Delta SkyMiles

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

holovsky píše:Můžete mi prosím poradit, jak přesně funguje upgrade do vyšší třídy u SkyMile programu? Mám u Delty zatím tak cca 30 000 mil a max. to časem vytáhnu tak k 50 000. Vím nic moc, ale jednou bych se chtěl proletět v lepší třídě (Business), žádné Premium Economy apod. a nevím, zda to je tedy za míle reálně či ne. Business myslím na TATL letu (v Evropě mi to přijde na nic).

Dle stránek Delty vidím, kolik je na upgrade potřeba. Předpokládám, že bych měl letenku asi v "Restricted Economy" ne ve "Full", proto tu tam uvádějí počet 25 000 mil. Pochopil jsem, že to je one-way. Čili za zpáteční 2x tolik.

A teď dotazy: :-)
1) Je vůbec pravděpodobné, že z běžně kupovaných letenek do USA (čili tak mezi 15-20 000,-Kč) půjde tento upgrade udělat? Nejsou toto vždy všechno bookovací třídy, kde to nikdy nejde?

2) Lze při zpáteční letence udělat upgrade pouze na jeden směr, když nebudu mít míle na oba?

3) Jak to vlastně reálně funguje. Když si najdu letenku v Economy, kterou bych chtěl, co mám pak udělat abych dostal upgrade (a samozřejmě, abych dopředu věděl, že to upgradovat půjde).

4) Když píšou, že upgrade za uvedený počet mil je pouze o jednu třídu, znamená to z Economy do Business nebo počítají i ty mezistupně jako Ecomomy Comfort či Premium Economy apod. To by pak bylo dost na nic.

Díky všem...


Z economy do businessu pouze s letenkou ve tride Y,B,M (tim M si nejsem jistej).

Eco premium se IMHO neda za mile upgradovat.


qwdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 07. 2012, 22:50
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od qwdan »

flyingblue píše:Z economy do businessu pouze s letenkou ve tride Y,B,M (tim M si nejsem jistej).

Eco premium se IMHO neda za mile upgradovat.


Bývalo to tak a stránky Delty nasvědčují, že stále je, že pokud je to let operovaný Deltou s DL kódem lze upgradovat ze všech tříd kromě L, U, T a E s použítím DL mil. Full fare je za 15K mil, ty ostatní třídy za 25K mil. To pravidlo s tím full fare platí obecně na upgrady ve SkyTeamu, ale tohle bývalo a dle všeho stále je jedna z výjimek.

Upgradovat jen jeden směr bylo vždy možné.

Plnou economy se většinou nevyplatí kupovat, neboť nezřídka stojí víc než business...

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od xmurphy »

qwdan píše:
flyingblue píše:Z economy do businessu pouze s letenkou ve tride Y,B,M (tim M si nejsem jistej).

Eco premium se IMHO neda za mile upgradovat.


Bývalo to tak a stránky Delty nasvědčují, že stále je, že pokud je to let operovaný Deltou s DL kódem lze upgradovat ze všech tříd kromě L, U, T a E s použítím DL mil. Full fare je za 15K mil, ty ostatní třídy za 25K mil. To pravidlo s tím full fare platí obecně na upgrady ve SkyTeamu, ale tohle bývalo a dle všeho stále je jedna z výjimek.

Upgradovat jen jeden směr bylo vždy možné.

Plnou economy se většinou nevyplatí kupovat, neboť nezřídka stojí víc než business...


Pravdu má flyingblue, upgradovat lze pouze YBM na mezinárodních letech.
To co píšeš ty jsou US vnitrostátní linky.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od holovsky »

xmurphy píše:
Pravdu má flyingblue, upgradovat lze pouze YBM na mezinárodních letech.
To co píšeš ty jsou US vnitrostátní linky.


Tak jestli to chápu správně, tak upgrade na TATL letu z letenky koupené za normální cenu je prakticky nedostupný. A abych si kupoval letenku do US v Economy Y za 50 000,-Kč a pak ji upgradoval je ještě větší nesmysl.

PS: Je to o těch třídách někde podrobněji popsané (na webu), našel jsem akorát to o těch na US linkách.
Díky...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

holovsky píše:
xmurphy píše:
Pravdu má flyingblue, upgradovat lze pouze YBM na mezinárodních letech.
To co píšeš ty jsou US vnitrostátní linky.


