Qatar Airways

Odpovědět
hanez
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 16. 01. 2010, 13:43
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od hanez »

hned se do toho pustím, ještě jednou díky za radu!


nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od nartym »

Uz je to rok, co jsem zacal misto s Emirates letat s Qatarem (kvuli zmenam FFP). Ted jsem letel poprve jako Silver a po vzletu (letel jsem v economy) za mnou na vsech 4 letech prisla jedna z CC, predstavila se, privitala me zpet na palube QR a rekla, ze cokoli budu potrebovat, at ji nevaham oslovit. Pote za mnou obcas chodily holky a ptaly se, jestli je vse v poradku. Coz jsem byl mile prekvapen, toto jsem zazival pouze v business class. Napriklad na poslednim letu DOH-FRA za mnou prisla CC a zapsala si i predem co budu jist a pit behem letu a jidlo jsem dostal mezi prvnimi. Takze co se tyka tohoto tak za me :thumbup: pro QR.

Jinak pro moje mensi porovnani QR a EK:
QR
+ pristup posadky k me osobe
+ pestrejsi flotila
+ letiste DOH je prijemnejsi nez DXB
+ salonky pro Silver i na nekterych jinych letistich krome DOH (napr v ICN vstup do salonku Asiany)
+ pro aviation geeky: plus jeden priskok po Evrope, jeden let navic pri letu z/do PRG :) i kdyz by bylo lepsi kdyby zacali QR litat i do PRG
+ na jejich novejch 777 v konfiguraci 3-4-3 jsem snad nezazil tolik mista na nohy jako tady
EK
+ vetsi porce jidla
+ pripadala mi trochu uvolnenejsi posadka
+ salonek pro Silver v DXB je stejnej jako pro ostatni businesaky, to znamena dostatecne velkej (v DOH je pro silvery malej a v nekterych casech hodne preplenej, pro cestujici v business class je samostatnej a dost velkej)
+ IFE

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MarcosFT »

Tohle mi delali u TK take...po boardingu privitali, nic neni problem a jidlo jsem dostaval mezi temi, kteri meli special order...byl to nice touch :D hlavne ze letenky v booking class W :D :D

Jari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05. 05. 2012, 20:39
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Jari »

Ako sa da ziskat ten silver status? Dik

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Tony Smoke »

Jari píše:Ako sa da ziskat ten silver status? Dik


Castym lietanim s Qatar Airways alebo ich partnerskymi aerolinikami ;)
http://www.qatarairways.com/sites/Privi ... 20new.page


miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

Ahoj, dnes rano som sa vratil s Qatarom z Bangkoku, vylet na otocku , cez statne sviatky , letenka MUC-BKK, kupovana za ucelom nazbierania bodov, teraz nedavno mali promo akciu ,tj za prelete segmenty davali 2x viac QPoints, tak som si kupil letenku v Economy-Value (book.class V)
a za tento trip som celkovo dostal 160QPoints... Teda ak by som mal na zaciatku 0 bodov,tak za tento jeden let by som uz mal striebornu kartu...
Ale s Qatarom uz lietam nejaku dobu,tak uz mam nalietanu Platinovu kartu , a nazbierane body na dalsi rok na Platinu uz mam tiez....

Na tomto lete som dostal OpUp do businessu na segmentu DOH-BKK v A380,to bolo docela prijemne,
celkovo za posledne 2roky som dostal 6x upgrade do C , teda na Qatar si osobne nemozem stazovat....

pekny den,
miro | http://flightdiary.net/miro_just

papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od papaya »

Zdravím,
začátkem srpna letíme BUD - DOH - SIN a v Doha máme "pouze" 1h55m na přestup na let do Singapuru s A359 (na kterou se strašně těším :-)). Moje otázka zní, zda-li jsou takové přestupy z časového hlediska v pohodě? Na letišti v Doha jsem nikdy nebyla, takže ani netuším, jak daleko jsou od sebe jednotlivé terminály.
Díky za odpověď a všem přeji krásné léto.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Tony Smoke »

papaya píše:Zdravím,
začátkem srpna letíme BUD - DOH - SIN a v Doha máme "pouze" 1h55m na přestup na let do Singapuru s A359 (na kterou se strašně těším :-)). Moje otázka zní, zda-li jsou takové přestupy z časového hlediska v pohodě? Na letišti v Doha jsem nikdy nebyla, takže ani netuším, jak daleko jsou od sebe jednotlivé terminály.
Díky za odpověď a všem přeji krásné léto.


