Precision Air

Odpovědět
TMP
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 04. 03. 2004, 15:51
Stav: Offline

Precision Air

Příspěvek od TMP »

Tak jsem měl to štěstí, že jsem se proletěl dvakrát tanzanskou leteckou společností Precision Air. Letěl jsem ranní linkou na trase Nairobi - Dar es Salaam a večer zpět. Letadlem byl Boeing 737-300, rok výroby 1990 (bez záruky) reg. 5H-PAZ. Zážitkem z letu byl pohled na Kilimanjaro. Co jinak ke společnosti. Ta je z poloviny vlastněná Kenya Airways, přičemž ta dodává catering. Letadlo, které bylo provozováno z velké části své existence na Filipinách bylo uvnitř dost unavené. Palubní servis byl ale na slušné úrovni, letěl jsem sice v "C", ale ani kolegové v "Y" si nestěžovali. Víno nalévali francouzské a jihoafrické. Zajímavé je, že na palubě byly palubní časopisy jak Kenya Airways, tak Precision Air. Palubní personál byl velmi ochotný a měl naprosto perfektní obleky. Ještě ke společnosti. Ta je složena z typů ATR-42 a 72. B737 je jediný. ATR nyní dostávají nová. Letiště v Dar es Salaamu je takové zajímavé "akvárium". Vzhledem k nedostatku prostoru je rozděleno skleněnými přepážkami, ale čekání na let je dost nudné. Po odletu Emirates A-340-500 do Dubaje zavřely všechny cca 4 obchůdky a v provozu zůstalo jen občerstvení. Můžete si dopřát i grilované kuře. Salonek je standardní a na slušné úrovni. Za dvě a půl hodiny čekání pak člověk spatřil už jen Airbus SAA a jeden startující ATR. Nevím zda obchody otevřou znovu před pozdním příletem KLM, ale asi ano. To však už jsem letěl zpět. Na závěr: Po přistání v Nairobi došlo k zábavné situaci. 20 minut jsme čekali na přistavení schůdků, přičemž kapitán informoval cestující takto "Omlouváme se, že nemůžete vystupovat, ale čekáme schůdky. Na této stojánce nás nikdo nečekal". Vzhledem k tomu, že jsem seděl v první řadě a nebyla tam žádná přepážka, slyšel jsem následně, jak na kohosi řve, kde jsou s těma zk... schodama. Smáli se stewardi i cestující. Pak nás už propustili...


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Precision Air

Příspěvek od MEA »

Zacnem od konca - na schody sme raz cakali asi 30 minut v Rime - nerobim si srandu - po lete Alitalie z Palerma. Zopar cestujucich tam uz malo slusne nervy - islo o to ze mozu zmeskat pripoje. Lialo ako z konvy a proste sa talianom asi nehcelo na dazd alebo uz nehcapem (technical problems to nazval cap.)

Precision je asi jedina let. spol co poznam, co ma v atr-kach vyklopne televizorceky kde pustaju info o lete a filmy. letel som s nimi 3x ale vzdy len atr72. inak lacni zrovna nie su (najma na linke spod kili na zanzibar). zanzibar-dar sa dalo a dar-nairobi neviem, lebo to bol codeshare klm. celkom prijemna a na africke pomery takmer luxusna letecka spolocnost...

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Precision Air

Příspěvek od Tony Smoke »

Ja s nimi poletim vo februari 2015, tak potom pridam moje skusenosti. Dost sa na nich tesim, bude to segment ZNZ-NBO, to aby som si sadol vlavo a mal vyhlad na Kilimanjaro :) inak to bude moj prvy turbovrtulak a pozeral som, ze lietadielka su nove. potesi :)

jirka.z
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 10. 2014, 09:58
Stav: Offline

Re: Precision Air

Příspěvek od jirka.z »

My jsme s mina letěli v roce 2012 DAR-MBA z ATR72 a zpět ATR42. Na cestě tam nám zapomněli naložit kufry, ale druhý den nám je dopravili s Kenya airways přes Nairobi do Mombasy. Na Afriku slušný.


Odpovědět