FlyingBlue vs OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

kilgore píše:Taky jsem to dneska na FlyerTalku cetl. A uprimne, jsem hodne rad, ze jsem hned v lednu presel k Miles and More. Ted mi zbyva jeden let k nalitani Frequent Travellera. Do konce roku bych mel stihnout i Senatora. No a FB Platinum karta proste lezi ladem. Asi behem roku jeden let uskutecnim, abych mel pristi rok "soft landing" na FB Gold ...

V kazdem pripade je to od FB ... nehezka vec. Ale tak trochu jsem to cekal. Neda se jim verit vubec v nicem. Kdyz jsem se pred casem snazil zabookovat vnitrostatni letenku po USA, tvrdilo mi jejich call centrum, ze taxy jsou asi 350EUR! Naprostej nesmysl a bylo to presne na chlup stejne, jako cena cele letenky. Pri druhem telefonatu druhy den mi tvrdili, ze na cely pul rok neni jedine volne misto. Nakonec to udelal clovek od AF ve Slovinsku a taxy byly asi 40 EUR a letu tam bylo taky spousta.

FlyingBlue se proste neda verit vubec v nicem. A AF/KLM je hned nasleduji. Od noveho roku letam prevazne se Swissem a i v ekonomicke tride je dost citit rozdil.

Podle me EK nic nezmuze. A ani se o nic nepokusi. Tohle je jenom FF program, netyka se to cen letenek. Nejake mile nemaji prece hodnotu penez, je to jenom tresinka na dortu, kterou nektere aerolinky nabizi. A taky kdykoliv muzou prestat nabizet. Stezovat si podle me je nejlepe nohama. Proste s AF/KLM nelitat, jejich program nepouzivat. I kdyz i to asi udela malo lidi na to, aby FB potazmo AF/KLM zmenilo nazor.

Ale aby to nebylo tak uplne off-topic. Mozna ke konci roku nebude treba resit FB vs OK Plus. Uz bude jen FB :-(


Ahoj,
nejde o to, ze FB zhorsilo podminky. To je holt zivot. Jako predmet stiznosti k EK vidim to, ze svym zakaznikum lhali. A lhat se nema.

Co se me tyce, musim udelat rychle rozhodnuti, jestli odmigruju k CO nebo k DL. Ceka me jeden transatlanticky let s DL (za 14 dni) a je to o tom, jestli odmiguruju ke *A (s CO) nebo zustanu u ST (s DL).

Abych nezapomel: MILE MAJI HODNOTU PENEZ (ale o to mi ted nejde).


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Presne tak, dlouho dopredu avizovane zhorseni podminek nacitani u letu s AF/KL bylo oznameno dost dlouho na to, aby se vetsina lidi podle toho zaridila. Ale u letu s ostatnimi partnery se dlouho mlzilo (na webu) anebo se na konkretni otazku davala odpoved, ze se nic nemeni. A to uz je - v kontextu vcerejsi novinky - vedome klamani spotrebitele, napadnutelne kdyz ne soudne, tak alespon na evropske urovni u odpovidajicich organu ochrany spotrebitele.

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od kilgore »

Nejsem pravnik, ale podle meho laickeho nazoru to napadnutelne neni. Oficialni web nezminoval nic o zmenach nacitani mil u partneru a call centra, ktera davala spatne informace, za to nemuzou. Nerek bych, ze lhali, oni to proste taky nevedeli a podle jejich informaci se skutecne nic menit nemelo. A mozna se pletu, ale v podminkach FB urcite bude, ze ty podminky muzou kdykoliv a mozna i bez predbezneho oznameni menit. Nerek bych, ze takova firma jako AF/KLM a tim padem i FB by opomnela takoveto veci.

Neberte me tak, ze je hajim. Nehajim. Co udelali je pekna svinarna. Jenom rikam, ze proti tomu nikdo nic nezmuze jinak, nez ze proste pujdem a budeme litat s nekym jinym. Kdyz to AF/KLM dostatecne ublizi, pak se mozna chytnou za nos. At uz je duvod jakykoliv. Nekomu nejvic vadi nove podminky, nekomu jak se AF/KLM/FB chova. Nekomu oboje (jako me).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

kilgore píše:A mozna se pletu, ale v podminkach FB urcite bude, ze ty podminky muzou kdykoliv a mozna i bez predbezneho oznameni menit. Nerek bych, ze takova firma jako AF/KLM a tim padem i FB by opomnela takoveto veci.

Neberte me tak, ze je hajim. Nehajim. Co udelali je pekna svinarna. Jenom rikam, ze proti tomu nikdo nic nezmuze jinak, nez ze proste pujdem a budeme litat s nekym jinym. Kdyz to AF/KLM dostatecne ublizi, pak se mozna chytnou za nos. At uz je duvod jakykoliv. Nekomu nejvic vadi nove podminky, nekomu jak se AF/KLM/FB chova. Nekomu oboje (jako me).


Samozrejme ze tam tuto klauzuli maji. Nicmene kdybych ja se takto choval ke svym klientum, jsem davno na dlazbe a firma v bankrotu. V jejich pripade to asi bude trvat dyl, ale prvni krucky uz tu jsou - na jedne strane maji za posledni rok operacni ztratu 200M€; na druhe strane nas.raji sve nejvernejsi klienty. Vyborna politika :roll: .

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od kilgore »

S tim se samozrejmne neda nez souhlasit. Co jsem chtel rict, ze tu proste neni zadny prostor na nejakou zakonnou stiznost. Oni delaji vse podle (svych) platnych pravidel.

