OK Plus - upgrade

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od proreo »

stevard píše:Potvrzenej upgrade se da koupit za 990,- si muze koupit kazdej kdo ma tridu Y,M a CSA cislo letu. Dal si ho muze koupit CSA elite,elite+ s CSA cislem letu a vsema tridama mimo N,U,W,R,E. Neprodava se na BRQ,OSR,ALA.


tzn. ze potvrdeny upgrade si mozem kupit aj do lietadla KLM, ked je letenka vystavena s cislom letu CSA?


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od stevard »

ne, plati to samy jako u waiting list upg, tzn CSA letadlo. Muze ta letenka bejt klidne vystavena jinym dopravcem (nemusi cislo letenky zacinat 064), ale musi bejt vystavena do OK kapacity- OK cislo letu na itinerari.Potom je vyjimka na CDG, kde je navic upgradovatelna i trida N. Potvrzeny upg se dal neprodava ani na letech do KWI,TAS. Jeste doplnim podminky pro prodej vstupu do salonku za 660 CZK:
- CSA cislo letu
- pravidelna linka operovana CSA (ne charter)

pro drzitele OK plus silver salonek za 290 CZK:
- CSA cislo letu
- pravidelna linka operovana CSA (ne charter)

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od context »

ako funguje upgrade class pri nasledovnom scenari letenka cela v N triede... BTS-PRG-CDG a späť.
zlatá karta:
BTS-PRG upg nie je možné vzhľadom na N
PRG-CDG teoreticky áno vzhľadom na výnimku N na PRG-CDG
predpokladám, že takto...

letel som PRG-CDG-PRG cca pred mesiacom a C bola takmer prázdna takže teoretická šanca na upg tu je?
má zmysel doplatiť z value economy na economy vzhľadom na šancu na upg?

resp. na ktoré linky je to zbytočné (nie je šanca na upg) napr, SVO je vraj takmer bez šance

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od OR »

Upgrade v ATR na BTS-PRG podle mne nema moc smysl resit. Sedacky jsou uplne stejny a studene platicko + lepsi napoje moc smysl nemaji (za pulhodinu toho stejne moc nevypiju :).

S upgradem na SVO jsem nikdy nemel problemy, spis bych cekal plnejsi C na Parizi, Amsterdamu.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od loupeznik »

stevard píše:Podminka pro waitlist upgrade je CSA letenka (nesmi bejt vystavena na codeshare cislo letu) + CSA letadlo (nesmi to operovat jina airline) + (CSA elite, elite+ karta-platna). Dal ta letenka nesmi bejt vystavena do booking class N,U,W,R,E, coz jsou vetsinou letenky value special nebo bonusovky.

Po 30.říjnu nepůjde upgrade ani na G class.


proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od proreo »

Od kedy som dostal Silver, tak mam uspesnost 3 z 3. :)

Co sa mi ale stalo vcera na letisku v KSC... Nechcela ma upgradovat, lebo som bol vo V. Tak som musel nastojit a hadat sa, ale nakoniec sa podarilo. Teta zavolala do Prahy :D

Pytal som sa na nazor CSA(okrem ineho na kompenzaciu za chybu zamestnanca), ale ti sa iba ospravedlnili a poslali faxove cislo, ak sa chcem stazovat na tu tetu. Som velmi sklamany. Odpoved nanic. Mali by sa habit :!:
Navyse sa neupgraduju len styri (4) triedy, neverim, ze to je taky problem sa naucit :lol: :lol: :lol:
vlastne len tri, G je az od konca oktobra :roll:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od MS743 »

proreo píše:Od kedy som dostal Silver, tak mam uspesnost 3 z 3. :)

Co sa mi ale stalo vcera na letisku v KSC... Nechcela ma upgradovat, lebo som bol vo V. Tak som musel nastojit a hadat sa, ale nakoniec sa podarilo. Teta zavolala do Prahy :D

Pytal som sa na nazor CSA(okrem ineho na kompenzaciu za chybu zamestnanca), ale ti sa iba ospravedlnili a poslali faxove cislo, ak sa chcem stazovat na tu tetu. Som velmi sklamany. Odpoved nanic. Mali by sa habit :!:
Navyse sa neupgraduju len styri (4) triedy, neverim, ze to je taky problem sa naucit :lol: :lol: :lol:
vlastne len tri, G je az od konca oktobra :roll:


Tez jsem se drive uzival upgrades vetsinou do CAI ale to uz davno.... Sice je to mile a NIKDO jiny to nenabizi za takto smesnych podminek, ale at pak nekricime ze CSA to nezvlada. Jo jo.. vim, ze C class sedadlo je prazdne a neni problem to vyuzit kdyz OK to nedokaze prodat ale to jde rukou v ruce ... Nikdy jsem nekoupil C class do CAI jelikoz jsem predpokladal ze to stejne dostanu a stalo se!

