FlyingBlue vs OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
JanoLietac
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 06. 2008, 20:57
Oblíbené typy letadel: na kukanie prakticky vsetky, aj ked najoblubeniejsia je 747; na cestovanie cokol
na cestovanie cokolvek pokial je tam menej ako 300 ludi....
Bydliště: medzi TYS a ILZ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od JanoLietac »

Night fly píše:No na likvidaci nevyuzivanych mil bylo namireno to zkraceni obnovovaciho intervalu na 20 mesicu. Principialni problem IMHO tkvi v tom, ze pro aerolinky jsou mile sveho druhu "zavazek", o kterem se netusi, kdy bude splatny a v jake vysi. Nicmene v ucetnictvi se nejak odrazit musi...


to je pravda, ale zaroven aerolinky reguluju, kolko z toho zavazku mozu cestujuci pouzit kazdy mesiac. a este aj mena (mile), v ktorej je te zavazok vyjadreny, je plne pod kontrolou danej aerolinky, a teda tu menu mozu hocikedy devalvovat, ci pytat poplatok za pouzitie tej meny, vid WorldPerks od Jan 15 ide USA-EU na 60k mil za PerkPass zo sucasnych 50k mil. plus kopec poplatkov, ktore bude WorldPerks uctovat od Jan 15. A teda od vcera sme s manzelkou stastni vlastnici 2 award liskov TYS-DTW-AMS-PRG-ILZ (Saab340, yeee-haaa!) ILZ-PRG-CDG-DTW-TYS na 4/26 a 6/11 za 100k mil dokopy a $120 na daniach+poplatkoch kazda letenka plus $20 poplatok za kazdu letenku za rezervaciu po telefone...

btw: preco sa musi overovat dostupnost CSA 'Z' a 'E' rezervacnych tried manualne? Vcera mi NW call agent vravela, ze to musi "check with CSA...." este stastie , ze mam KVS, tak som vedel, ze CSA povie 'ano' ;)


kopi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 11. 02. 2009, 13:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od kopi »

Nevíte prosím někdo, jestli u FlyingBlue existuje nějaký bonus za doporučení nového člena? Tak jako to má třeba OKPlus nebo M&M.

Díky

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

1000 mil za dotazník FlyingBlue

Příspěvek od Zlin142 »

Za vyplnění níže uvedeného dotazníku dostanou členové FlyingBlue bonus 1000 mil.

:arrow: http://quest.airfranceklm.com/

.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: 1000 mil za dotazník FlyingBlue

Příspěvek od dydzej »

Zlin142 píše:Za vyplnění níže uvedeného dotazníku dostanou členové FlyingBlue bonus 1000 mil.

:arrow: http://quest.airfranceklm.com/

.


Diky za tip!!!

lojza
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1321
Registrován: 24. 06. 2003, 22:09
Stav: Offline

Re: 1000 mil za dotazník FlyingBlue

Příspěvek od lojza »

dydzej píše:
Zlin142 píše:Za vyplnění níže uvedeného dotazníku dostanou členové FlyingBlue bonus 1000 mil.

:arrow: http://quest.airfranceklm.com/

.


Diky za tip!!!

hmm, novacku :) takze FFP zajima.velmi dobre.


pemo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 08. 03. 2009, 18:11
Oblíbené typy letadel: A330-300, A380,B777
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od pemo »

