Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
comtel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18. 08. 2011, 14:47
Stav: Offline

Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od comtel »

Ahoj všem,
tak jsem to tady pročítal, ale nenašel jsem odpověď na otázku, která mě trápí :-)

Chci do LAX, jaké je nejlepší spojení za ty míle?

- business tř. stojí 80k
- napsal jsem na ČSA přes formulář z OK plus a dostal jsem nabídku za jednu hodinu(!!) i s vysvětlením, že mají jen jeden spoj na můj požadavek a jeho nabídku (pro zajímavost taxy 8k CZK)
- navrhují tam letět přes Amsterdam s KLM, zpět pak s DELTA

Problém ale je, že jsem si na flatseats.com našel, že sedačky na BOEING 747-400 od KLM v bus jsou jak z minulého století a to samé na BOEING 767, ATLANTA - MADRID od Delty.

Také jsem pročítal recenze od AF při letech přes Paříž, ale nic moc.

No, abych to zkrátil. Kdo letěl někdy tento směr s někým ze Skyteamu v business a byl spokojenej? Můžete mi něco doporučit?

Díky :-)


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od cocik »

to chce spis placenej KVS tool a spoustu volnyho casu

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:to chce spis placenej KVS tool a spoustu volnyho casu


Pokud ma Skyteam a chce letet v byznys class, tak nejlepsi produkt je AF pres CDG (a pak primo do LAX). Jedinej duvod, proc vzit C s KLM je, kdyby nutne a nezbytne nutne chtel letet v hrbu :-) Delta produkt z Prahy nic moc. Pokud by chtel F, tak myslim potrebuje Flying Blue karticku, protoze AF (jeste nedavno) mimo FB neumoznovalo udelat rezervaci v prvni tride.

Pokud by chtel hodne trapit operatory, tak muze zkusit vzit to pres ICN kolem sveta, ale myslim, ze mu to budou chtit prodat jako cestu kolem sveta a ne let do LAX.

kopi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 11. 02. 2009, 13:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od kopi »

comtel píše:Problém ale je, že jsem si na flatseats.com našel, že sedačky na BOEING 747-400 od KLM v bus jsou jak z minulého století a to samé na BOEING 767, ATLANTA - MADRID od Delty.

Myslím, že ze Skyteamu mají v C flat seats na TATL jen Delta z Londýna do JFK a ATL na 767-400 příp 777, takže leda tak.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od flyingblue »

kopi píše:
comtel píše:Problém ale je, že jsem si na flatseats.com našel, že sedačky na BOEING 747-400 od KLM v bus jsou jak z minulého století a to samé na BOEING 767, ATLANTA - MADRID od Delty.

Myslím, že ze Skyteamu mají v C flat seats na TATL jen Delta z Londýna do JFK a ATL na 767-400 příp 777, takže leda tak.


Ovsem navazujici petihodinovy let JFK-LAX ci ATL-LAX v domestic urcite neni moc vyhra :-)


meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od meir13 »

Kdyby te nechali, tak letim s KE PRG-ICN-LAX. Jestli ne tak letet primo z Evropy do LAX. Americke vnitrostatni jsou udesne. A Delta je jejich "kral".

comtel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18. 08. 2011, 14:47
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od comtel »

meir13 píše:Kdyby te nechali, tak letim s KE PRG-ICN-LAX. Jestli ne tak letet primo z Evropy do LAX. Americke vnitrostatni jsou udesne. A Delta je jejich "kral".


hm, to se mi zdá jako dobrý nápad, zkusím to (moc tomu nevěřím). Momentálně je to praha - amstr - la s KLM, zpět la - nyc (stopover) - praha s tím, že vnitrostátní přelet je v economy, tam prý do konce roku vůbec business volné letenky nemají

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od honzeek1 »

jaky mas datumy? podivam se ti...

comtel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18. 08. 2011, 14:47
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od comtel »

honzeek1 píše:jaky mas datumy? podivam se ti...


chtěl jsem letět někdy v listopadu, na 2 týdny LA a tři dny NYC. Teď mi tam našli odlet z Prahy 20.11., odlet z LA 4.12. do NY a tam 3 dny.

