Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

MJay
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 04. 2009, 10:22
Stav: Offline

Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od MJay »

Ahoj,

Právě jsem se zaregistroval a měl bych takový dotaz. Letěl jste někdo z Prahy do Atlanty od Delty? Jaký byl komfort na palubě, co strava, palubní personál? Jaké je letiště ATL?

Díky moc za odpovědi,

MJay :)


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od maf »

ATL - super, odporucam.
Delta - hmm, da sa. Letusky nic moc :lol: , strava dobra, /komfort? neviem co poleti/

MJay
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 04. 2009, 10:22
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od MJay »

Letí Boeing 767-300 :wink:

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od outlier »

no včera DL63 nic moc... na odletu 1h45m zpozdeni, nefungoval jim nejdriv audio okruh, Quantum of Solace bez zvuku se jeste dalo, ale pak uz neslo ani video, to ani nemluvim o lampičkách na čtení... ale zase krásná česká letuška s neodolatelným úsměvem :D

ATL není architektonicky hezké letiště, zato je ale poměrně dobře funkčně vyřešené, přestuo je tam daleko lepší než na EWR nebo JFK

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od vita »

Ahoj, dovolím si menší selfpromotion:
viewtopic.php?f=42&t=3936

Letěl jsem to v létě, zde trip report. Samozřejmě nemusíš číst všechno, let z Atlanty do Honolulu tě asi zajímat nebude, ale ta první část (vyjma mé cesty na Ruzyň :D ) a ten konec (ATL - PRG) by ti snad k něčemu být mohl. Až poletíš z atlanty, stav se v odletovém terminálu v nástupním prstu v čínském restaurantu Panda Express ;)
Tu štreku rozhodně doporučuju, je to docela pohodlné cestování do USA :)


MJay
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 04. 2009, 10:22
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od MJay »

Vita, díky za super report. Je dobrý mít zprávu od někoho stejně starýho (mně je 17)... Jinak to jídlo, co tam podávaj vypadá celkem dobře. Jednou jsem letěl s Travel Service a na ten hnus nikdy nezapomenu... :lol: Předpokládám, že Havaj byla tvoje konečná destinace. Jak se ti tam líbilo? Moje kámoška tam byla přesně ve stejnou dobu co ty a byla z Havaje úplně unešená.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od Night fly »

Tak jsem si to vcera vyzkousel vsechno, jak 763 (DL 67 ZRH-ATL), tak i 764 (ATL-LIM) a slasti tranzitu pres ATL (ktere uz jsem znal, ale tentokrat to opravdu stalo za to). DL 67 mel na odletu technicke problemy, vraceli jsme se z TWY do gatu a odleteli s jednou nefunkcni palivovou pumpou (cpt: "one of our fuel pumps just failed, but that is not a problem, we have five more...")s 1h15 zpozdeni; v ATL na imigracnim byla navic fronta jak krava, od prichodu do fronty po vychod ze security mi to trvalo 1h05 (a to pri mem odchodu byla fronta na imigracnim jeste delsi, nez kdyz jsem tam dorazil :shock: ), no a aby te srandy nahodou nebylo malo do LIM priletelo 20 pax bez kufru (vcetne me :x ) a 20 bezprizornich kufru... Lahudkova cesta :?

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od vita »

MJay píše:Vita, díky za super report. Je dobrý mít zprávu od někoho stejně starýho (mně je 17)... Jinak to jídlo, co tam podávaj vypadá celkem dobře. Jednou jsem letěl s Travel Service a na ten hnus nikdy nezapomenu... :lol: Předpokládám, že Havaj byla tvoje konečná destinace. Jak se ti tam líbilo? Moje kámoška tam byla přesně ve stejnou dobu co ty a byla z Havaje úplně unešená.