Zdravim:)

nejak se tady v tech milich nevyznam, tak se chci zeptat u znalych..
Mam OK Plus kartu, celkem casto ji vyuzivam na lety po Evrope s CSA, ted letim longhaul let PRG-AMS-MEX a zpatky. Po evrope jsou to prelety s CSA, ale AMS-MEX-AMS je let s KLM.
Pocet pripsanych mil by mel byt 25%...znamena to 25% z realne uletenych mil, nebo jsou nejake tabulky, ze kterych se urci podle predem stanoveneho cisla tech 25%?
Dekuji:)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

pemo píše:Zdravim:)

nejak se tady v tech milich nevyznam, tak se chci zeptat u znalych..
Mam OK Plus kartu, celkem casto ji vyuzivam na lety po Evrope s CSA, ted letim longhaul let PRG-AMS-MEX a zpatky. Po evrope jsou to prelety s CSA, ale AMS-MEX-AMS je let s KLM.
Pocet pripsanych mil by mel byt 25%...znamena to 25% z realne uletenych mil, nebo jsou nejake tabulky, ze kterych se urci podle predem stanoveneho cisla tech 25%?
Dekuji:)


V tomto pripade 25% z realne uletenych. Pokud by ten segment byl kratsi nez minimalni pripisovane mnozsvi mil (napr. PRG-AMS je 439mil, ale aerolinky za tuto trasu davaji 750), dostanes 25% z tech 750 = 187mil.

pemo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 08. 03. 2009, 18:11
Oblíbené typy letadel: A330-300, A380,B777
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od pemo »

Night fly píše:
pemo píše:Zdravim:)

nejak se tady v tech milich nevyznam, tak se chci zeptat u znalych..
Mam OK Plus kartu, celkem casto ji vyuzivam na lety po Evrope s CSA, ted letim longhaul let PRG-AMS-MEX a zpatky. Po evrope jsou to prelety s CSA, ale AMS-MEX-AMS je let s KLM.
Pocet pripsanych mil by mel byt 25%...znamena to 25% z realne uletenych mil, nebo jsou nejake tabulky, ze kterych se urci podle predem stanoveneho cisla tech 25%?
Dekuji:)


V tomto pripade 25% z realne uletenych. Pokud by ten segment byl kratsi nez minimalni pripisovane mnozsvi mil (napr. PRG-AMS je 439mil, ale aerolinky za tuto trasu davaji 750), dostanes 25% z tech 750 = 187mil.



a co se tyce dlouheho letu AMS-MEX-AMS, tak se pouziva stejny princip?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Ano, tam to bude 25% z tech cca. 5000 (4978 podle GCM) = nejakych 1250 mil na ucet, plus minus.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: 1000 mil za dotazník FlyingBlue

Příspěvek od dydzej »

lojza píše:
dydzej píše:
Zlin142 píše:Za vyplnění níže uvedeného dotazníku dostanou členové FlyingBlue bonus 1000 mil.

:arrow: http://quest.airfranceklm.com/

.


Diky za tip!!!

hmm, novacku :) takze FFP zajima.velmi dobre.


Vis lojzo, i takovy nováček, když chce, může mít Sky Team Elite Plus level. I když, musím se přiznat, že Flying Blue používám jen jako doplňkový program pro míle, které nelze načíst na OK Plus (Alaska Airlines, Prority Club Rewards, NH Hotels, Sheraton Hotels, E-Rewards, atd.).

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: 1000 mil za dotazník FlyingBlue

Příspěvek od prodejce »

dydzej píše:Vis lojzo, i takovy nováček, když chce, může mít Sky Team Elite Plus level. I když, musím se přiznat, že Flying Blue používám jen jako doplňkový program pro míle, které nelze načíst na OK Plus (Alaska Airlines, Prority Club Rewards, NH Hotels, Sheraton Hotels, E-Rewards, atd.).


Fuj, tady je ale zaprášeno .. :lol:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Od Flying Blue rychle pryc

Příspěvek od Night fly »

Zkusim vynechat sprosta slova, i kdyz to bude narocne...

