Turkish Airlines

Odpovědět
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od hafi »

Loni dvakrát a ani v Praze ani jinde nic nechtěli.

Btw - i pokud by to chtěli, jaký by ksakru byl správný postup, pokud karta už neexistuje (konec platnosti, uzavření účtu, atp.)?


don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od don_quijote »

hafi píše:Loni dvakrát a ani v Praze ani jinde nic nechtěli.


Díky, to je dobrá zpráva!

hafi píše:Btw - i pokud by to chtěli, jaký by ksakru byl správný postup, pokud karta už neexistuje (konec platnosti, uzavření účtu, atp.)?


Jo, to jsem přesně před dvěma rokama řešil v souvislosti s DL, kdy mi skutečně platnost karty končila.... Jakej je správnej postup jsem ale nezjistil, protože jsem to risknul a taky nic nechtěli....

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od gr09 »

hafi píše:Btw - i pokud by to chtěli, jaký by ksakru byl správný postup, pokud karta už neexistuje (konec platnosti, uzavření účtu, atp.)?

To je jednoduché, aerolinkám nejde o to vidět kartu zrovna u checkinu, ale prostě vidět kartu, takže s ní můžeš zajít kamkoliv do kanceláře aerolinky a oni ti dají papír, že kartu viděli. Když se pak budou ptát na checkinu, ukážeš jim papír.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od hafi »

dobře...a co když to atp. je třeba krádež?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od gr09 »

hafi píše:dobře...a co když to atp. je třeba krádež?

Banka/policie ti dá potvrzení, že byla karta odcizena?


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od MK »

kontrolovat ji třeba nebudou, ale jistota je jistota, před rokem jsme na TK offloadovali cestujícího, které nebyl schopen se CC prokázat! stačí, aby byl na letišti zrovna audit, někdo z vedení aerolinky nebo jen někdo důslednější seděl na ckinu a karta se kontroluje :) myslm, že i kopie CC by měla stačit ne?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od hafi »

gr09 píše:
hafi píše:dobře...a co když to atp. je třeba krádež?

Banka/policie ti dá potvrzení, že byla karta odcizena?

A policie zná číslo karty, kterou mi ukradli? Nebo by mě pustili na libovolné potvrzení o ztrátě peněženky?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od gr09 »

hafi píše:
gr09 píše:
hafi píše:dobře...a co když to atp. je třeba krádež?

Banka/policie ti dá potvrzení, že byla karta odcizena?

A policie zná číslo karty, kterou mi ukradli? Nebo by mě pustili na libovolné potvrzení o ztrátě peněženky?

Policie nezná číslo karty, ale banka ano. Jestli tě pustí na libovolné potvrzení nevím. V prvním příspěvku jsem psal o vlastní zkušenosti, v dalším (a teď) už jen to, jak bych na to šel...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od hafi »

Když mě okradou mimo domovskou zemi banky, tak budu vyloženě snadno shánět potvrzení s číslem karty. Spíš mě prostě dostává ta absurdita požadavku. A ono i zajít prezentovat kartu k letecké společnosti může být celkem problém pokud náhodou nebydlíš v zemi, odkud lítá nebo kde má kancelář.

Já to preventivně řeším tak, že okopíruju přední stranu karty a rozdistribuji ji společně s kopií pasu a pojištění spolucestovatelům...ale zatím to po mě nikdy nikdo nechtěl.

V.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od gr09 »

hafi píše:Když mě okradou mimo domovskou zemi banky, tak budu vyloženě snadno shánět potvrzení s číslem karty. Spíš mě prostě dostává ta absurdita požadavku. A ono i zajít prezentovat kartu k letecké společnosti může být celkem problém pokud náhodou nebydlíš v zemi, odkud lítá nebo kde má kancelář.

Souhlasím, že je to hloupý požadavek a nemá reálné opodstatnění, jen jsem se snažil nastínit řešení většiny situací.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od whiskey »

gr09 píše:Souhlasím, že je to hloupý požadavek a nemá reálné opodstatnění, jen jsem se snažil nastínit řešení většiny situací.

Som presvedceny, ze by si to nenazval hlupym poziadavkom bez realneho opodstatnenia, keby si si nasiel na vypise z kreditky transakcie s titulom "EMIRATES INTERNET SALES" pre kompletnu arabsku rodinu vratane indonezskych/malajskych sluziek v celkovej hodnote vyse 3000€ z RUH do CAI via DXB. A pritom by stacila jednoducha otazka na checkine "kde je karta, ktorou ste to platili?" :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od Globik »

whiskey píše: A pritom by stacila jednoducha otazka na checkine "kde je karta, ktorou ste to platili?" :wink:

- karta není moje (nemám kartu, dárek, půjčka na oplátku, dotyčná osoba má kartu vedenou v zemi s měnou, která je výhodnější, moje karta neumožňuje nákup na daném trhu, moje karta neumožňuje nákup na internetu....)
- kartu jsem ztratil, zrušil, vypršela platnost, ukradli mi ji
- karta je virtuální, tedy nemám co ukázat
- karta je doma, protože s sebou netahám všechny karty

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od gr09 »

whiskey píše:Som presvedceny, ze by si to nenazval hlupym poziadavkom bez realneho opodstatnenia, keby si si nasiel na vypise z kreditky transakcie s titulom "EMIRATES INTERNET SALES" pre kompletnu arabsku rodinu vratane indonezskych/malajskych sluziek v celkovej hodnote vyse 3000€ z RUH do CAI via DXB. A pritom by stacila jednoducha otazka na checkine "kde je karta, ktorou ste to platili?" :wink:

Jsi přesvědčený špatně, navíc tvůj příklad u mě nehrozí a to mám mnohem vyšší limit, než ekvivalent 3000 Euro.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od whiskey »

gr09 píše:Jsi přesvědčený špatně, navíc tvůj příklad u mě nehrozí a to mám mnohem vyšší limit, než ekvivalent 3000 Euro.

jo, to si mysli kazdy, ze nemu sa take nemoze stat....
...az dovtedy, kym sa mu to nestane :lol:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od gr09 »

whiskey píše:jo, to si mysli kazdy, ze nemu sa take nemoze stat....
...az dovtedy, kym sa mu to nestane :lol:

Absolutní jistotu člověk samozřejmě nikdy nemá. Jestli si myslíš, že tě zrovna kontrola kreditky aerolinkou uchrání od podobné krádeže, kterou jsi zmínil, tak jsi naivní, osobně jsem byl svědkem, jak agent (QR) pustil člověka, co se nemohl prokázat kartou, řekl, že mu letenku kupoval zaměstnavatel.


Odpovědět