FlyingBlue vs OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od LeeMer »

Řeším teď v práci jeden "problém", na který jsem ani po prostudování pravidel Ok Plus, OK Plus Corporate a BlueBiz nebyl schopen nalézt odpověď. Většina mých letů je s ČSA, KLM, AF, sem tam Delta a výjimečně Aeroflot. Chtěl bych poradit, zda je možné si nechat uznat korporační míle v BlueBiz, např. za letenku koupenou KLM a proletěnou na strojích KLM, a soukromé míle na osobní kartu OK Plus. Díky za jakoukoli pomoc.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

LeeMer píše:Řeším teď v práci jeden "problém", na který jsem ani po prostudování pravidel Ok Plus, OK Plus Corporate a BlueBiz nebyl schopen nalézt odpověď. Většina mých letů je s ČSA, KLM, AF, sem tam Delta a výjimečně Aeroflot. Chtěl bych poradit, zda je možné si nechat uznat korporační míle v BlueBiz, např. za letenku koupenou KLM a proletěnou na strojích KLM, a soukromé míle na osobní kartu OK Plus. Díky za jakoukoli pomoc.


Jasne, zadny problem.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od LeeMer »

flyingblue píše:
LeeMer píše:Řeším teď v práci jeden "problém", na který jsem ani po prostudování pravidel Ok Plus, OK Plus Corporate a BlueBiz nebyl schopen nalézt odpověď. Většina mých letů je s ČSA, KLM, AF, sem tam Delta a výjimečně Aeroflot. Chtěl bych poradit, zda je možné si nechat uznat korporační míle v BlueBiz, např. za letenku koupenou KLM a proletěnou na strojích KLM, a soukromé míle na osobní kartu OK Plus. Díky za jakoukoli pomoc.


Jasne, zadny problem.


Díky moc. Já jsem si právě nebyl jistý co znamená, že nesmím o míle za stejný let požádat do více FF programů. Dle tvé odpovědi, a děkuji za ni, je tedy korporační a soukromá část oddělena. A když už tě mám na drátě, netušíš, kolik měsíců zpětně můžu požádat o uznání mil v OK Plus Corporate a BlueBiz?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

LeeMer píše:
flyingblue píše:
LeeMer píše:Řeším teď v práci jeden "problém", na který jsem ani po prostudování pravidel Ok Plus, OK Plus Corporate a BlueBiz nebyl schopen nalézt odpověď. Většina mých letů je s ČSA, KLM, AF, sem tam Delta a výjimečně Aeroflot. Chtěl bych poradit, zda je možné si nechat uznat korporační míle v BlueBiz, např. za letenku koupenou KLM a proletěnou na strojích KLM, a soukromé míle na osobní kartu OK Plus. Díky za jakoukoli pomoc.


Jasne, zadny problem.


Díky moc. Já jsem si právě nebyl jistý co znamená, že nesmím o míle za stejný let požádat do více FF programů. Dle tvé odpovědi, a děkuji za ni, je tedy korporační a soukromá část oddělena. A když už tě mám na drátě, netušíš, kolik měsíců zpětně můžu požádat o uznání mil v OK Plus Corporate a BlueBiz?


Myslim, ze u OK Plus Corporate to umi (umel) az na sest mesicu. Bluebiz se tam ocitaji rovnou a zpetne sem to nikdy nezkousel.

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od A350XWB »

Zdravím všechny.

Je tu někdo kdo ví jak funguje připisování segmentů u FlyingBlue resp. OK Plus? K dosažení SkyTeam Elite Plus stačí dosáhnout Gold statusu u těchto programů. To znamená 30 segmentů u FB nebo 28 segmentů a 2 OK segmenty u OK Plus. Našel jsem info, že i za nejnižší booking class dostanu 25% mil, ale nevím jestli dostanu segment. Dá se to někde zjistit? Nasbírat 40.000 mil u FB resp. 50.000 mil u OK Plus po 25% je asi dost nereálný, ale 30 segmentů by se dalo na pár dálkovkách a s pomocí evropských letů/přískoků poskládat. Děkuji předem za pomoc 8)


LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od LeeMer »

A350XWB píše:Zdravím všechny.

Je tu někdo kdo ví jak funguje připisování segmentů u FlyingBlue resp. OK Plus? K dosažení SkyTeam Elite Plus stačí dosáhnout Gold statusu u těchto programů. To znamená 30 segmentů u FB nebo 28 segmentů a 2 OK segmenty u OK Plus. Našel jsem info, že i za nejnižší booking class dostanu 25% mil, ale nevím jestli dostanu segment. Dá se to někde zjistit? Nasbírat 40.000 mil u FB resp. 50.000 mil u OK Plus po 25% je asi dost nereálný, ale 30 segmentů by se dalo na pár dálkovkách a s pomocí evropských letů/přískoků poskládat. Děkuji předem za pomoc 8)


U FlyingBlue se připisuje kvalifikační segment za každou knihovací třídu, za kterou se připisují míle, viz https://www.flyingblue.com/partners/airlines.html. OK Plus se někdy připíšou míle, ale již ne segment. Já jsem si vždycky vylétal SkyTeam Elite Plus za segmenty.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Fabo »

Zlato za 30 segmentu? Neni to nejak malo?

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od MarcosFT »

je, proto zrejme zanevru na OW pres Atlantik a budu vyslychan v AMS pred odletem, ale KLM Platinum za to stoji :D

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od A350XWB »

LeeMer píše:
A350XWB píše:Zdravím všechny.

