Jak na to: na jedné letence skyteam a star alliance.

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Jak na to: na jedné letence skyteam a star alliance.

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj. Na jedne letence vystavenou ČSA mám lety pod kodem OK a LO. Jak se připišou míle? Vše na ČSA? Nebo OK na OK+ a LO na miles and more?
Mam zadat jednu kartu? Nebo obě(pokud to jde)? Nebo žádnou a potom reklamovat?


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Jak na to: na jedné letence skyteam a star alliance.

Příspěvek od dydzej »

Lanbub píše:Nebo OK na OK+ a LO na miles and more??

presne tak, pokud tedy mas takove knihovaci tridy, aby se za ne nejake mile vubec nacetly. Alespon u OK+ je to ted dost orezane.

Lanbub píše:Mam zadat jednu kartu? Nebo obě(pokud to jde)?

Zadal bych prislusna cisla FF programu v prubehu online odbaveni na dane lety. Melo by to tam jit zadat, takze bys pak nemusel dal nic resit.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak na to: na jedné letence skyteam a star alliance.

Příspěvek od Lanbub »

Děkují za odpověď. For je v tom že to je let s přestupem! Takže když se odbavím tak rovnou na dva lety a jeden je OK a druhy je LO takže zadat to při odbavení asi nebude to pravé?

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Jak na to: na jedné letence skyteam a star alliance.

Příspěvek od dydzej »

Lanbub píše:Děkují za odpověď. For je v tom že to je let s přestupem! Takže když se odbavím tak rovnou na dva lety a jeden je OK a druhy je LO takže zadat to při odbavení asi nebude to pravé?

No ja v tom zadny problem nevidim. Na strankach CSA udelas online check-in na prvni let a na navazujici let udelas online check-in na strankach LOTu. Rezervacni kod mas prece k dispozici, ne? No a pokud budes mit zavazadlo k odbaveni, tak Ti ho v Praze na odbavovaci prepazce CSA odbavi az do cilove destinace. Pripadne se odbavis az na miste, tzn. v Praze pouze na prvni let, operovany CSA (nepredpokladam, ze by Te CSA odbavili i na let LOTu :) ), kdy Ti check-in agent zada do systemu cislo OK+ karty, a ve WAW si pak pujdes pro palubku na navazujici let a tam Ti zadaji do systemu cislo M&M karty. Osobne si myslim, ze by to tak melo fungovat.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Jak na to: na jedné letence skyteam a star alliance.

Příspěvek od gr09 »

Nemam primo tuhle zkusenost, ale pred lety jsem nekolikrat letel LCG-MAD-ZRH-PRG. Bylo to na jedne letence - Iberia, Swiss i CSA. Mile jsem si nacetl na 3 programy s tim, ze prvni FFP jsem nechal zapsat na prvni segment pri checkinu a dalsi 2 jsem poslal boarding passy postou (tenkrat se jeste musely posilat, ale bylo to v business tak to za to stalo). Samozrejme jsem si mile za kazdy sektor nacital jen do jednoho programu.

Lanbub píše:For je v tom že to je let s přestupem!

Let dvema ruznymi letadly/aerolinkami bez prestupu si v civilnim letectvi ani nedovedu predstavit :)


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Jak na to: na jedné letence skyteam a star alliance.

Příspěvek od alesesl »

Je do. Ja mam na jedne letence vystaveny let Estonian Air a let CSA. Smerovani TLL-CPH-PRG. Do rezervace jsem si dal 2 cisla vernostniho programu, SAS Eurobonus na let TLL-CPH a pak OK plus na let CPH-PRG. Na lince CSA me rekli ze by se to melo nacist bez problemu na kazdy ucet.
Naposledy upravil(a) alesesl dne 16. 08. 2012, 17:28, celkem upraveno 1 x.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak na to: na jedné letence skyteam a star alliance.

Příspěvek od Night fly »

Taky potvrzuju, ze to jde. Mam vicero zkusenosti, jak mezi ruznymi aliancemi, tak i v ramci jedne aliance.


Odpovědět