FlyingBlue vs OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Tak Flying Blue upravil k 1.7. oficialne nacitani mil: u CSA se zavedla i kategorie za 50% mil, nove se nyni nacitaji i lety ve tridach G, S, W (byt jen za onech 50%); N a V jsou prerazeny ze 100% na 50% a nove je konecne zarazena i relativne rozsirena trida T, ktera puvodne dle podminek na webu neumoznovala zisk mili, prestoze je drazsi nez 100% nacitana trida L. Mirne upravena je i AF, ostatni jsem prilis dopodrobna nestudoval.


neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Počítání miles u Flying Blue

Příspěvek od neuromancer »

Nevíte někdo, zda se do programu Flying Blue jako segment započte linka(autobus) OK Brno-Praha?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Nikdy jsem to nezkousel, ale ciste teoreticky by mela, protoze kod tarifu to ma NOKRT, cili by se to melo chovat jako letenka ve tride N - za 50% mil a segmenty. Do OK plus se to zapocita urcite, to vzdy o Vanocich nekteri ze zde pritomnych dohaneji chybejici segmenty na zlatou kartu treba dvakrat za den tam a zpatky. Uz to tu v minulosti proskocilo :wink: .

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Příspěvek od neuromancer »

Tak by to mělo být OK, N se dle údajů na www stránkách air france počítá, mám zatím letos 28 segmentů ve FB a tak to snad na tu zlatou dotáhnu i za pomoci busu :wink:

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Malvolio »

Flying Blue od 1.4.2009 zkracuje platnost mil z 36 na 20 měsíců, myslíte, že OK Plus to bude následovat?


dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od dubaf »

Nasledovat? Vzdyt jedna z nejvetsich vyhod u OK plus je ze ti mile neexpiruji staci mit pouze jakykoliv pohyb na ucte behem 36 mesicu. To ale neznamena ze mile ziskane 1.1.2008 ti expiruji 2.1.2011. Coz se ti prave s flying blue stane. Navic jak pises tak ti nyni u Flyinb blue mile expiruji ne po 36 ale uz po 20 mesicich.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Nutno ale dodat, ze expirace se tyka pouze ne-elitnich FF...

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od dubaf »

to night fly
ted ti nerozumim. Co mas na mysli?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

dubaf: pravidlo o expiraci mili se tyka pouze clenu s Ivory (=zakladnim) statusem. Pokud jsem vyrozumel spravne z diskuse na FlyerTalku, pak byl pouze zkracen interval pro "obnovu" platnosti mil ze 36mesicu na 20mesicu. Jakykoliv FF status tve mile udrzi na neomezenou dobu.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Malvolio »

Night fly píše:dubaf: pravidlo o expiraci mili se tyka pouze clenu s Ivory (=zakladnim) statusem. Pokud jsem vyrozumel spravne z diskuse na FlyerTalku, pak byl pouze zkracen interval pro "obnovu" platnosti mil ze 36mesicu na 20mesicu. Jakykoliv FF status tve mile udrzi na neomezenou dobu.


Určitě? Já jsem to tedy nikde nenašel, alespoň ve VOP ne:

http://www.klm.com/travel/cz_en/flying_blue/programme/conditions/index.htm

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Ten odkaz je jeste na stare podminky - viz bod 1.2.9, kde se mluvi o 36 mesicich...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Je zle :cry: Mimo omezeni platnosti mil ze 36 na 20 mesicu meni AF take pravidla pro ziskavani mil - a krev strika vsude naokolo :evil: Zacetl jsem se podrobne do novych podminek Flying Blue, AF zacina vyrazne orezavat zisky mil:

trida V - dosud za 100%, od 1.4.2009 za 50%
trida H u KLM - dosud za 100%, nove za 50%

Za 100% mil zustavaji v Y pouze full-flex tarify (ktere jsem IMHO za celou svou dobu letani nikdy nepouzil), drtivou vetsinu ostatnich tarifu nahazeli do kategorie 25% nebo 50% :evil:

Sbohem platinova karto, zrejme budu letos rad za zlatou :cry: Anebo holt budu muset poradat mileage runy a neletat AF/KLM, ale napr.Deltou. Anebo se poohlednout po jine alianci, na FlyerTalku bezi debata na tema Status Match...

Vice zde: http://www.flyingblue-info.com/fr/cumul.html

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od kilgore »

A bohuzel ne jenom toto. Zmen je mnohem vic a jedna horsi nez druha:

* zveda se pocet mil potrebny na business award letenky - do ted to bylo tak 1,2-1,6x mil potrebnych na economy award, nove je to 2x
* drasticky se zveda pocet mil potrebny na first class award - napr. PRG-HKG v F class bude za 400k !!!! mil.
* snizuje se doba platnosti mil pro ne elite statusy na 20 mesicu
* extra tridy na award letenky ktere do ted byly dostupne pro elite cleny za standartni mnozstvi mil budou za 115% mil (a jeste tomu FB rika enhancement)

Ja se rozhodl uz pred nejakou dobou, ale tohle to dorazilo. Prechazim k *A (M&M). Krome FB jde bohuzel u AF/KLM do pr...le i produkt :-(

Doporucuji vsem s FB precist pozorne nasledujici:
*http://www.flyingblue-info.com/uk/ - viz predchozi odkaz od Night fly, ale v anglictine *http://www.flyertalk.com/forum/flying-blue-air-france-klm/907982-new-rule-book-here-new-rule-book-here.html- diskuze na flyer talk k tomuto tematu

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Jak jsem doted AF branil a ani mi nevadily jinymi tak proklinane prestupy na CDG, tohle mou loajalitou tezce zahybalo. Jeste nemam na letosek nezrusitelne booknuteho nic; tezce ted uvazuji o prechodu k LH...

A co je horsi, smrdi to i omezenim zisku mil na letech aliancnich partneru - to jeste detailne nezverejnili, ale vypada to taky na 25-50-75 v zavislosti na tride...

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od kilgore »

Rek bych, ze to muze byt jeste horsi. Diky dotazum, ktere pomoci ruznych dotazniku AF/KL davalo svym zakaznikum v poslednich mesicich, se zda, ze nova Delta (vznikla spojenim DL a NW) bude tyto pravidla nasledovat a bude to u nich podobne. No a OK muze skoncit behem roku 2009 take jako dceruska AF a pak uz je to opravdu bye bye Sky Team.


Odpovědět