Je tu někdo kdo ví jak funguje připisování segmentů u FlyingBlue resp. OK Plus? K dosažení SkyTeam Elite Plus stačí dosáhnout Gold statusu u těchto programů. To znamená 30 segmentů u FB nebo 28 segmentů a 2 OK segmenty u OK Plus. Našel jsem info, že i za nejnižší booking class dostanu 25% mil, ale nevím jestli dostanu segment. Dá se to někde zjistit? Nasbírat 40.000 mil u FB resp. 50.000 mil u OK Plus po 25% je asi dost nereálný, ale 30 segmentů by se dalo na pár dálkovkách a s pomocí evropských letů/přískoků poskládat. Děkuji předem za pomoc 8)


U FlyingBlue se připisuje kvalifikační segment za každou knihovací třídu, za kterou se připisují míle, viz https://www.flyingblue.com/partners/airlines.html. OK Plus se někdy připíšou míle, ale již ne segment. Já jsem si vždycky vylétal SkyTeam Elite Plus za segmenty.


Na tohle jsem koukal, ale nenašel jsem nikde info o segmentech, jen tam pouze o % mil. Nebo jsem slepej :D Pokud připisují za všechny knihovací třídy segment, tak super :clap:

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od A350XWB »

Fabo píše:Zlato za 30 segmentu? Neni to nejak malo?


Řídím se tímto, bývá to pravidelně aktualizováno, tak snad tam nekecaj :) http://res.cloudinary.com/loungebuddy/i ... cmzr7y.png

Pokud dávají segment za každý let bez ohledu na knih. třídu, tak mi FlyingBlue vychází nejlíp. 30 segmentů by se dalo posbírat spíš než 40.000 mil po 25%.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Fabo »

Hmm, to by mohlo znamenat v nemalo pripadech zlato za 5-7 sluzebnich cest... ja osobne spis mam projekty kde mam mene delsich cest, ale pro nektere kolegy by tohle mohlo znamenat zasadni duvod k prechodu na ST...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

A350XWB píše:Pokud dávají segment za každý let bez ohledu na knih. třídu, tak mi FlyingBlue vychází nejlíp. 30 segmentů by se dalo posbírat spíš než 40.000 mil po 25%.


Uplne za kazdou ne, resp. problemy jsou zejmena s codesharovymi lety, a to i kdyz obe spolecnosti (operating i marketing airline) jsou ve Skyteamu. Kolega takhle uz nekolikaty rok honi FB Gold, pokazde ji dava na segmenty (na mile to je bez sance i pres nekolik longhaulu rocne), nicmene pokazde take o nejake prijde (typicky PRG-SVO, kod SU op by OK anebo PRG-OTP kod RO op by CSA).

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od LeeMer »

Night fly píše:
A350XWB píše:Pokud dávají segment za každý let bez ohledu na knih. třídu, tak mi FlyingBlue vychází nejlíp. 30 segmentů by se dalo posbírat spíš než 40.000 mil po 25%.


Uplne za kazdou ne, resp. problemy jsou zejmena s codesharovymi lety, a to i kdyz obe spolecnosti (operating i marketing airline) jsou ve Skyteamu. Kolega takhle uz nekolikaty rok honi FB Gold, pokazde ji dava na segmenty (na mile to je bez sance i pres nekolik longhaulu rocne), nicmene pokazde take o nejake prijde (typicky PRG-SVO, kod SU op by OK anebo PRG-OTP kod RO op by CSA).


No to je ale v souladu s tím, co jsem psal. Stačí si přečíst odkaz, který jsem dával v předchozím příspěvku. Pro Aeroflot https://www.flyingblue.com/earn-and-spe ... oflot.html. Tam máš jasně napsány podmínky, lety za které míle ani segment nedostaneš a pak kolik se za jakou knihovací třídu přiděluje mílí. Takže pokud nejde o předem vyřazený let, pak jsou kromě F, G, V za všechny další hnihovací třídy načítány míle i kvalifikační segment do Flying Blue.

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od A350XWB »

Night fly píše:
A350XWB píše:Pokud dávají segment za každý let bez ohledu na knih. třídu, tak mi FlyingBlue vychází nejlíp. 30 segmentů by se dalo posbírat spíš než 40.000 mil po 25%.


Uplne za kazdou ne, resp. problemy jsou zejmena s codesharovymi lety, a to i kdyz obe spolecnosti (operating i marketing airline) jsou ve Skyteamu. Kolega takhle uz nekolikaty rok honi FB Gold, pokazde ji dava na segmenty (na mile to je bez sance i pres nekolik longhaulu rocne), nicmene pokazde take o nejake prijde (typicky PRG-SVO, kod SU op by OK anebo PRG-OTP kod RO op by CSA).


Ty podmínky jsou u každé aerolinky jiné, ale u většiny, včetně ČSA se píše "Flying Blue members can earn Miles on:
Flights that are operated by Czech Airlines and marketed as OK, AF, KL or a SkyTeam-partner". Z toho chápu, že pokud byl let operovaný OK, ale prodaný jako SU, tak by segment do FB měl dostat, pokud se ale nejednalo o třídu R, V, N, S, O, W a P kde je u ČSA a dalších 0%. Nejlepší je v tomto AF a KLM, kde je 25% a tím pádem i segment za každou třídu a navíc se to dá sbírat u všech letů prodaných jako AF/KL a stejně tak u všech operovaných AF/KL prodaných pod jakýmkoliv FB partnerem.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Schválně jsem se díval na výpis z OK+ . Za let z 19.3. 2017 LHR-AMS jsem dostal 188 mil/segmenet 0 ,ale jaká to byla knihovací třída nevím.
Letenku jsem kupoval přímo u KLM , asi nedávají segmenty za každý let. Možná za tyto lety připisují segmenty jen do svého programu.


Odpovědět