OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

flyingblue píše:
velpa.66 píše:Plánuji cestu kolem světa a chci se poradit je lepší směřování východním ,nebo západním směrem?
Taky který termín je nejvhodnější.Moje představa pro stopover je SIN , SYD, ANC (Anchorage), PTY, SXM a můžu přidat ještě jedno místo na trase.Díky za radu.


PPT? HNL? AKL?


PPT ? Budu o tom přemýšlet. A je lepší letět východním nebo západním směrem?


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

velpa.66 píše:
flyingblue píše:
velpa.66 píše:Plánuji cestu kolem světa a chci se poradit je lepší směřování východním ,nebo západním směrem?
Taky který termín je nejvhodnější.Moje představa pro stopover je SIN , SYD, ANC (Anchorage), PTY, SXM a můžu přidat ještě jedno místo na trase.Díky za radu.


PPT? HNL? AKL?


PPT ? Budu o tom přemýšlet. A je lepší letět východním nebo západním směrem?


Do PPT se lita pres LAX, ale urcite lze i jinak :-)

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Spojení jsem našel,ale vyhledávač mi hlásí PPT - SYD alternativní způsob přepravy.Asi to nikdo ze Skyteam nelítá.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Tony Smoke »

velpa.66 píše:Spojení jsem našel,ale vyhledávač mi hlásí PPT - SYD alternativní způsob přepravy.Asi to nikdo ze Skyteam nelítá.


Pozri si cocikov tripreport ohladne PPT, tiez tam letel na bonusovku CSA a mal s tym dost problemy:
viewtopic.php?f=42&t=6350

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Tony Smoke píše:
velpa.66 píše:Spojení jsem našel,ale vyhledávač mi hlásí PPT - SYD alternativní způsob přepravy.Asi to nikdo ze Skyteam nelítá.


Pozri si cocikov tripreport ohladne PPT, tiez tam letel na bonusovku CSA a mal s tym dost problemy:
viewtopic.php?f=42&t=6350


Tak to je na samostanou cestu.Musím přidat něco na 2-3dny jen jako doplnění.


honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od honzeek1 »

velpa.66 píše:Spojení jsem našel,ale vyhledávač mi hlásí PPT - SYD alternativní způsob přepravy.Asi to nikdo ze Skyteam nelítá.


Ja jsem to kdysi na bonusovce mel ... neco jako LAX-PPT-LAX-ICN-SYD... clovek stravi docela dost casu ve vzduchu :-)

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dedik77 »

Ahoj,

chci se podělit o příjemnou zkušenost s rezervaci bonusových letenek. Přístup callcentra ČSA je úžasný. Uvítal mě nový a jednoduchý IVR, vše důležité k letu se ochotně a mile zeptala operátorka linky a abych nemusel dlouho čekat, domluvili jsme si callback. Nevěřil jsem, že zavolá, ale zavolala.

Nevím co se tam stalo, ale vidím velký posun. Teď mě čeká zaplatit routing: Praha - Acapulco (via CDG, MEX), Merida - Praha (via MEX, CDG). Lety operuje AM, krome PRG - CDG. Taxy v business vc. rezervacniho poplatku 5407 Kč/osoba (09.02 - 01.03)

Snad vše proběhne v pořádku,

Fajn den tripmeni :)

Erik

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od honzeek1 »

dedik77 píše:Ahoj,

chci se podělit o příjemnou zkušenost s rezervaci bonusových letenek. Přístup callcentra ČSA je úžasný. Uvítal mě nový a jednoduchý IVR, vše důležité k letu se ochotně a mile zeptala operátorka linky a abych nemusel dlouho čekat, domluvili jsme si callback. Nevěřil jsem, že zavolá, ale zavolala.

Nevím co se tam stalo, ale vidím velký posun. Teď mě čeká zaplatit routing: Praha - Acapulco (via CDG, MEX), Merida - Praha (via MEX, CDG). Lety operuje AM, krome PRG - CDG. Taxy v business vc. rezervacniho poplatku 5407 Kč/osoba (09.02 - 01.03)

Snad vše proběhne v pořádku,

Fajn den tripmeni :)

Erik


Urcite zlepseni tam je, to mohu potvrdit, asi je ted lepe zacvicuji :-)
Nicmene nutnost najit si nestandartni veci sam, jako treba letenka pro infanta k bonusovce, kde po me chteli 36 tis (full fare C byla 360 K) tam porad je. Nakonec jsem jim nasel jak to zabookovat za 8.6 tis.

john303
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01. 11. 2012, 17:07
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od john303 »

Ahoj cestovatelé, začínám plánovat cestu kolem světa na bonusovku.Uvítal bych tipy na trasu nebo rady od někoho kdo ji už zrealizoval.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

john303 píše:Ahoj cestovatelé, začínám plánovat cestu kolem světa na bonusovku.Uvítal bych tipy na trasu nebo rady od někoho kdo ji už zrealizoval.


Taky jsem to nedávno řešil.Nakonec jsem si to naplánoval takto PRG-SXM-PTY-HNL(zkoušel jsem PPT ale nebral mi to plánovač)-SYD-SIN-KUL-PRG.
Třeba tě to inspiruje.

john303
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01. 11. 2012, 17:07
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od john303 »

velpa.66 píše:
john303 píše:Ahoj cestovatelé, začínám plánovat cestu kolem světa na bonusovku.Uvítal bych tipy na trasu nebo rady od někoho kdo ji už zrealizoval.


Taky jsem to nedávno řešil.Nakonec jsem si to naplánoval takto PRG-SXM-PTY-HNL(zkoušel jsem PPT ale nebral mi to plánovač)-SYD-SIN-KUL-PRG.
Třeba tě to inspiruje.

Díky za tip. Kterou společností jsi řešil úsek HNL-SYD.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Našli jsme spojení s CHINA AIRLINES s přestupem v TAIPEI.
Není to jednoduché,seděl jsem v kanceláři ČSA a hledali jsme spojení déle než hodinu.
Nakonec jsme to dolaďovali mailem.Největší problém bylo najít volné letenky na úsek SXM - PTY.

john303
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01. 11. 2012, 17:07
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od john303 »

To znamená, že SXM - PTY lze letět přes ATL nebo CDG.

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od honzeek1 »

john303 píše:Ahoj cestovatelé, začínám plánovat cestu kolem světa na bonusovku.Uvítal bych tipy na trasu nebo rady od někoho kdo ji už zrealizoval.


Ja jsem kdysi bookoval PEK-can-DEL-svo-PRG-cdg-LIM-mex-lax-PPT-lax-icn-AKL-icn-SYD-can-PEK (nakonec realizovana cast bez LIM a PPT) a o neco pozdeji PRG-mad-LIM-cdg-HAV-mex-nrt-icn-NAN-icn-TPE-icn-cdg-JNB/CPT-cdg-PRG, coz se pak ale nerealizovalo vubec, rusil jsem to.

Bonzaq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2014, 09:36
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Bonzaq »

mam prakticky nulove zkusenosti z FF programy a proto potrebuji poradit: letel jsem s Deltou z LHR na JFK a zpet, nacetl jsem si do SkyMiles programu mile (6904m). Protoze zas tak casto nelitam, napadla me moznost si to prevest do OK Plus (kde nic nemam) a vyuzít to pro vstup do salonku (5000m). Jde to? Mam pocit, ze jsem tu sanci promarnil, kdyz jsem si ty míle nacetl u Delty a ne u CSA, tzn prevest to uz nepůjde :/ Respektive slo by to zrusit u Delty a nacist u CSA? Predem díky za jakoukoli prinosnou odpoved :)


Odpovědět