Air Canada

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Jerry X »

happyna píše:Je tu někdo kdo v poslední době letěl s AC? Mně v tom jejich manage booking jediný co funguje tak je vyplnění API. Změna jídla, přidání FFP vůbec nikde nejde, až se obávám že ani těch 24h před odletem nepůjde online check-in...


A kupoval jsi letenky přímo přes web AC nebo přes prodejce, cestovní agenturu..?


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od happyna »

Jerry X píše:
happyna píše:Je tu někdo kdo v poslední době letěl s AC? Mně v tom jejich manage booking jediný co funguje tak je vyplnění API. Změna jídla, přidání FFP vůbec nikde nejde, až se obávám že ani těch 24h před odletem nepůjde online check-in...


A kupoval jsi letenky přímo přes web AC nebo přes prodejce, cestovní agenturu..?

No mám to přes prodejce a ještě v tom debilním tarifu Tango..

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Jerry X »

happyna píše:
Jerry X píše:
happyna píše:Je tu někdo kdo v poslední době letěl s AC? Mně v tom jejich manage booking jediný co funguje tak je vyplnění API. Změna jídla, přidání FFP vůbec nikde nejde, až se obávám že ani těch 24h před odletem nepůjde online check-in...


A kupoval jsi letenky přímo přes web AC nebo přes prodejce, cestovní agenturu..?

No mám to přes prodejce a ještě v tom debilním tarifu Tango..


Pár měsíců zpátky jsem dělal rezervaci letů s Air Canada přes travelocity.com a v manage booking na webu AC se nedalo měnit téměř nic, vše muselo být vyřízeno přes travelocity, což ale nakonec nebyl problém, buď přes manage booking na jejich stránkách nebo přes infolinku, takže bych se ve tvém případě také obrátil na prodejce. Jednalo se také o lety v tarifu Tango. Web check-in před odletem na stránkách AC nebyl problém.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od HighFlyer »

Tento incident zustal absolutne mimo pozornost vsech medii v cesku:

Air Canada Flight Delayed by Rockets over Tel Aviv

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od micaello »

Na ten svůj výlet do Vancouveru jsem koupil letenky přes Air Canada u priceline.com
Na Air Canada si normálně mohu vybrat sedadla, měnit jídlo atd. na úseky operované Air Canada (což je vlastně jen přelet Montreal - Vancouver, Vancouver Seattle).
Chtěl bych si ale vybrat sedadla na lety operované Lufthansou (a klidně si za to i připlatit), jenže jejich web nerozpoznává můj confirmation number. Mám zavolat na linku LH? Nebo to řešit přes Priceline?

A ještě mám jeden dotaz - let Montreal - Vancouver operovaný Air Canada trvá přes 5 hodin, jak je to s jídlem? Nějak se nemohu dopátrat, zda jde v ceně anebo si mám dopředu nakoupit Air Canada Café vouchers -> http://www.aircanada.com/en/travelinfo/ ... index.html


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od micaello »

Tak bohužel, v době elektronické není Lufthansa schopna vám zarezervovat sedadlo, pokud letíte s jinou společností na codesharovém letu (ale samotný let je operován LH)
Mohu si maximálně držet palce a 23hodin před odletem doufat, že tam zbude nějaké okno :thumbdown:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od flyingblue »

micaello píše:Tak bohužel, v době elektronické není Lufthansa schopna vám zarezervovat sedadlo, pokud letíte s jinou společností na codesharovém letu (ale samotný let je operován LH)
Mohu si maximálně držet palce a 23hodin před odletem doufat, že tam zbude nějaké okno :thumbdown:


zkus to pres twitter

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od pepa007 »

micaello píše:Tak bohužel, v době elektronické není Lufthansa schopna vám zarezervovat sedadlo, pokud letíte s jinou společností na codesharovém letu (ale samotný let je operován LH)
Mohu si maximálně držet palce a 23hodin před odletem doufat, že tam zbude nějaké okno :thumbdown:


to je divný. zkoušels to přes infolinku? zkus i ty další kanály jako twitter nebo facebook. bojuj. jinak sedíš uprostřed na čtyřce u hajzlíků :D

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Air Canada

Příspěvek od Night fly »

pepa007 píše:zkus i ty další kanály jako twitter nebo facebook. bojuj. jinak sedíš uprostřed na čtyřce u hajzlíků :D


Pripadne Flyertalk, subforum Lufthansa a tam je thread, na nejz reaguji insideri od LH ("official LH lurker"). Velmi cenny zdroj informaci.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od micaello »

Díky moc za tipy!
Už na to pracuji :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od micaello »

Twitter Lufthansy nepomohl (odkazují na zákaznickou linku)
Email Lufthansy nepomohl (odkazují na zákaznickou linku)
Zákaznická linka - není to možné na codeshare letech, musíte počkat na T-23 (aneb systém jim u mojí rezervace neukáže částku (byť třeba i nulu) při pokusu o rezervaci sedadla a při pokusu o potvrzení jim to vyhodí error)
Flyertalk - není to možné na codeshare letech, musíš počkat na T-23
Air Canada mi zarezervovala místa na letech operovaných jimi, na těch ostatních operovaných LH mě odkazují na LH (aneb oni ve svém systému nevidí ani seatmap)

Takže tak..teď už se můžu akorát tak jen modlit (a příště se očividně vykašlat na codeshare lety provozované LH)

Wislaletísvětem
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 13. 01. 2016, 14:51
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Wislaletísvětem »

Letos jsem poprvé letěl s Air Canada a jejich Dreamlinerem 787-9 .. linka YYZ-FRA

A verdikt?
Air Canada = vše super
zázaznický service Air Canada ve FRA = paráda
Dreamliner? = paráda, až na tři technické závady a jedno málem nouzové přistání! :D

Napsal jsem pár řádků na blog, tak se mrkněte.

http://www.letimsvetem.cz/prvni-let-s-d ... -pristani/

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od PavelD »

Zdenda měl náhradní ponožky, nebo letěl 7 a půl hodiny s mokrýma ?

Wislaletísvětem
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 13. 01. 2016, 14:51
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od Wislaletísvětem »

PavelD píše:Zdenda měl náhradní ponožky, nebo letěl 7 a půl hodiny s mokrýma ?

Po pár skleničkách vína zapomněl na mokré ponožky.. :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Canada

Příspěvek od micaello »

Trochu zapracovat na gramatice, jinak fajn ;)

Nejvíc mě pobavila věta: Jako poslední přišel pilot, který nám sdělil, že si kapitán právě čte manuál letadla, aby přišel na to, kde je problém.
Holt Kanaďani mají smysl pro humor :thumbup: Těším se na cestu s AC z Montrealu do Vancouveru, sic to bude v A333


Odpovědět