OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Globik »

Anb8 píše:Ahoj, muzete mi prosim poradit, jestli je dnes jeste mozne vyuzit nekde mile bez nutnosti platit vysokou castku za taxy a palivove priplatky?

Kup si nějakou "akční" letenku kamkoli do USA a k tomu si pořiď bonusovky na Deltu pro létání po Státech. Vím, že jsi takovou radu asi nechtěl, ale obávám se, že bude jediné, kdy k bonusovce prakticky nebudeš nic doplácet.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dejavu »

Ahoj! Mám urgent dotaz. Propadají mi teď u ČSA nějaké míle. Tak koukám, co s tím. Celkem mám na dvě akční zpátečky, nebo na jednu v rámci toho základního evropského pásma.
Tak jsem si chtěl udělat výlet, jenže jak koukám, tak u ČSA cenu letenky tvoří klidně z 90 procent příplatky a taxy, které mi asi na bonusovku napočítají. Takže ušetřit 110 korun na letence do Říma mi přijde poněkud na ho..o.

Takže, je tam něco, za co to utratit, mimo vstupu do salónku? Bohužel, sice bych asi v budoucnu našel i nějaký přelet v USA a podobně, ale teď naprosto netuším kdy a odkud kam.

Díky za rady!

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Tonda 2 »

dejavu píše:Ahoj! Mám urgent dotaz. Propadají mi teď u ČSA nějaké míle. Tak koukám, co s tím. Celkem mám na dvě akční zpátečky, nebo na jednu v rámci toho základního evropského pásma.
Tak jsem si chtěl udělat výlet, jenže jak koukám, tak u ČSA cenu letenky tvoří klidně z 90 procent příplatky a taxy, které mi asi na bonusovku napočítají. Takže ušetřit 110 korun na letence do Říma mi přijde poněkud na ho..o.

Takže, je tam něco, za co to utratit, mimo vstupu do salónku? Bohužel, sice bych asi v budoucnu našel i nějaký přelet v USA a podobně, ale teď naprosto netuším kdy a odkud kam.

Díky za rady!


....zkus to prodat, někomu se to může hodit

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dejavu »

No, to je taky řešení, ale na to už je asi pozdě. Mám na to dva dny :-)

Anb8
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04. 12. 2011, 20:24
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Anb8 »

Nabizim k prodeji svych 90,000 mil u OK Plus. Cenu nabidnete...piste do soukromych zprav. Cast mili propada v srpnu, proto je potreba konat rychle.


hanez
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 16. 01. 2010, 13:43
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hanez »

dnes se mnou vydrbali v ok plus, měl jsem v lednu zabukovanou bonusovou letenku na fidži s taxami 13 tisíc, dnes při pokusu o změnu termínu mi bylo sděleno, že jsou taxy o 9 tisíc vyšší. v ita matrix ale jsou nadále taxy 13 tisíc, takže nevím, jestli je to jenom snaha, jak ještě na poslední chvíli oškubat členy "věrnostního programu".

hanez
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 16. 01. 2010, 13:43
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hanez »

tak už jsem to zjistil, čsa si u bonusovek v business připočítává 300 euro svůj poplatek, aby se trochu zhojily

pickard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 19. 09. 2007, 17:20
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pickard »

cože? to je nějaká moc pěkná novinka... a jak to zdůvodňují? to mají kde napsáno?

lufthonza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 01. 2012, 21:33
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od lufthonza »

viz Pravidla a podmínky zpátečních bonusových letenek
V případě bonusových letenek vystavených do třídy Business je za každý směr cesty účtován dodatečný poplatek ve výši 100 EUR (lety v rámci zón E1 a E2) nebo 150 EUR (lety v rámci ostatních zón).

...další mohutné vylepšení programu...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hafi »

okplus píše:1 zavazadlo do 23 kg pro naše členy zdarma!

Všichni členové programu OK Plus mohou na letech operovaných Českými aeroliniemi vždy zdarma přepravit minimálně jedno zavazadlo o váze do 23 kg. Pro využití této výhody stačí předložit vaši plastovou členskou kartu OK Plus, kterou od nás obdržíte poštou poté, co na vašem účtu zaznamenáme první pohyb.


