OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od gr09 »

Zkusit to muzes, me jednou omylem (na strane Delty) nacetli mile jejich FF a kdyz jsem to urgoval, tak to zase vymazali a mohl jsem pak nacist mile do Flying Blue


jorge
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 15. 08. 2007, 22:01
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od jorge »

Tohle vypada jako zmeny k lepsimu


Více mil a segmentů za lety Českých aerolinií

Od letní letové sezóny budete s Českými aeroliniemi získávat více. Získáte tak nejen více mil na bonusové letenky a další odměny, ale i segmentů, které Vám započítáváme do nároku na kartu OK Plus vyšší úrovně.

Počty mil a segmentů platné pro lety od 29. března 2015:

Knihovací třída/SkyTeam míle/SkyTeam segmenty/Upgrade do třídy Business
J, C, D/200 %/2/-
I/175 %/1,5/-
Y/175 %/1,5/ANO
M/150 %/1,5/ANO
B, H, K/100 %/1/NE
T, G/80 %/1/NE
A, L/60 %/1/NE
Q, U, X/50 %/1/NE
V, N, O, S, W/20 %/0,5/NE

Upgrade do třídy Business
Rovněž s platností od letní letové sezony dojde k úpravě podmínek pro poskytování upgradu do třídy Business pro držitele Stříbrných, Zlatých a Platinových karet OK Plus. Nově bude upgrade poskytován pouze cestujícím se zakoupenou letenkou v tarifním balíčku Flexi (knihovací třídy Y a M), a to zdarma, bez poplatku v mílích.
Ostatní podmínky pro poskytování této ojedinělé výhody zůstávají platné beze změny.

Stříbrná, Zlatá a Platinová karta OK Plus a podmínky jejich získání
S platností pro rok 2015 dochází od letní letové sezóny ke změně podmínek pro získání Zlaté a Platinové karty OK Plus, kde dochází k navýšení počtu OK segmentů potřebných k získání karty. Toto zvýšení je však současně kompenzováno vyššími počty segmentů, které budeme nově na letech Českých aerolinií udělovat. Podmínky pro získání Stříbrné karty OK Plus zůstávají nadále platné beze změny.

Podmínky pro získání karet OK Plus vyšší úrovně:
Silver 25 000 SkyTeam mil nebo 15 SkyTeam segmentů a 2 OK segmenty*
Gold 50 000 SkyTeam mil nebo 30 SkyTeam segmentů a 6 OK segmentů*
Platinum100 000 SkyTeam mil nebo 70 SkyTeam segmentů a 10 OK segmentů*
* OK segmenty jsou takové SkyTeam segmenty, které jsou proletěné na letech s kódem označení dopravce OK, které zároveň operují České aerolinie.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Chci se pro porovnání ceny zeptat kolik vychází poplatky a taxy k bonusovým letenkám na cestě kolem světa?
Na plánovači cesty kolem světa SKYTEAM mi to vypočítá cca 10tis Kč a v kanceláři ČSA cca 35tis Kč.
(stejná trasa ,stejné společnosti).
Tak jen pro zajímavost kde je rozdíl ve výpočtu?

pickard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 19. 09. 2007, 17:20
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pickard »

nebere skyteam plánovač jen letištní poplatky a čsa k tomu připočte oblíbený "palivový" poplatek? a pak se dostaneš na trochu jinou cenu.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

pickard píše:nebere skyteam plánovač jen letištní poplatky a čsa k tomu připočte oblíbený "palivový" poplatek? a pak se dostaneš na trochu jinou cenu.

To je možný,dál jsem to nezkoumal.

Jen pro zajímavost víte že kancelář ČSA V CELNICI 5, NEMÁ žádné veřejné telefonní číslo?
Je určena pouze pro osobní jednání se zákazníky.


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Zdenek »

velpa.66 píše:Jen pro zajímavost víte že kancelář ČSA V CELNICI 5, NEMÁ žádné veřejné telefonní číslo?
Je určena pouze pro osobní jednání se zákazníky.

I jiné společnosti mají tlf. kontakt jinam než do fyzické kanceláře.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Zdenek píše:
velpa.66 píše:Jen pro zajímavost víte že kancelář ČSA V CELNICI 5, NEMÁ žádné veřejné telefonní číslo?
Je určena pouze pro osobní jednání se zákazníky.

I jiné společnosti mají tlf. kontakt jinam než do fyzické kanceláře.


