Emirates

Odpovědět
sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od sever2 »

WOW!!!!!!!!!! Denně hned z fleku!!! Moc destinaci takhle EK neoteviraji!!! Emirates rocks!!!

A Letiste Praha to vyznamne podpori oproti Mnichovu a Vidni, alespon co se oblasti jiznich Cech tyce. Takze well done pro obe strany.

Neni tajemstvim, ze se jedna o moji nejmilejsi aerolinii. Nezbyva nez jen poprat v Praze mnoho uspechu!!!! Doufejme, ze to rozhejbe aktivity dalsich. Te soap opery okolo letu China Airlines, Vietnam Airlines, Qatar Airways uz jsem mel po krk.


Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Zoltan »

No super! Z Prahy s jedním přestupem do celého světa a ještě k tomu k Emirates. Takže svatební cestla do Male už má jasno s kým bude operována :) Jistě s ženou a Emirates :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od prodejce »

Tak denní frekvence to je opravdu hodně, ale hooodně přepálený :lol: Jsem tedy moc zvědavý

a) na ceny
b) jak to bude Globair zvládat, zda-li vůbec
c) jak dopadne letos sezónní linka do KWI

Ceny z Mnichova, z Vídně nejsou teda poslední dobou nic moc. Emirates dvakrát zdražovali. Jestli bude Dubaj za 16k jako je z Vídně, tak se QS, TK a české cestovky budou tak akorát smát opodál. V každém případě to zvedne trochu vítr.

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

a 380

Příspěvek od ragbysta »

Ahojki ma dotaz chci letet v březnu do asie ale chci letet s A 380 jak se to dá zabukovat??? dal jsem si pozadavek a vse přes 40 000 pro jednoho dik
a dotaz 2 když se tady píšou zkratky letiště v písmenech kde najdu zkratky ktere to je?? nejak se v nich obcas ztrácim dik

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: A 380

Příspěvek od padre22 »

to ragbysta :

Let s A380 z Evropy do Asie je možný u aerolinek Emirates (EK), Singapore A.(SQ), Qantas (QF)
První krok: vybrat aerolinku, druhý krok: si v jejich letovém řádu najít odkud a kam létají s A380 (EK a SQ v letovém řádu v PDF formátu uvádějí typ letadla, QF jen v online) a pak jen hledat a hledat a hledat. Možná ještě existuje jednodušší možnost, třeba se ti někdo ozve další, taky by mě to zajímalo.

kódy letišť : http://www.airlinecodes.co.uk/aptcodesearch.asp
kódy aerolinek : http://www.airlinecodes.co.uk/airlcodesearch.asp

PS: ještě jednou díky za info z Kota Kinabalu


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: a 380

Příspěvek od Zlin142 »

ragbysta píše:Ahojki ma dotaz chci letet v březnu do asie ale chci letet s A 380 jak se to dá zabukovat???


"Asie" je dost široký pojem... :wink:

Každopádně např. Bangkok z Mnichova nebo z Frankfurtu se dá sehnat s Emirates za 583 EUR/os. a v nabídce jsou i segmenty DXB-BKK s A380. 11.3. tam 25.3. zpět.
Do MUC/FRA se dá přiblížit z PRG v rámci akce Lufthansy za cca. 2000,- za zpáteční letenku

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od ragbysta »

jiste bangkok

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od sever2 »

to prodejce,

po pomerne rozsahlych zkusenostech s Emirates a sledovani teto spolecnosti si troufam rict, ze jejich nove linky opravdu nekrachuji na tom, ze by svoji cinnost nezvladalo generalni zastoupeni. Kdyz clovek sleduje veskere ty ohromne medialni aktivity pred zahajenim vetsiny letu, nemyslim si ze dopusti, aby se neco zaseklo u Globairu. Globair bude pripraven az uz bude chtit nebo ne :D
Pokud teda nedojde k otevreni vlastniho zastoupeni.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od prodejce »

sever2 píše:Pokud teda nedojde k otevreni vlastniho zastoupeni.


kéž by.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od vitezslav »

prodejce: Sice pohledem spottera mám radost, ale denní frekvence se mi zdá taky hodně přepálená. Nevím, s jakým procentem českých pax počítají ve svém marketingu, ale nějak se mi nechce věřit, že z PRG poletí do Dubaie 100tis lidí ročně řekněme za 15tisíc za RT...

