 767, Dash 8-100, Canadair regional Jet.

Na kratkych letech dostanes male obcersveni, na letech mezi 2-4 hod. (domestic flights) si musis jidlo koupit, ale piti a susenky jsou zdarma. na mezinardnich letech servis ok. Takovy prumer.

Pri ceste do Kanady bych volil Air canadu urcite, kdyby byla cena dobra.

zadnou spatnou zkusenost jsem s nima nemel a muzu vrele doporucit. pres leto bych chtel letet vancouver a calgary a tak se samozrejme divam na lety s AC jako prvni. Maji velmi hustou sit domacich letu a vysoke frekvence.

Kdyby jsi jeste neco chtel vedet, tak dej vedet pres soukromou zpravu.
Ales :D
Naposledy upravil(a) alesesl dne 23. 07. 2009, 09:45, celkem upraveno 2 x.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Zlin142 »

Vyloženě náhodou jsem na jetphotos narazil na fotku interiéru A330 Air Canada a překvapilo mne jak tam v sedačkách mají "zazáplatované" :shock: ty díry kde by za normálních okolností měla být obrazovka IFE. To v AC dostali nějakou slevu (nebo někdo v AC šel jako Ivánek Horník "štěstíčku naproti") na sedačky připravené na IFE že nekoupili sedačky normální? Vypadá to rozhodně doost divně.

:arrow: http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=5991542

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Smurfx »

Zlin142 píše:Vyloženě náhodou jsem na jetphotos narazil na fotku interiéru A330 Air Canada a překvapilo mne jak tam v sedačkách mají "zazáplatované" :shock: ty díry kde by za normálních okolností měla být obrazovka IFE. To v AC dostali nějakou slevu (nebo někdo v AC šel jako Ivánek Horník "štěstíčku naproti") na sedačky připravené na IFE že nekoupili sedačky normální? Vypadá to rozhodně doost divně.

:arrow: http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=5991542


To víš. Vyjde levněji koupit jednotné sedačky pro celou flotilu a některé případně dosadit IFE a na některé namontovat záplatu a když přijde ten správný čas, nasadí se IFE bez nutnosti měnit sedačky :)

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Malvolio »

Tak to vypadá, že Air Canada bude muset znovu do konkursu....

http://ca.reuters.com/article/businessNews/idCATRE51G37C20090217


VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od VanillA »

Neví někdo zda je pobočka AC v Praze na adrese Kozí 3, Praha 1 aktuální?
Jako jestli tam od nich někdo sedí? :-)

Ještě nastíním o co mi jde, třeba bude mít někdo zkušenost. Mám zabookovaný let s AC a včera jsem ze zajimavosti koukal na ceny letenek na mém úseku z Dublinu do LA.
Pritom jsem se proklikal az na místa v letadle, ktera jsou již zabraná a k mému zděšení jsem zjistil, že v tom letadle už jsou pouze dvě volná (neobsazená) místa - navíc každé v jiném koutu letadla.

Jelikož jsem koupil letenky v tom jejich faru Tango, tak jsem neměl možnost výběru místa dopředu, říkal jsem si, že s tím na checkinu nebude problém, ale jak se na to ted dívám, tak mi to zas tak jisté uz nepřijde..

Pokud jsou v tom letadlu již volné pouze dvě místa, tak proč stále prodávají letenky?
Pochybuji, že každý kdo si koupil letenku si automaticky vybírá i místo.. či si za něj připlatí. Nebo je možné že ten let je překnihovaný? Mají plánovanou B763 z důvodu větší kapacity je možné že by nasadili B777? Jde mi o to, že na náš přílet mám zabookovaný hotel a nerad bych v Dublinu zjistil, že se do letadla nedostu a musel ještě platit storno hotelu..

Má někdo zkušenost?

SydnyGrygera
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 07. 03. 2009, 12:24
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od SydnyGrygera »

VanillA píše:Jelikož jsem koupil letenky v tom jejich faru Tango, tak jsem neměl možnost výběru místa dopředu, říkal jsem si, že s tím na checkinu nebude problém, ale jak se na to ted dívám, tak mi to zas tak jisté uz nepřijde..
Má někdo zkušenost?


Na Tango se nevztahuje žádné takové omezení pokud je mi známo.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Malvolio »

Já kupoval začátkem roku letenku v Tango tarifu na webu AC a mohl jsem si místo vybrat normálně.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od VanillA »

Dle AC faq:

Remember that complimentary seat selection comes included with Tango Plus, Latitude and Executive Class fares. If you purchase a Tango fare, you can add advance seat selection for a nominal fee during the customization portion of booking your fare at aircanada.com.

http://www.aircanada.com/en/about/customer/

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Malvolio »

Je to jak píše Vanilla, koukal jsem se do archívu a měl jsem tarif Tango Plus, takže proto mi šlo vybrat sedačku.

SydnyGrygera
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 07. 03. 2009, 12:24
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od SydnyGrygera »

Já mám Tango na stejný let Dublin - L.A. a sedadla jsem vybral hned když jsem to kupoval
Tango - Complimentary advance seat selection on Air Canada and Jazz (subject to availability).
Advance seat selection is permitted (subject to availability).

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od VanillA »

Hmm, takže moje šance na to, že budem sedě vedle sebe asi padá, co?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Zlin142 »

VanillA píše:Pokud jsou v tom letadlu již volné pouze dvě místa, tak proč stále prodávají letenky? Nebo je možné že ten let je překnihovaný?


To co vidíš na netu ne nezbytně nutně odpovídá realitě. Překnihováváni letů je běžná věc a kdyby se to aerolinkám nevyplácelo, tak by to v tak masívní míře nedělaly.

VanillA píše:Mají plánovanou B763 z důvodu větší kapacity je možné že by nasadili B777?


Dost nepravděpodobné.

VanillA píše:Jde mi o to, že na náš přílet mám zabookovaný hotel a nerad bych v Dublinu zjistil, že se do letadla nedostu a musel ještě platit storno hotelu..


Pokud by ses do letadla nedostal, tak by tě nejspíš poslali jinou aerolinkou a jinou trasou, v každém případě by se na tebe vztahovala práva vyplývající z Práv cestujících v EU v případě že ti nebude umožněno nastoupit na palubu letadla (denied boarding).

:arrow: http://www.caa.co.uk/docs/125/DBC_Advice.pdf

:arrow: http://www.consumer.ee/?id=1592

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od happyna »

Dceřiná společnost Air Canady, Air Canada Rouge představila nové uniformy. (Odkazy [1] [2] 3). Společnost by měla zahájit své služby 1.července 2013.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od happyna »

Je tu někdo kdo v poslední době letěl s AC? Mně v tom jejich manage booking jediný co funguje tak je vyplnění API. Změna jídla, přidání FFP vůbec nikde nejde, až se obávám že ani těch 24h před odletem nepůjde online check-in...


Odpovědět