To ale nechápu proč.Celkem to komplikuje komunikaci.Přece jen hlasová komunikace je operativnější než mailování(pokud nemáš tu kontaktní kancelář poblíž a nemůžeš to řešit osobně)
V mém případě jsem se pokoušel o vystavení letenky na OK+ centru.To jsem po cca 10dnech vzdal protože to prostě nešlo.Pak jsem to zkusil v kanceláři to už fungovalo,ale problém bylo dolatit podrobnosti.Pomocí mailu jsme to řešili cca dva dny, Přitom stačil jeden,max dva tel. hovory typu ano,ne,tak to může být a letenka by byla vystavena.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

velpa.66 píše:
Zdenek píše:
velpa.66 píše:Jen pro zajímavost víte že kancelář ČSA V CELNICI 5, NEMÁ žádné veřejné telefonní číslo?
Je určena pouze pro osobní jednání se zákazníky.

I jiné společnosti mají tlf. kontakt jinam než do fyzické kanceláře.


To ale nechápu proč.Celkem to komplikuje komunikaci.Přece jen hlasová komunikace je operativnější než mailování(pokud nemáš tu kontaktní kancelář poblíž a nemůžeš to řešit osobně)
V mém případě jsem se pokoušel o vystavení letenky na OK+ centru.To jsem po cca 10dnech vzdal protože to prostě nešlo.Pak jsem to zkusil v kanceláři to už fungovalo,ale problém bylo dolatit podrobnosti.Pomocí mailu jsme to řešili cca dva dny, Přitom stačil jeden,max dva tel. hovory typu ano,ne,tak to může být a letenka by byla vystavena.


Proc? Protoze clovek v "reprezentacni kancelari" stoji firmu nekolikanasobek toho, co clovek v (nejlepe v outsourcovanemu) callcentru. Zda je to dobre nebo ne, na to muzou byt ruzne nazory, nicmene dneska je to v B2C segmentu bezne.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od beardie »

neviem, ci ste si vsimli, ale vyrazne zdrazeli bonusovky
Kuba/Mexiko v C za 110k, k zbytku sa uz ani nevyjadrujem... :-/

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Globik »

beardie píše:neviem, ci ste si vsimli, ale vyrazne zdrazeli bonusovky
Kuba/Mexiko v C za 110k, k zbytku sa uz ani nevyjadrujem... :-/

Takže na webu ČSA je to neplatné?
http://www.csa.cz/cs/portal/frequent-fl ... ickets.pdf

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od beardie »

na stranke OK+ je novy cennik platny od 10.4.2015

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Globik »

Takže na webu ČSA je Havaj v C za 80000 a přitom je za 200000 :twisted: :evil: :thumbdown:

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Jsem rád že jsem svoje OK+ míle vybral minulý měsíc.
Co dál? Má smysl být členem nějakého FF programu?
Než ušetřím na něco rozumného tak zase "upraví pomínky ".

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

velpa.66 píše:Jsem rád že jsem svoje OK+ míle vybral minulý měsíc.
Co dál? Má smysl být členem nějakého FF programu?
Než ušetřím na něco rozumného tak zase "upraví pomínky ".


Pokud jsi frequent flyer, tak se to vyplati. Pokud nejsi frequent flyer, tak se to nevyplati :-)

Anb8
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04. 12. 2011, 20:24
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Anb8 »

Ahoj, muzete mi prosim poradit, jestli je dnes jeste mozne vyuzit nekde mile bez nutnosti platit vysokou castku za taxy a palivove priplatky?
V minulosti jsem mile vyuzil s Korean, kde se neplatily taxy atd. a vysla jedna letenka na Havaj na nejake 3000.
Ted mi jeste zbyva cca. 90,000 mil, ktere bych chtel nejak vyuzit. Behem konzultace s infolinkou OK Plus jsem se dozvedel, ze dnes uz vsechny aerolinie vcete Korean, Etihad apod. uctuji palivove priplatky a taxy k bonusovym letenkam a ze uz neni zadna spolecnost, kde by se dala bonusova letenka napr. do Asie, nebo do USA poridit za min nez cca. 10,000.-Kc.
Kdyz napr. chci do Thajska, s Aeroflotem je plna cena letenky 14000.-Kc, a kdyz vyuziji svych 80,000mil, tak se dostanu na cenu 9800.-Kc coz mi prijde jako smesna hodnota za takovy pocet mil.

Opravdu uz neni zadna spolecnost, s niz by slo poridit bonusovou letenku napr. za 3000-5000 do Thajska, ci do Jizni Ameriky apod?

Diky.


Odpovědět