Malév ruší dálkové lety??

Odpovědět
MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Malév ruší dálkové lety??

Příspěvek od MS743 »

http://www.airliners.net/aviation-forum ... n/4077577/

je to pravda? ze Malev rusi New York i Kanada???? Skoda ze CSA nemuze od nich vzit par tech B767-300 ktere veme S7!!!!!

maji lepsi letouny na dalkovky nez OK ale na druhou stranu asi nemaji takovy traffic?


Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Re: malev rusi dalkove lety??

Příspěvek od Pilgrim »

je to pravda? ze Malev rusi New York i Kanada???? Skoda ze CSA nemuze od nich vzit par tech B767-300 ktere veme S7!!!!!


Myslím, že nedostatek starších volných long haul letadel, jak tomu bylo v době kdy ČSA uvažovaly o tom, že by něco vzaly, nebude teď až tak zásadní problém. Starších letadel se kdekdo zbavuje, bohužel náš management už má jiné starosti. A každý vyčkává, jak se cena ropy a další situace vyvine. Zajímavý je, že ceny ropy už šestý týden skoro vytrvale klesají (pravda, zatím se dostaly na 129USD..). Ale teprve teď se dostavují důsledky těch vysokých cen. Kdyby se management nebál zariskovat a měl ponětí, co by s těmi letadly chtěl lítat, mohli by si teď klidně koupit flotilu 767. Aeroflot taky po 11.září využil situace a nakoupil haldy pěkných letadel za zvýhodněné ceny. Tedy za přepokladu, že by se ropa vrátila na úroveň nějakých 80-90USD, by to byl dobrý tah.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: malev rusi dalkove lety??

Příspěvek od whiskey »

Pilgrim píše: Tedy za přepokladu, že by se ropa vrátila na úroveň nějakých 80-90USD, by to byl dobrý tah.


skor 50USD. Ale je to cele humbug aj tak. Ked vynasobis aktualnu cenu za barel aktualnym kurzom USD v 2002 a v 2008, tak si +- na rovnakej cene v korunach.

X-ko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 13. 04. 2004, 18:34
Stav: Offline

Příspěvek od X-ko »

Ne tak úplně.

Dneska 127x15=1860Kč/barel

2002 25x30=750Kč/barel

Takže ano, sílící koruna/slábnoucí dolar růst ceny výrazně ropy tlumí, ale na stejné ceně v korunách nejsme

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Diky CZK ten rust ropy tak necitime. A to nas trochu chrani pred dusledky - nevim jaka je struktura trzeb u CSA, ale taky je to bude stat dost penez. Na druhe strane vse co nakupuji v USD nebo EUR je zas levnejsi.

Dalkovky uz asi zustanou jen snem. Pozice velkych hracu jako jsou AF/KL, LH/LX nebo BA je hodne silna a prosadit se v tvrde a liberalizovane konkurenci bude hodne tezke. Rekl bych, ze az nemozne pro aerolinku jako OK nebo MA. A to nas ceka dalsi expanze arabskych letek - tomu se nevyhneme, nekam tu kapacitu musi umistnit.


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

X-ko píše:Ne tak úplně.

Dneska 127x15=1860Kč/barel


kde beres tu cenu za barel? vzdyt ropa dneska ja pres 145 USD/barel ...

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Tragedie_v_JZD píše:
X-ko píše:Ne tak úplně.

Dneska 127x15=1860Kč/barel


kde beres tu cenu za barel? vzdyt ropa dneska ja pres 145 USD/barel ...

Tragede teda nevim, kde jsi to vycetl. Koukam na tveho oblibeneho Googla a vidim online cenu 126,15$.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Kamyl píše:Tragede teda nevim, kde jsi to vycetl. Koukam na tveho oblibeneho Googla a vidim online cenu 126,15$.


no cece asi jo ... kurna.. tak co jsem to dneska v tech novinach cetl ... a nebo to byly stary noviny .)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Tragedie_v_JZD píše:no cece asi jo ... kurna.. tak co jsem to dneska v tech novinach cetl ... a nebo to byly stary noviny .)


:D Ti rikam, ze nemas verit Blesku... :wink:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tragedie_v_JZD píše:no cece asi jo ... kurna.. tak co jsem to dneska v tech novinach cetl ... a nebo to byly stary noviny .)


Nestal jsi dnes v tech frontach na Euro, taky to psali v novinach :D A kolik lidi se zvedlo od stolu, ze si musi jit koupit :D

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

dider píše:Nestal jsi dnes v tech frontach na Euro, taky to psali v novinach :D A kolik lidi se zvedlo od stolu, ze si musi jit koupit :D
2

jezis, jeste to tak ... kdyz jsem to cetl, tak jsem se musel smat... jak fronta na banany... :) kdyz uz bych mel potrebu menit eura , tak to udelam z klidu doma pres internet prevodem mezi korunovym a euro uctem, nicmene dovolenou (v euro-landu) uz mam zaplacenou a predpokladane dalsi naklady jsou cca na takovy urovni, ze stravit dve hodiny ve meste ve fronte se mi nevyplati .)

ale ne... nebyl to zadny blesk .. cetl jsem dneska hospodarky ... ale asi jsem hrabl do blby hromady a byly par dni stary...

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Asi jako dárek na rozloučenou má Malév v akci letenky do New Yorku za 11.300,- s odlety v srpnu a září.

http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=103216&

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Tragedie_v_JZD píše:
dider píše:Nestal jsi dnes v tech frontach na Euro, taky to psali v novinach :D A kolik lidi se zvedlo od stolu, ze si musi jit koupit :D
2

jezis, jeste to tak ... kdyz jsem to cetl, tak jsem se musel smat... jak fronta na banany... :) kdyz uz bych mel potrebu menit eura , tak to udelam z klidu doma pres internet prevodem mezi korunovym a euro uctem, nicmene dovolenou (v euro-landu) uz mam zaplacenou a predpokladane dalsi naklady jsou cca na takovy urovni, ze stravit dve hodiny ve meste ve fronte se mi nevyplati .)

ale ne... nebyl to zadny blesk .. cetl jsem dneska hospodarky ... ale asi jsem hrabl do blby hromady a byly par dni stary...


Alespon vidime, jak nam ropa pada.. Mohl bys nam k tomu udelat graf? :lol:


Odpovědět