Tak jestli to chápu správně, tak upgrade na TATL letu z letenky koupené za normální cenu je prakticky nedostupný. A abych si kupoval letenku do US v Economy Y za 50 000,-Kč a pak ji upgradoval je ještě větší nesmysl.

PS: Je to o těch třídách někde podrobněji popsané (na webu), našel jsem akorát to o těch na US linkách.
Díky...


Na webu je napsano akorat, ze mas kontaktovat sveho agenta nebo SkyMiles telefonem :-)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

BTW koukam na award mileage chart a v Economy je to na Hawaii na "low" za 70.000 RT v economy :-)

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od holovsky »

flyingblue píše:BTW koukam na award mileage chart a v Economy je to na Hawaii na "low" za 70.000 RT v economy :-)


No mě právě zaujalo, že jako Ugrade nerozlišují, zda je to Hawaii nebo kont.US. a dle tabulky je za Upgrade z Restricted Economy z Evropy na Hawaii pouze 25 000mil. Čili můj plán byl koupit normální letenku na Hawaii (řekněme tak do 25000,-Kč) a za 50 000mil udělat RT Upgrade do Business.
Ale jak to sleduji, tak asi velmi naivní plán. :?
Proto jsem se ptal, abych věděl, zda se mám snažit sbírat míle, abych těch 50 000mil dosáhl nebo je to stejně na nic.
Abych si kupoval letenku za 50 000,-Kč a pak upgradoval, to mi za to nestojí a zase na celou bonusovou letenku v Business v dohledné době míle asi nenasbírám ... :(

qwdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 07. 2012, 22:50
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od qwdan »

xmurphy píše:
qwdan píše:Bývalo to tak a stránky Delty nasvědčují, že stále je, že pokud je to let operovaný Deltou s DL kódem lze upgradovat ze všech tříd kromě L, U, T a E s použítím DL mil. Full fare je za 15K mil, ty ostatní třídy za 25K mil. To pravidlo s tím full fare platí obecně na upgrady ve SkyTeamu, ale tohle bývalo a dle všeho stále je jedna z výjimek.

Upgradovat jen jeden směr bylo vždy možné.

Plnou economy se většinou nevyplatí kupovat, neboť nezřídka stojí víc než business...


Pravdu má flyingblue, upgradovat lze pouze YBM na mezinárodních letech.
To co píšeš ty jsou US vnitrostátní linky.


Já bych si to raději ověřil telefonem u Delty. Známý měl u DL status a dostával vouchery na mezikontinentální upgrady a ty fungovaly na všechny třídy mimo LUTE (ano, voucher je něco jiného, ale...). Na webu Delta rozlišuje počet mil na upgrade na transatlantickém letu ve full-fare a v ostatních vybraných třídách, což mi přijde, že alespoň naznačuje, že jsou i nějaké další upgradovatelné třídy...

Jinak si myslím, že upgrade na letu na Havaj bude beznadějný kvůli velké konkurenci upgrade-chtivých amerických cestujících (a ještě další řadě z nich si ten business zaplatit)...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

qwdan píše:
xmurphy píše:
qwdan píše:Bývalo to tak a stránky Delty nasvědčují, že stále je, že pokud je to let operovaný Deltou s DL kódem lze upgradovat ze všech tříd kromě L, U, T a E s použítím DL mil. Full fare je za 15K mil, ty ostatní třídy za 25K mil. To pravidlo s tím full fare platí obecně na upgrady ve SkyTeamu, ale tohle bývalo a dle všeho stále je jedna z výjimek.

Upgradovat jen jeden směr bylo vždy možné.

Plnou economy se většinou nevyplatí kupovat, neboť nezřídka stojí víc než business...


Pravdu má flyingblue, upgradovat lze pouze YBM na mezinárodních letech.
To co píšeš ty jsou US vnitrostátní linky.
H

Já bych si to raději ověřil telefonem u Delty. Známý měl u DL status a dostával vouchery na mezikontinentální upgrady a ty fungovaly na všechny třídy mimo LUTE (ano, voucher je něco jiného, ale...). Na webu Delta rozlišuje počet mil na upgrade na transatlantickém letu ve full-fare a v ostatních vybraných třídách, což mi přijde, že alespoň naznačuje, že jsou i nějaké další upgradovatelné třídy...

Jinak si myslím, že upgrade na letu na Havaj bude beznadějný kvůli velké konkurenci upgrade-chtivých amerických cestujících (a ještě další řadě z nich si ten business zaplatit)...