JEDEN DEN pred vstupem v platnost novych pravidel FB pro lety s AF/KL byla zverejnena i pravidla pro partnerske aerolinky. I pres opakovane ujistovani, ze na nacitani letu s partnerskymi aerolinkami se nic nemeni, je realita jeste horsi, nez by se kdo odvazil cekat:

-DL: v Y NEEXISTUJE trida se 100%, vse je 25%-75% (Q,L,K,U,T samozrejme 25%)
-KE: dtto

Z takovyho pristupu je mi na bliti. Lhani, manipulace, podvod. Uprimne lituju, ze jsem do te zmeny FFP nesel durazne; na *A si uz nejspis status vylitat nezvladnu a se ST mi bude lito kazde utracene koruny.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Od Flying Blue rychle pryc

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:Zkusim vynechat sprosta slova, i kdyz to bude narocne...

JEDEN DEN pred vstupem v platnost novych pravidel FB pro lety s AF/KL byla zverejnena i pravidla pro partnerske aerolinky. I pres opakovane ujistovani, ze na nacitani letu s partnerskymi aerolinkami se nic nemeni, je realita jeste horsi, nez by se kdo odvazil cekat:

-DL: v Y NEEXISTUJE trida se 100%, vse je 25%-75% (Q,L,K,U,T samozrejme 25%)
-KE: dtto

Z takovyho pristupu je mi na bliti. Lhani, manipulace, podvod. Uprimne lituju, ze jsem do te zmeny FFP nesel durazne; na *A si uz nejspis status vylitat nezvladnu a se ST mi bude lito kazde utracene koruny.


To je zajimave, explicitni ujisteni, ze to bude 100% mam v majlu. No nezbyva nez zmena k CO?

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od kilgore »

Taky jsem to dneska na FlyerTalku cetl. A uprimne, jsem hodne rad, ze jsem hned v lednu presel k Miles and More. Ted mi zbyva jeden let k nalitani Frequent Travellera. Do konce roku bych mel stihnout i Senatora. No a FB Platinum karta proste lezi ladem. Asi behem roku jeden let uskutecnim, abych mel pristi rok "soft landing" na FB Gold ...

V kazdem pripade je to od FB ... nehezka vec. Ale tak trochu jsem to cekal. Neda se jim verit vubec v nicem. Kdyz jsem se pred casem snazil zabookovat vnitrostatni letenku po USA, tvrdilo mi jejich call centrum, ze taxy jsou asi 350EUR! Naprostej nesmysl a bylo to presne na chlup stejne, jako cena cele letenky. Pri druhem telefonatu druhy den mi tvrdili, ze na cely pul rok neni jedine volne misto. Nakonec to udelal clovek od AF ve Slovinsku a taxy byly asi 40 EUR a letu tam bylo taky spousta.

FlyingBlue se proste neda verit vubec v nicem. A AF/KLM je hned nasleduji. Od noveho roku letam prevazne se Swissem a i v ekonomicke tride je dost citit rozdil.

Podle me EK nic nezmuze. A ani se o nic nepokusi. Tohle je jenom FF program, netyka se to cen letenek. Nejake mile nemaji prece hodnotu penez, je to jenom tresinka na dortu, kterou nektere aerolinky nabizi. A taky kdykoliv muzou prestat nabizet. Stezovat si podle me je nejlepe nohama. Proste s AF/KLM nelitat, jejich program nepouzivat. I kdyz i to asi udela malo lidi na to, aby FB potazmo AF/KLM zmenilo nazor.

Ale aby to nebylo tak uplne off-topic. Mozna ke konci roku nebude treba resit FB vs OK Plus. Uz bude jen FB :-(

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Taky jsem resil to dilema ohledne prechodu ke *A, v mem pripade o setrvani ale rozhodly takove detaily jako nevyhovujici spojeni u dvou ze tri dalekych cest, na ktere jsem v dane chvili videl; a v neposledni rade take opakovana ujisteni FB, ze na nacitani mil s aliancnimi partnery se nic menit nebude. No nic, soft landing na FB Gold v r.2010 uz mam jisty, tak se aspon ve druhem pololeti pokusim o MM FT. Uvidime. Skoda jen, ze na tenhle pristup AF/KL doplati i ostatni partneri ve Skyteamu.


Odpovědět