Čím fotíte??

Čím fotografovat, fotit na digitál...
Keno
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 09. 2006, 14:50
Stav: Offline

Příspěvek od Keno »

Ja mam Nikon CX 8800, 8 MPix s 10x ultrazoomem a stabilizatorem, jsem moc spokojenej, ale problem je ze uz se prestal vyrabet a sehnat k nemu treba dobrej filtr je docela problem ...rad bych presel na zrcadlovku, proto ten dotaz o par radku vyse ohledne vhodnyho objektivu ...


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

dider píše:Já mám v současnosti Canon A510 :( 3MPx, na svou dobu supr kompakt. I ted ale dokáže překvapit.

http://www.flamber.ru/files/photos/1165 ... 9561_o.jpg

Tenhle rok ho chci vyměnit a kandidáti jsou

Canon S3 IS
Fuji Finepix 9600
Panasonic FZ7

Zatím vede ten Canon. Čekám až někdo známy pojede do US.

Ja mel do listopadu Canon A520 a byla to super masinka, o tridu lepsi fotky, nez kolegove a znami s fotakama stejne tridy. Tad jsem si poridil Canon G7 a spokojenost nejvetsi... Je jasny, ze zrcadla jsou zas nekde jinde, ale ja nejsem profi fotograf a nemuzu/nechci sebou tahat na krku cihlu a v brasne dalsi cihly k tomu...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tak Canon G7 jsem taky zvažoval. nakonec jsem se rozhodl koupit právě nějaký "bridge". Na pravou zrcadlovku není cash takže musí stačit ta falešná. Brácha používa právě ten Finepix a je to dost změna proti kompaktu. Hlavně ten objektiv. Já ale chci zůstat u Canonu. Nemáš odkaz an nějaké tvoje foto s tím Canonem G7?

Keno
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 09. 2006, 14:50
Stav: Offline

Příspěvek od Keno »

dider píše:Tak Canon G7 jsem taky zvažoval. nakonec jsem se rozhodl koupit právě nějaký "bridge". Na pravou zrcadlovku není cash takže musí stačit ta falešná. Brácha používa právě ten Finepix a je to dost změna proti kompaktu. Hlavně ten objektiv. Já ale chci zůstat u Canonu. Nemáš odkaz an nějaké tvoje foto s tím Canonem G7?


Fotky letadel porizenych G7 jsem moc nenasel, ale alespon jeden odkaz mam http://www.pbase.com/jogy/image/73675236

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

dider píše:Tak Canon G7 jsem taky zvažoval. nakonec jsem se rozhodl koupit právě nějaký "bridge". Na pravou zrcadlovku není cash takže musí stačit ta falešná. Brácha používa právě ten Finepix a je to dost změna proti kompaktu. Hlavně ten objektiv. Já ale chci zůstat u Canonu. Nemáš odkaz an nějaké tvoje foto s tím Canonem G7?

http://forum.digineff.cz/search.php?0,s ... ,subject=1
Tady je diskuzni forum o G7, jen rozklikni thread o G7, jsou tam kyble fotek, hodne i mych (pod stejnym nickem jako tady). Letadla bohuzel v mensine, zatim nebylo moc prilezitosti k foceni letadel...


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

dider píše:Tak Canon G7 jsem taky zvažoval. nakonec jsem se rozhodl koupit právě nějaký "bridge". Na pravou zrcadlovku není cash takže musí stačit ta falešná. Brácha používa právě ten Finepix a je to dost změna proti kompaktu. Hlavně ten objektiv. Já ale chci zůstat u Canonu. Nemáš odkaz an nějaké tvoje foto s tím Canonem G7?

Na Planes.cz zatim jen tyto dve fotky:
http://www.planes.cz/cs/photo/1011587/
http://www.planes.cz/cs/photo/1011590/
A jeste jednu tam mam, ale je zatim jen prijata do fondu, zverejnena bude kazdym dnem...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Kamyl: dík moc za odkazy, budu přemejšlet.d

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

dider píše:Kamyl: dík moc za odkazy, budu přemejšlet.d

Jeste ti pridam jeden link - hoch z vyse uvedenho fora ma i sve stranky k tomuto fotaku na adrese http://canon.hostuju.cz - docela uzitecne a zajimave veci tam ma...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tak nakonec to bude asi EOS 350D, mám doma na zkoušku jeden starší kus a mám jasno. Skvělá mašinka... :D

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

dider píše:Tak nakonec to bude asi EOS 350D, mám doma na zkoušku jeden starší kus a mám jasno. Skvělá mašinka... :D

Myslim, ze je to dobra volba :idea: At ti slouzi. Ja nad 350D taky zvazoval, ale potreboval bych spise oba typy fotaku. Prece jen se casto pohybuju v takovem prostredi (pracovne - doly, hute, atd...), kde si neumim predstavit tahat sebou zrcadlo :cry:
Jinak jestli muzu poradit, dobre ceny maji tady: http://www.vkservis.cz/zbozi/3/Canon%20+18-55mm/

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Je vyhráno vzal jsem ten starší kus(EOS350D). Přítelkyne ma kompakt, takže ten budu mít v případě potřeby taky k dispozici. Ten odkaz se mi hodí. Mám jen základní objektiv 18-55 a určitě budu časem chtít něco většího.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Je fakt, ze cena Canonu 350D tedka sla hodne dolu (vyprodej, videl jsem se zakladnim objektivem a 1GB CF za cca 14kKc + DPH), je tam rozdil pres 5 000Kc proti 400D. Ale kdybych mel kupovat novy, mozna bych sel spis uz do 400D.
Mame v praci oboje a je to rozdil. Kolega mi rika, ze jsem proti Canonu zaujaty, ale s tou 400D uz bych snad mohl fotit i ja.

V. Michal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 05. 2007, 03:06
Bydliště: Canada
Stav: Offline

cim fotite

Příspěvek od V. Michal »

:lol: Asi pred rokem jsem si take poridil Panasonic TZ-1. Nemohu ho nez chvalit. Objektiv Leica je prvotridni, zoom absolutne vyhovuje, zabudovany program je absolutne srozumitelny kazdemu a obsluha velmi jednoducha. Mohu jen doporucit.
Jedina nevyhoda je absence hledacku, kdy foceni letade (obzvlaste rychlych) v letu je ponekud problematicka a navic se sluncem v zadech, kdy je obrazovka (screen) presvetlena.
Protivahou je jeho temer miniaturni velikost i vaha, takze ho staci soupnout do kapsy na tricku a jde se.
Doporucuji.

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Příspěvek od mareček »

ja mam olympus x-710 a je to dost spatny... dve fotky ze sta a stejne mi je skoro nikdy nikde nevezmou 8)
ale obcas se neco povede i s tim...

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Já jsem s TZ1 také naprosto spokojený, výborná optika a snad nejvýkonnější stabilizátor v dané třídě... Opravdu ve většině případů zafunguje i při velkém zoomu. Za jediný průšvih také považuji absenci hledáčku, je to někdy fakt nepříjemné.


Odpovědět