- tak jestli by jsi pls mohl prověř mi dostupnost toho Koreanu přes Sould (může být do Los Angeles nebo do Las Vegas) někdy v půlce listopadu až do 22.11.

díky!

neobchodni_cestujici
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 06. 2007, 16:35
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od neobchodni_cestujici »

Nechci kazit náladu, ale
1. mám za to, že podmínky awardu směrování přes Pacifik neumožňují (resp. za nepatrně, asi 3 x víc, mil:-)),
2. u Korean je dostupnost awardu v C class prostě nulová.

Vem směrování PRG - AMS - LAX a zkus vymodlit, aby oba TATLy byly s KLM.
Absolovoval jsem to (za peníze) a absolvoval jsem i PRG - CDG - LAX s AF (za míle) a tu je můj názor (a s oběma aerolinkama jsem toho nalítal víc, celkem s KLM 3 x RT Lohg haul v C a s AF 4 x RT Long haul v C):
1. sedačky KLM jsou fakt děsné, ale AF taky žádná sláva:-(, usnout se v tom dá, ale flat bed to není,
2. IFE v KLM je asi o 1 000% lepší než v AF, velká obrazovka, mnohem lepší výběr, sluchátka, prostě všechno,
3. jídlo mi vždy chutnalo s KLM víc než s AF,
4. víno, obzvláště červené mají v KLM mnohem lepší než AF,
5. CC v KLM jsou sice postarší ženy (většinou), ale CC kdysi na trase AMS - SFO je pro mě dodnes etalonem toho, jak by se měl CC v C chovat, mnohé aerolinky nemají takový servis ani v F,
6. na konci letu s KL dostaneš vkusný upomínkový domeček z kameniny s Bolsem, úžasný suvenýr a doplněk třeba do kanceláře (zatím, jak zříti vidno jich mám 6:-)),
7. o rozdílu mezi CDG a AMS při transferu, lounges atp. nemá cenu psát, obzvláště při přestupu na linky do USA.

Z možností awardu se Skyteamem hlasuji pro KLM.


comtel píše:
honzeek1 píše:jaky mas datumy? podivam se ti...


chtěl jsem letět někdy v listopadu, na 2 týdny LA a tři dny NYC. Teď mi tam našli odlet z Prahy 20.11., odlet z LA 4.12. do NY a tam 3 dny.

- tak jestli by jsi pls mohl prověř mi dostupnost toho Koreanu přes Sould (může být do Los Angeles nebo do Las Vegas) někdy v půlce listopadu až do 22.11.

díky!

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od honzeek1 »

neobchodni_cestujici píše:Nechci kazit náladu, ale
2. u Korean je dostupnost awardu v C class prostě nulová.


Moje zkusenost se ziskani KE awardu je v pohode, kdys jsem rezervoval ale nevystavil PRG-ICN-NAN; ted, sice s dostatecny predstihem (~duben 11 na leden 12) LAX-ICN,ICN-AKL,AKL-ICN a ICN-SYD, vse v C.

comtel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18. 08. 2011, 14:47
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od comtel »

Díky všem za rady, už mám tedy finální rezervaci. Pár postřehů co by mohlo někoho zajímat

- letim PRG-AMS-LAX (ČSA + KLM)
- zpět LAX - JFK (SO) - PRG (Delta)

- v KE nebyly žádné business bonusovky dostupné, jedině economy
- plán PRG-AMS-LAX a pak LAX - JFK (SO) - PRG neprošel, protože je je už prý cesta kolem světa a stálo by to krapíteček víc mil
- poplatky 7600 Kč na letenku, což je fakt dost (economy stojí 19000, bus pak 70000)
- vše jsem pohodlně vyřídil emailem, reakce z ČSA do jedné hodiny, takže spokojenost

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od cocik »

Jo, to zni v pohode. Jinak kvalitu C servisu mezi DL, AF a KL bych moc neresil - vsechno je vicemene slusnej standard, tj. zadnej humus, ale nic extra, o cem by clovek psal domu.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od whiskey »

comtel píše:- poplatky 7600 Kč na letenku, což je fakt dost (economy stojí 19000, bus pak 70000)

to vobec nie je vela, tie poplatky.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nejlepší využití mil (SKYTEAM) do LAX

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Jo, to zni v pohode. Jinak kvalitu C servisu mezi DL, AF a KL bych moc neresil - vsechno je vicemene slusnej standard, tj. zadnej humus, ale nic extra, o cem by clovek psal domu.


... no pro nekoho je zazitek i Premium Voyager, ale nemusi zbytek mesice jist suchou rejzi a nudle z pytliku :-)


Odpovědět