Qatar Airways

Odpovědět
Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Mat »

Co se týče velikosti letišť, jsou na tom PRG, WAW i BUD zcela stejně, naopak je PRG o trochu větší. Co se týče kupní síly, s Polskem jsme na tom stejně, Maďarsko zaostává. Navíc létají také do BEG, kde je konkurence Etihad. Nikdo netvrdí, že by měli začít hned s A330, ale kdyby zkusili rok s narrow-body, divil bych se, kdyby neuspěli...


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Airbus380 »

Mat píše:kdyby zkusili rok s narrow-body, divil bych se, kdyby neuspěli...


A to já bych se zas divil, kdyby s narrow-body proti A380 uspěli. Mám takový pocit, že zvlášť u nás je "čím větší, tím lepší", i když třeba zrovna já mám přesně opačný názor, co se týče velikosti letadel, nicméně já jsem já a ten zbytek, hádám, uvažuje jinak.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od pavelpmi »

Qatar Airways In-Flight Safety Video Starring FC Barcelona

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WS2CQQfQzEM[/youtube]

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od m@rtin »

Velikost trhu se nedá brát podle počtu obyvatel. Kdybychom to takto měli měřit, má Praha s aglomerací Středočeského kraje 2,5 milionu obyvatel, tedy stejně jako aglomerace Varšavy nebo Budapešti. Mnichov, byť je velikostí o trochu menší než Praha, je samozřejmě ekonomickým centrem celého Německa a jejich letiště s více jak 35 miliony odbavenými cestujícími je především uzlovým letištěm nejen pro Německo.

Praha má přesto oproti Varšavě, Vídni a Budapešti jeden trumf - turisti, kteří ročně město navštíví. 5,5 milionu turistů je číslo, o kterém si můžou nechat zdát třeba i takové Benátky.

Právě z výše uvedeného důvodu i mě trochu zajímá, proč Qatar zatím Prahu vynechávají? Mým předpokladem je síla zavedené značky Fly Emirates. Á propos, kdyby sem třeba začaly létat aerolinky Etihad nebo Qatar, možná bychom se nemuseli dočkat velryby. Alespoň bude na co od května koukat.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od pepa007 »

Třeba za tím bude známá kauza "katarský princ" kvůli které nemáme s katarem nejlepší vztahy :-)


Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Mat »

To by i dávalo smysl :D

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od vladivostok »

m@rtin píše:Velikost trhu se nedá brát podle počtu obyvatel. Kdybychom to takto měli měřit, má Praha s aglomerací Středočeského kraje 2,5 milionu obyvatel, tedy stejně jako aglomerace Varšavy nebo Budapešti. Mnichov, byť je velikostí o trochu menší než Praha, je samozřejmě ekonomickým centrem celého Německa a jejich letiště s více jak 35 miliony odbavenými cestujícími je především uzlovým letištěm nejen pro Německo.

Praha má přesto oproti Varšavě, Vídni a Budapešti jeden trumf - turisti, kteří ročně město navštíví. 5,5 milionu turistů je číslo, o kterém si můžou nechat zdát třeba i takové Benátky.

Právě z výše uvedeného důvodu i mě trochu zajímá, proč Qatar zatím Prahu vynechávají? Mým předpokladem je síla zavedené značky Fly Emirates. Á propos, kdyby sem třeba začaly létat aerolinky Etihad nebo Qatar, možná bychom se nemuseli dočkat velryby. Alespoň bude na co od května koukat.

Maš tam len jednu chybičku Vieden je v počtu zahraničnych navštevnikov pred Prahou

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od m@rtin »

vladivostok píše:Maš tam len jednu chybičku Vieden je v počtu zahraničnych navštevnikov pred Prahou


http://www.novinky.cz/cestovani/371294- ... misto.html

Sypu si popel na hlavu, je to opravdu tak. Vycházel jsem z údajů před rokem 2012, byť jsou obě města v návštěvnosti skoro srovnatelná.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Tony Smoke »

Zdravim,
zabludil som na stranku qataru a pri procese bookovania som zbadal, ze pri vsetkych tarifach ma qatar "No Show". To si fakt uctuje extra poplatok pri nenastupeni na let?
Diki
Přílohy
qATAR.JPG

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Fabo »

Taky bych rekl, pri zruseni se ti vrati 250-185 stornopoplatek = 65, pri no-show 250-231 no-show poplatek = 19.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Tony Smoke »

ahaaa, dakujem, to dava zmysel. Neviem si predstavit, ze by sa do takeho nieco europsky byrokrati neobuli :)

beran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 01. 2013, 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od beran »

QATAR Airways starting July 2016 expands service to Hungary, through the addition of 3 new weekly flights that departs Doha in the afternoon hours. From 03JUL16, overall service on Doha – Budapest route will be increasing from 7 to 10 weekly.

Operational schedule with Airbus A320 aircraft as follow.

QR199 DOH0635 – 1105BUD 320 D
QR201 DOH1340 – 1810BUD 320 147

QR200 BUD1215 – 1830DOH 320 D
QR202 BUD1910 – 0125+1DOH 320 147

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od pepa007 »

Mimochodem, Qatar má teď akci. Třeba VIE-BKK se dá sehnat pod 13 tisíc korun..

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Tony Smoke »

Zdravim,
mam nasledovny problem. Cez ITA som si nasiel routing za dobru cenu BUD-DOH-KUL/BKK-DOH-VIE, avsak za tu cenu ho na ziadnom OTA neviem najst. Najdem ho vsak, ked si nahodim BUD-DOH-KUL/BKK-DOH/DOH-VIE. Moja otazka znie, ze ci si budem vediet dat v BKK batozinu nacheckovat az do VIE a po pripade ze ci dostanem aj palubky az do VIE. Viete mi niekto prosim pomoct?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od hafi »

Onehdá jsem si koupil zpáteční letenky, už nevím, kterých se to týkalo, asi s TAMem do Jižní Ameriky. Každopádně jsem to koupil klasicky jako zpáteční letenku (teda návrat zpět byl z jiného města, ale prostě to byl let tam a let zpět) a když jsem rezervační kód dal do checkmytrip, tak se to tvářilo, že to jsou 3 lety (zpáteční let mi to rozdělilo, obdobně jak ty bys to už musel koupit). Při odbavení nebyl problém.

Dle mě ohledně odbavení by neměl být problém, poslat bagáž přímo jde občas i když máš dvě separátní letenky. Spíš nevím, jak v takovém případě funguje garance přestupu v případě zpoždění letu (ale u Katarců bych se až tak nebál to koupit).


Odpovědět