Vyžadují tu plastovou? Jsem koupil letenky s vědomím, že pro členy OK+ je limit na bagáž normální, tedy 23kg...a teď před odletem při pokusu o registraci koukám, že sice jo, ale píšou tam tuto zákeřnost, tedy to platí až od druhého letu (protože teprv pak vystaví plastovou kartu).

Navíc na csa.cz mimo sekci okplus o plastu není ani slovo, platná je i papírová.
* Pokud jste členem našeho věrnostního programu OK Plus a předložíte platnou členskou kartu u odbavovací přepážky, můžete na linkách provozovaných Českými aeroliniemi zdarma přepravit 1 kus do 23 kg a 158 cm.

Pajousek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 129
Registrován: 03. 07. 2012, 11:05
Oblíbené typy letadel: Boeing 777,737
Airbus A319,320,321,380
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Pajousek »

plastová je prý rovnocenná jako ta dočasná...alespoň tak mi to řekli

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hafi »

tak dle callcentra OK+, vůbec nechtěj žádnou kartu, ale musí to číslo vložit do rezervaci, což mi tvrdila, že nestačí v rámci OLCI, ale musí prodejce nebo oni.

andrewM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 29. 01. 2011, 13:27
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od andrewM »

Zdravim a prosim znale o odpoved ...

1) Chapu spravne smluvni podminky tak, ze jednosmerna bonusova letenka se da vystavit pouze na lety operovane CSA?
2) Pokud skladam dva lety (CDG - PRG a PRG - BTS) u jednosmerneho letu a protoze letovy rad do BTS je jako noty na buben a jsem tak nucen stravit noc v PRG (i kdyz let do BTS z PRG je prvni mozny po priletu do PRG), tak jde o dve bonusove letenky s odpisem 14 tisic mil?
3) Chapu spravne smluvni podminky v tom, ze rozdilne muze byt letiste v miste cilove destinace, nikoliv vsak vychozi letiste? (tz. ze se na zpatecni bonusovou letenku musim vratit presne na vychozi letiste - moznost vystoupit v pulce zpatecni cesty nechavam mimo diskusi).

PS Pokud jsem se dobre dival do letoveho radu, CDG operuje minimalne u odpolednich letu SmartWings ... to asi bude duvod nedostupnost byznysu a nikoliv to, ze je byznys plne obsazen co?

Diky moc :)

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

K bodu 2) - Ty chceš letět z CDG do BTS na bonusovou letenku s přestupem v Praze kratším jak 24h,tak by to měl být jeden let=jeden odpočet mil.

ttwd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 03. 2015, 20:21
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ttwd »

andrewM píše:Zdravim a prosim znale o odpoved ...

1) Chapu spravne smluvni podminky tak, ze jednosmerna bonusova letenka se da vystavit pouze na lety operovane CSA?
2) Pokud skladam dva lety (CDG - PRG a PRG - BTS) u jednosmerneho letu a protoze letovy rad do BTS je jako noty na buben a jsem tak nucen stravit noc v PRG (i kdyz let do BTS z PRG je prvni mozny po priletu do PRG), tak jde o dve bonusove letenky s odpisem 14 tisic mil?
3) Chapu spravne smluvni podminky v tom, ze rozdilne muze byt letiste v miste cilove destinace, nikoliv vsak vychozi letiste? (tz. ze se na zpatecni bonusovou letenku musim vratit presne na vychozi letiste - moznost vystoupit v pulce zpatecni cesty nechavam mimo diskusi).

PS Pokud jsem se dobre dival do letoveho radu, CDG operuje minimalne u odpolednich letu SmartWings ... to asi bude duvod nedostupnost byznysu a nikoliv to, ze je byznys plne obsazen co?

Diky moc :)


1) Ano
2) Stopover (tj. přestávka na více než 24h) není u jednosměrek povolen, tj. účtovalo by se to jako dvě one way.
3) Cesta musí končit tam, kde začala.
4) Většinou jsou 3 lety AF a 3 lety OK, QS nikde nevidím. Nicméně občas je tam OK doplňový let a ten je většinou bez J/class.
Snad pomohlo.


Odpovědět