Moje vouchery byly vzdy YBM

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od xmurphy »

Ano, SWU (system wide upgrade) mají velmi podobné restrikce jako upgrade za míle. Tedy YBM na international a vše mimo LUTE na domestic.

qwdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 07. 2012, 22:50
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od qwdan »

flyingblue píše:
qwdan píše:Já bych si to raději ověřil telefonem u Delty. Známý měl u DL status a dostával vouchery na mezikontinentální upgrady a ty fungovaly na všechny třídy mimo LUTE (ano, voucher je něco jiného, ale...). Na webu Delta rozlišuje počet mil na upgrade na transatlantickém letu ve full-fare a v ostatních vybraných třídách, což mi přijde, že alespoň naznačuje, že jsou i nějaké další upgradovatelné třídy...

Jinak si myslím, že upgrade na letu na Havaj bude beznadějný kvůli velké konkurenci upgrade-chtivých amerických cestujících (a ještě další řadě z nich si ten business zaplatit)...


Moje vouchery byly vzdy YBM


Máte pravdu - stránky Delty říkají jen YBM. Jen teď přemýšlím, když ty vouchery používal na služební cesty, tak to musela být docela pálka do cesťáku... Možná proto mlžil.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

qwdan píše:
flyingblue píše:
qwdan píše:Já bych si to raději ověřil telefonem u Delty. Známý měl u DL status a dostával vouchery na mezikontinentální upgrady a ty fungovaly na všechny třídy mimo LUTE (ano, voucher je něco jiného, ale...). Na webu Delta rozlišuje počet mil na upgrade na transatlantickém letu ve full-fare a v ostatních vybraných třídách, což mi přijde, že alespoň naznačuje, že jsou i nějaké další upgradovatelné třídy...

Jinak si myslím, že upgrade na letu na Havaj bude beznadějný kvůli velké konkurenci upgrade-chtivých amerických cestujících (a ještě další řadě z nich si ten business zaplatit)...


Moje vouchery byly vzdy YBM


Máte pravdu - stránky Delty říkají jen YBM. Jen teď přemýšlím, když ty vouchery používal na služební cesty, tak to musela být docela pálka do cesťáku... Možná proto mlžil.



Asi mel zajimavej budget na travelcosts :shh:

Muj budget je rocne pevnej, takze musim za konstantni castku udelat co nejvic cest (protoze vzdy existuje previs akci, na kterych bych potreboval byt). Takze LTU to jisti :-)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od dejavu »

Mám dotaz na zkušenější. Mám před sebou TATL na západní pobřeží USA s AF. Kartu mám u OK, ale skoro vyčištěnou po letošním úklidu. Mám tam asi 10k.
Na ten můj let bych do OK Plus bral směrem tam 50 % (třídy K a H), zpět 25 % (R) a na přískoku z CDG 50 % mil (L). Tedy nic moc.
Takže jsem si udělal registraci na Deltu kde by to vše mělo být za 100 %. Ale nikde jsem nenašel, jestli musím mít i nějaký let přímo s DL. Což v nejbližším půl roce nemám v plánu. Je to podmínka?
Případně jestli máte nějaké jiné typy k SkyMiles...
Díky!

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od flyingblue »

dejavu píše:Mám dotaz na zkušenější. Mám před sebou TATL na západní pobřeží USA s AF. Kartu mám u OK, ale skoro vyčištěnou po letošním úklidu. Mám tam asi 10k.
Na ten můj let bych do OK Plus bral směrem tam 50 % (třídy K a H), zpět 25 % (R) a na přískoku z CDG 50 % mil (L). Tedy nic moc.
Takže jsem si udělal registraci na Deltu kde by to vše mělo být za 100 %. Ale nikde jsem nenašel, jestli musím mít i nějaký let přímo s DL. Což v nejbližším půl roce nemám v plánu. Je to podmínka?
Případně jestli máte nějaké jiné typy k SkyMiles...
Díky!


Neni, staci cokoliv.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Delta SkyMiles

Příspěvek od dejavu »

flyingblue píše:
dejavu píše:Takže jsem si udělal registraci na Deltu kde by to vše mělo být za 100 %. Ale nikde jsem nenašel, jestli musím mít i nějaký let přímo s DL. Což v nejbližším půl roce nemám v plánu. Je to podmínka?
Případně jestli máte nějaké jiné typy k SkyMiles...
Díky!


Neni, staci cokoliv.


Diky!


Odpovědět