Ta 200 milionova ztrata ale urcite neni zapricinena tim, ze devalvovali FF program (nejake zmeny se dely uz v minulem roce), ale spis celosvetovou recesi. V kazdem pripade se na to budou vymlouvat. Argumentem samozrejmne muze byt, proc tedy LH neni postizena stejne? Ale ani tohle s tim nic neudela.

AF/KLM rozhodne nezkrachuje diky temto zmenam a diky tomu jak se chovaji k zakaznikum. Urcite je to zmeni. Misto business klientely s nima bude litat vic koupaku a prilezitostnych "letcu". A letenky budou levnejsi a levnejsi, aby tuhle cast zakazniku prilakali. Uz ted omezuji First class i business class, zavadeji Premium Economy (to neberu jako upgrade pro economy cestujici, ale spis jako downgrade pro business klientelu). Na tom vsem ale neni nic spatneho. Jen pro me to znamena, ze proste budu volit jinou aerolinku. Tot vse.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

kilgore píše:S tim se samozrejmne neda nez souhlasit. Co jsem chtel rict, ze tu proste neni zadny prostor na nejakou zakonnou stiznost. Oni delaji vse podle (svych) platnych pravidel.


No zda je ci neni prostor pro konkretni stiznost, to zavisi na tom, jestli ji nekdo poda, ci nikolivek. Treba v mem pripade je to tak, ze na konkretni pisemnou otazku (kolik mili budu mit v konkretni DL tride), jsem dostal konkretni, lec nepravdivou odpoved a dle diskusi na flyertalku jsem nebyl sam.

Zda to byla chyba komunikace AF/KL s jejich call centerm nebo umysl, je mi skoro bych rek jedno. AF/KL (stejne jako jakakoliv jina firma) by mela byt odpovedna za to, co rika svym zakaznikum.

Ostatni jsou jen hloupe reci. :mrgreen:

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Od Flying Blue rychle pryc

Příspěvek od outlier »

Night fly píše:-DL: v Y NEEXISTUJE trida se 100%, vse je 25%-75% (Q,L,K,U,T samozrejme 25%)
-KE: dtto


Doufám, že to samé neplatí taky u OK plus. Ale jestli to neplatí už teď, tak to asi brzo platit začne...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Od Flying Blue rychle pryc

Příspěvek od Night fly »

outlier píše:
Night fly píše:-DL: v Y NEEXISTUJE trida se 100%, vse je 25%-75% (Q,L,K,U,T samozrejme 25%)
-KE: dtto


Doufám, že to samé neplatí taky u OK plus. Ale jestli to neplatí už teď, tak to asi brzo platit začne...


U OK by to melo byt nasledovne:

100% - Y, M, B, H
75% - K, T, L
50% - A, Q, X
25% - U, V, N, S, W, G (!!!- to je IMHO C4S :shock: )
0% - E, R

Ale ty informace jsou nezarucene, podle reakci na Flyertalku si odporuji informace na webu a informace podavane na explicitni dotaz callcentrem :roll:

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od kilgore »

A tady jeste nekdo FB call centru veri? :-) A nekdo veri tem strankam? Mimochodem, ja mam stale nenactene nejake mile za lety NW a uz je nikdy neuvidim. Takze to, ze za nektere lety je proste 0% je taky pravda ... kdyz se frantici spatne vyspej. FB me proste ignoruje. Takze delam totez s AF/KLM (a tim padem ale celym SkyTeamem) ...

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Od Flying Blue rychle pryc

Příspěvek od outlier »

Night fly píše:U OK by to melo byt nasledovne:


Já spíš to myslel tak, že když míle výrazně omezil hlavní hráč Skyteamu, tak se dá očekávat, že jiné ST FFP budou dlouhodobě výhodnější než FB. Takže od 1.5. může OKplus udělat to samé omezení načítání mil od Delty.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Od Flying Blue rychle pryc

Příspěvek od flyingblue »

outlier píše:
Night fly píše:U OK by to melo byt nasledovne:


Já spíš to myslel tak, že když míle výrazně omezil hlavní hráč Skyteamu, tak se dá očekávat, že jiné ST FFP budou dlouhodobě výhodnější než FB. Takže od 1.5. může OKplus udělat to samé omezení načítání mil od Delty.


To sice muze byt pravda, ostatne, kdyz CSA bude koupeno AF/KL, tak nejake OK Plus bude irelevantni.

Dulezite je, ze pro vsechny aerolinky je dulezity lokalni trh. Takze i kdyz AF zmeni pravidla, tak pro Korean je relevantni JAL/ANA stejne tak pro DL je relevantni UA/AA.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od outlier »

Celkem by mě zajímalo, jak si mezi sebou ty aerolinky v rámci Skyteamu účtujou ty míle.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

FB tece do bot

Příspěvek od Night fly »

...a snizuji limit pro Platinum ze 70.000 na 60.000 status mil. Prislo mi to od AF mailem.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FB tece do bot

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:...a snizuji limit pro Platinum ze 70.000 na 60.000 status mil. Prislo mi to od AF mailem.


No ja mam letos nalitano asi 900 majli :-) Zato u DL se blizim 70K

Zatim mi nic majlem neprislo.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Vcera jsem dostal dopis od FB, kde mi nabizeji stribrnou kartu za jeden let - pote, co mam za letosek na FB jako Gold big fat 0 (az na jeden award trip). Ale to uz si spis udelam status match na OK+...


Odpovědět