Sice je toproti me ale jsem PRO aby OK zrusila upgrades UPLNE pro silver card a nabizela JEN Gold card pro nevyssi economy tarrif a jeste za velike mile (cca. davno u Swiss je mel upgrade na mile LED-ZRH a bylo to za 5-7000 il - za doby qualiflyer).

Timto bude prostor zlepsit produkt a mit cas na opravdove C class cestujici .. :!:

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od OR »

A nebo taky zrusenim upgradu pomine dalsi duvod, aby s CSA litala nejaka "stredne platici" klientela.
Tim netvrdim, ze upgrade do C je hlavni duvod. Ale na rovinu, ma pro CSA (a obecne jakoukoli spolecnost, ktera ma 95% letu do 2:30 letoveho casu) smysl budovat nejakou extra C?

Mozna do tech dvou nebo tri A319 se zvysenou MTOW, ktere litaji na noc prevaznou vetsinu "dalkovek" u CSA - typu CAI, TAS, ALA, ale ty zase pres den litaji priskoky.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od bubo »

mam udelanou rezervaci, checkmytrip rika Economy restricted, co mam presne za knihovaci tridu ? at hledam, jak hledam, tam nevim, kde to najit....kontrola rezervace na strankach CSA mi rika, ze mozna poletim, ale ne v jake tride....na papirove letence jsem vedel, kde to najit, jak to zjistit ted? kdyz jsem na checkmytrip videl fare basis, tak se to dalo odtusit z toho..

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od proreo »

napis do CSA

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od bubo »

bubo píše:mam udelanou rezervaci, checkmytrip rika Economy restricted, co mam presne za knihovaci tridu ? at hledam, jak hledam, tam nevim, kde to najit....kontrola rezervace na strankach CSA mi rika, ze mozna poletim, ale ne v jake tride....na papirove letence jsem vedel, kde to najit, jak to zjistit ted? kdyz jsem na checkmytrip videl fare basis, tak se to dalo odtusit z toho..

po dlouhem hledani jsem nasel jednu zalozku na virtuallythere, kde je fare basis....tak je to prvni pismeno, predpokladam.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od loupeznik »

Normálně je třída vidět na e-tiketu, který dostaneš mailem, ne? I když čerstvá zkušenost s expedia.de je, že mi neposlali nic. Ale na checkmytrip je taky záložka e-ticket receipt, kde je vidět fare basis (předpokládám teda, ze ta záložka je aktivní až po vystavení e-tiketu).

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od proreo »

loupeznik píše:Normálně je třída vidět na e-tiketu, který dostaneš mailem, ne? I když čerstvá zkušenost s expedia.de je, že mi neposlali nic. Ale na checkmytrip je taky záložka e-ticket receipt, kde je vidět fare basis (předpokládám teda, ze ta záložka je aktivní až po vystavení e-tiketu).


Letenka z expedie mala cislo len na expedii. V checkmytrip bola iba rezervacia. Ani ked som do expedie napisal,nic neposlali. Pomohol az email do csa.
Poucenie: druhykrat nebudem z expedie kupovat.

Perla: niekto z expedie (predpokladam z indie) mi napisal, ze moje peniaze preposlali united airlines :lol:
A let to bol pure Csa :D

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od loupeznik »

Já teda e-ticket receipt na letenku objednanou přes expedii na checkmytrip vidím.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus - upgrade

Příspěvek od loupeznik »

A je po apgrejdech...

S platností od 1. července 2011 dojde k úpravě podmínek pro poskytování výhody bezplatného upgradu (převedení) držitelů Stříbrných, Zlatých a Platinových karet OK Plus do třídy Business před odletem na letišti. V následující tabulce naleznete nové rozložení knihovacích tříd, pro které je tato výhoda nabízena.

Knihovací třída: Možnost upgrade
B H L M T Y: Ano
A G K N O Q S U V W X: Ne


Odpovědět