V zasade, vsetko co ti predaju na jednej letenke, je stihnutelne. Kazde letisko ma nejaky minimum connection time, ale myslim si, ze 1:55 je aj pre letisko o velkosti DOH hodne nad minimom. Ak ti nebude meskat BUD-DOH, tak to bude pohodicka. Kriticke to asi zacne byt, ak by si hodinku meskal(a).

papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od papaya »

Tony Smoke píše:V zasade, vsetko co ti predaju na jednej letenke, je stihnutelne. Kazde letisko ma nejaky minimum connection time, ale myslim si, ze 1:55 je aj pre letisko o velkosti DOH hodne nad minimom. Ak ti nebude meskat BUD-DOH, tak to bude pohodicka. Kriticke to asi zacne byt, ak by si hodinku meskal(a).


Díky za odpověď Tony! Tím jsem se také uklidňoval, že pokud mi to prodali, tak že musí plánovat s tím, že to stihnou :-)

A z jiného soudku - pokud by BUD - DOH mělo zpoždění a já pak nestihl navazující let, dostanu bez jakéhokoliv příplatku místo v nějakém dalším letu, nebo jak to funguje? Tohle bude můj první let s přestupem, zatím jsem vždy letěl max. Ryanairem do Londýna..
Díky, Pavel

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

papaya píše:
Tony Smoke píše:V zasade, vsetko co ti predaju na jednej letenke, je stihnutelne. Kazde letisko ma nejaky minimum connection time, ale myslim si, ze 1:55 je aj pre letisko o velkosti DOH hodne nad minimom. Ak ti nebude meskat BUD-DOH, tak to bude pohodicka. Kriticke to asi zacne byt, ak by si hodinku meskal(a).


Díky za odpověď Tony! Tím jsem se také uklidňoval, že pokud mi to prodali, tak že musí plánovat s tím, že to stihnou :-)

A z jiného soudku - pokud by BUD - DOH mělo zpoždění a já pak nestihl navazující let, dostanu bez jakéhokoliv příplatku místo v nějakém dalším letu, nebo jak to funguje? Tohle bude můj první let s přestupem, zatím jsem vždy letěl max. Ryanairem do Londýna..
Díky, Pavel


minuly rok mi to v Qataru uletelo, letadlo BUD-DOH bolo zmeskane, povodne som mal mat na prestup 45min, co je "minimum" (MCT v Doha),ale pristali sme v Qataru asi 20min po odlete mojho letu DOH-KUL...
Teda som si vystal frontu na transfer desku , prebookovali ma na let o 12hod neskorsie, aerolinka mi rezervovala hotel v meste a zabezpecila dopravu z/do hotela,ale to som si musel vystat frontu na tranzitne vizum, a kedze bolo dost cestujucich,ktorym to uletelo,tak na transfer desku im to vybavovanie hotelu a prebookovanie a formality ohledne tranzitneho viza zabralo v mojom pripade asi 2hod.....

koppak
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Příspěvky: 74
Registrován: 23. 04. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od koppak »

Byl bych zcela v klidu, MCT na Tvou kombinaci letů je 45 minut a dokonce to zcela s klidem nabízí i cestu na té trase s přestupem 1:00. Nebál bych se.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Tony Smoke »

Dalsi z pribehov clovek mieni, aerolinka meni. Zmenili mi typ z A380 na B77W :( A380 som este neletel, B77W mam uz hodne.

Ale problem je toto: na seatguru aj na seat map of Qatar ma tento model nakreslene, ze pred sedadlom 27D chybaju dve rady, avsak podla zoradenia v manage my booking, tieto sedadla chybaju pred 27G. Ma niekto z vas s tymto skusenosti? Mam si zobrat 27D alebo 27G? Diki.

Seatguru
Seatguru
seatguru.PNG (77.54 KiB) Zobrazeno 4279 x

Qatar seatmap
Qatar seatmap
qatar_seatmap.PNG (318.56 KiB) Zobrazeno 4279 x

Manage my booking
Manage my booking
manage.PNG (44.22 KiB) Zobrazeno 4279 x

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »


nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od nartym »

Je to D, ale nijak zvlast prostoru tam neni, ty tri sedaddla jsou spis uprostred.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Tony Smoke »

Dakujem vam obom :)


Odpovědět