Havaj byla jedna z konečných destinací, viz další části reportu, co jsem již nedopsal. Ta loď byla druhým hlavním cílem. Protože mám v USA příbuzné, tak to byla i family visit (tou dobou jsem měl příbuzné ještě na Floridě, teď bohužel v Alabamě). Kromě zmíněné Havaje a výletní lodě jsme byli asi pět dní v St. Pete (u Tampy) a po návratu z lodě asi pět dní v Miami. Zbytek u příbuzných (asi 10 dní ve třech "cyklech" mezi příletem do USA a odletem na Havaj, mezi Havají a St. Pete, mezi St. Pete a odjezdem do Miami na loď)

Havaj jedním slovem "Senzace". Počasí bezvadný (jen to moře v porovnání s Floridou studený :D (v porovnání se Středozemním mořem ale asi teplý). Docela pěkná příroda (dali jsme si jeden výlet mimo Honolulu. Příjemní lidé. Spousta homelesáků. V Pearl Harboru kotvila tou dobou letadlová loď USS Kitty Hawk (od ledna již vyřazená z aktivní služby), Arizona Memorial a hlavně USS Missouri byly pro mě ráj. Bezvadně jsem se tam spálil (jen z jedné půlky, ten bok, na kterém jsem ležel, když jsem koukal na holky na Waikiki, zůstal bílej, druhej byl červenej jak krab). Dobře organizované byly výlety. Objednávali jsme to přes americkou "cestovku" (nebo spíš stránky, co prodávají letenky, rezervují hotely a nabízejí rovnou i výlety). Docela to bylo cenově přijatelný, v sezóně tuším za asi 30 000,- na deset dní s výhledem na moře.

Ale mně se líbila snad celá dovolená. Na druhou stranu, já se nadšenej vracím odkudkoliv. Teď jsem byl v únoru na čtyři dni (dva celé dny a dva cesta) v Londýně s Ryanem z Brna a taky jsem se vracel plný zážitků a bylo mi líto, že to končí (na druhou stranu, to byla první dovolená s nejlepšími přátely) :)

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od Zlin142 »

vita píše: Docela to bylo cenově přijatelný, v sezóně tuším za asi 30 000,- na deset dní s výhledem na moře.


Vy jste byli na Havaji 10 dní a celou dobu jen v Honolulu??? :shock: :?

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od vita »

Zlin142 píše:
vita píše: Docela to bylo cenově přijatelný, v sezóně tuším za asi 30 000,- na deset dní s výhledem na moře.


Vy jste byli na Havaji 10 dní a celou dobu jen v Honolulu??? :shock: :?


Tak byl jsem tam s matkou, která neumí anglicky, takže to naší dovolenou trochu limitovalo :)
Navíc jsme celý měsíc létali z místa na místo, takže pár dní na jednom místě nám přišlo vhod. A hlavně, alespoň máme důvod se tam vrátit :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od flyingblue »

vita píše:
Zlin142 píše:
vita píše: Docela to bylo cenově přijatelný, v sezóně tuším za asi 30 000,- na deset dní s výhledem na moře.


Vy jste byli na Havaji 10 dní a celou dobu jen v Honolulu??? :shock: :?


Tak byl jsem tam s matkou, která neumí anglicky, takže to naší dovolenou trochu limitovalo :)
Navíc jsme celý měsíc létali z místa na místo, takže pár dní na jednom místě nám přišlo vhod. A hlavně, alespoň máme důvod se tam vrátit :)


... to byste meli, pac Honolulu a Waikiki jsou ty nejhnusnejsi kusy Havaje :-)

Teda krome Pearl Harboru (i kdyz tam by asi mela nejake pripominky manzelka).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od Night fly »

MJay píše:Letí Boeing 767-300 :wink:


...a prave jsem ku svemu prekvapeni zjistil, ze nejen 764, ale uz i nektere 763 maji AVOD :shock:
...a ze 767-ce winglety neskutecne slusi...
...a ze 767 DL ve zbarveni Skyteamu je taky docela povedene ero - je svetle sede a na zadni casti trupu ma velke logo ST

DSC00291.JPG

(sorry za kvalitu, telefon pres sklo salonku... :wink: )

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od padre22 »

Dá se někde zjistit, na kterých linkách využívá Delta 763 s AVOD ?
Letím v červnu AMS-EWR a zpět. Je to linka EWR-AMS-BOM.

Díky za info.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od flyingblue »

puskin22 píše:Dá se někde zjistit, na kterých linkách využívá Delta 763 s AVOD ?
Letím v červnu AMS-EWR a zpět. Je to linka EWR-AMS-BOM.

Díky za info.


Neni to nahodou Northwest linka?

Obecne receno, AVOD je vetsinou na letech uvnitr USA.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letěl někdo PRG -> ATL od Delty?

Příspěvek od Night fly »

V minulosti byla, jenze DL a NW nedavno fuzovaly...

Jinak AVOD jsem na 763 zazil poprve minuly tyden, jinak to byly vzdy 764.


Odpovědět