Morfi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 27. 12. 2009, 18:19
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Morfi »

Taky jsem na to zvedavej. S konfiguraci 27 BC a 251 EC a SLF 80% je to nejakych 80 tis. mist rocne. Nadruhou stranu se da s prestupem v Dubaji letet skoro kamkoliv v Asii, tak uvidimeita. Pro Prahu je to super, tak snad se to nejak uzivi! Dulezity budou hlavne ceny, protoze Emirates patri k tem drazsim a cena je pro cechy hodne dulezita.

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od spinar »

Morfi píše:Taky jsem na to zvedavej. S konfiguraci 27 BC a 251 EC a SLF 80% je to nejakych 80 tis. mist rocne. Nadruhou stranu se da s prestupem v Dubaji letet skoro kamkoliv v Asii, tak uvidimeita. Pro Prahu je to super, tak snad se to nejak uzivi! Dulezity budou hlavne ceny, protoze Emirates patri k tem drazsim a cena je pro cechy hodne dulezita.

Presne tak. Oni by to urcite naplnili, kdyby nasadili nejakou velmi zajimavou cenu na vsechny asijske destinace. Ale jelikoz Emirates nepatri k nejlevnejsim a cesi jsou na cenu citlivejsi vic nez kdokoliv jiny, vidim to cerne. Cech klidne pojede kvuli par stovkam uspory do Mnichova, nebo do Vidne, hlavne ze usetril..:-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Globik »

spinar píše:
Morfi píše:Taky jsem na to zvedavej. S konfiguraci 27 BC a 251 EC a SLF 80% je to nejakych 80 tis. mist rocne. Nadruhou stranu se da s prestupem v Dubaji letet skoro kamkoliv v Asii, tak uvidimeita. Pro Prahu je to super, tak snad se to nejak uzivi! Dulezity budou hlavne ceny, protoze Emirates patri k tem drazsim a cena je pro cechy hodne dulezita.

Presne tak. Oni by to urcite naplnili, kdyby nasadili nejakou velmi zajimavou cenu na vsechny asijske destinace. Ale jelikoz Emirates nepatri k nejlevnejsim a cesi jsou na cenu citlivejsi vic nez kdokoliv jiny, vidim to cerne. Cech klidne pojede kvuli par stovkam uspory do Mnichova, nebo do Vidne, hlavne ze usetril..:-)

Nebuď tak skeptickej k Čechům :wink: Když dáš Čechům karty nebo kupony na 10% slevy v restauraci nebo obchodě, tak to spousta z nich při placení nevytáhne, protože jim to za těch pár šupů nestojí. Amíci by se přetrhli :lol:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od vitezslav »

Navíc z Mnichova nebo Vídně s Emirates moc neušetří... Akorát, že tam nejsou zavislí na tom, aby tam těch Čechů přijelo každodenně 250 :lol:

Pokud například BKK vyjde na 25tis, tak je to pro Čechy neatraktivní a raději poletí s přestupem s Aerosvitem, Turkish nebo Aeroflotem. Teď i KLM vyjde na 20tis... Nechci je odepisovat, ale konkurence je velká a ne každý preferuje přímé spojení za vyšší cenu.

Naopak kdyby hodili zaváděcí cenu na nějakých 350€, tak do Dubaie na pár dní kde kdo zaletí na výlet, protože např. Ibis v centru stojí 40€/noc.

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od ogan »

jsem na to zvědavej, jak se to rozjede...můj názor je, že se ta linka udrží, ale asi se sníží počet letů, protože denně mi to připadá taky moc :? ale uvidíme, třeba se to chytne dobře, je fakt, že pořádná linka tam tím směrem v PRG úplně chybí, ale jak píšete: bude to asi hodně o ceně


Odpovědět