Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

To je velmi nepravděpodobné. Ono to vypadá, že lítá za pár peněz, ale to je jen menší část letenek. Většina jich je dražších a jejich výpadek nebude schopen pokrýt platbami letišť. Leda že by zdarma bylo pár prvních letenek, místo těch nejlevnějších, to by asi šlo, ale to zas takový rozdíl nebude


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

Zajímavé a pokud budou opravdu časem letenky do méně atraktivních míst v mimosezóně zdarma, lze to jen uvítat. Ovšem ta pasáž o reorganizaci terminálu Stanstedu mi jen potvrdila moje příšerné dojmy z únorové návštěvy. Uvidíme za 2 týdny jestli nastalo nějaké zlepšení.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od rpet »

persona píše:...Uvidíme za 2 týdny jestli nastalo nějaké zlepšení.


Nenastalo. :evil:

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Petr31 »

...to nejde nepostnout :lol: :lol: :lol:
http://relax.lidovky.cz/cesi-chteli-na- ... avosti_ele

Aneb není cestující jako cestující, případně lidská blbost je nekonečná :lol: :lol: :lol: :crazy:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

To je hodně dobrý :D Prostě si zvolili špatného organizátora výletu ;)


s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od s543 »

Petr31 píše:...to nejde nepostnout :lol: :lol: :lol:
http://relax.lidovky.cz/cesi-chteli-na- ... avosti_ele

Aneb není cestující jako cestující, případně lidská blbost je nekonečná :lol: :lol: :lol: :crazy:


No co 3 dny v Niší taky dobrý - alespoň tam budou mít levněji :clap: :ymdevil: :))

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Petr31 »

JackBrno píše:To je hodně dobrý :D Prostě si zvolili špatného organizátora výletu ;)


..trefně jsi to popsal.Doufám, že se nedožiju toho, kdy bude "organizátor" zájezdu odsouzen k nepodmíněnému trestu a ti hlupáci vysoudí odškodné.Vždy si po podobné události říkám, jak takoví cestující zvládají běžné životní situace? Mají děti? Chodí do práce? Do jaké? Nechtějí radši odevzdat občanku? Já jsem od malička zvyklý si na nádráží oveřit kam opravdu jede vlak, autobus, maršrutka... kterým chci cestovat. Protože je to konečně moje zodpovědnost. O letadle nemluvě... :ymdevil:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Přesně tak, dokud na dopravním prostředku neověřím destinaci, nelezu do něj :) Vždyť i na Gate je vždycky uvedeno jméno destinace, ne jen zkratka :) Taková chyba je na hranici klinické debility :) Se nedá říct nic jiného, než že za blbost se platí. A na druhou stranu, jak nejde o život, tak jde o ho*no, takže se tomu za čas budou už jen smát :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hafi »

to ti fakt nepomůže, když tu druhou destinaci neznáš, podoba je zjevná a názvy měst se občas prapodivně překládaj. A jak má Čech tušit, jak se říká na Slovensku Nice, když používaj obskurní názvy jako Taliánsko, Grécko a další podobné? Zkus si někdy v Itálii koupit jízdenku do Monaca, dost možná se tam velmi dobře domluvíš německy.

Tím neomlouvám jejich blbost, ale to, že někdo nezná Niš, mne až tak nepřekvapuje a pak už je k chybě kousek. Navíc u některého z článků psali, že Ryanair snad plánuje/polánoval linku z BTS do NCE spustit (nebo ji naopak lítal a už zrušil...nepamatuji si), tedy pak už je velmi snadné v nějakém článku přehlédnout informaci od kdy a jít to koupit a koupit to do jedinýho města s takovým názvem
Naposledy upravil(a) hafi dne 15. 12. 2016, 17:09, celkem upraveno 1 x.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Tak to už je o jakési elementární znalosti zeměpisu :) Grécko a Taliansko snad nikomu problém neudělá, pokud nežije v jeskyni, tak ty slovenské mutace názvů každý slyšel mockrát. Každopádně je to minimálně velká ostuda toho, co se pasoval do role organizátora výletu ;)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hafi »

hele je mi přes 30 a takový Taliánsko jsem už dlouho neslyšel, bejt mi o 10 míň, tak si dokážu představit, že to nerozluštím.Jsem přesvědčen, že jsem na nějaký těžko rozluštitelný slovenský název narazil, ale teď si nemůžu vzpomenou. A to nemluvím o tom, že zrovna města jsou často lokalizovaná tak, že to není snadno poznat vůči originálu. Viz Poszony, Dublin nebo zmíněné Monaco di Bavaria. Ono zkus se Slováka zeptat, jestli je teď říjen, bude to zkoumat dlouho.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Petr31 »

hafi píše:hele je mi přes 30 a takový Taliánsko jsem už dlouho neslyšel, bejt mi o 10 míň, tak si dokážu představit, že to nerozluštím.Jsem přesvědčen, že jsem na nějaký těžko rozluštitelný slovenský název narazil, ale teď si nemůžu vzpomenou. A to nemluvím o tom, že zrovna města jsou často lokalizovaná tak, že to není snadno poznat vůči originálu. Viz Poszony, Dublin nebo zmíněné Monaco di Bavaria. Ono zkus se Slováka zeptat, jestli je teď říjen, bude to zkoumat dlouho.


..nicméně pokud je český cesťák tak tupý, že se nedomluví ani v Blavě a neověří si kam letí, tak by měl raději ve vlastním zájmu zůstat doma. A NICE se na Slovensku píše taktéž NICE, zatímco NIS se píše NIS.Obhajovat duševně omezené jedince je naprosto zbytečné.

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vladivostok »

hafi píše:hele je mi přes 30 a takový Taliánsko jsem už dlouho neslyšel, bejt mi o 10 míň, tak si dokážu představit, že to nerozluštím.Jsem přesvědčen, že jsem na nějaký těžko rozluštitelný slovenský název narazil, ale teď si nemůžu vzpomenou. A to nemluvím o tom, že zrovna města jsou často lokalizovaná tak, že to není snadno poznat vůči originálu. Viz Poszony, Dublin nebo zmíněné Monaco di Bavaria. Ono zkus se Slováka zeptat, jestli je teď říjen, bude to zkoumat dlouho.


Neschopnost blbcov zvádzať na slovenčinu :lol: Veď web ryanairu neni v slovenskom jazyku ale v ceščine alebo angličtine O mutaci názvu by som na vašom mieste pomlčal Všade na svete je Graz Graz len v čechach je Graz Štyrsky Hradec alebo chotebus atď Mier bratia češi :D

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hafi »

Presne tak. A proto Cech zvykly na nesmysly typu Rezno, Chotebuz nebo nedejboze Petikosteli snadno podlehne dojmu, ze Nice je Nis, zvlast kdyz nic jinyho podobnyho tam neni a Fanda povidal/v novinach psali, ze to odtama do Nice lita. Jasne, kdyz se to stane Cechum na Slovensku, tak je to trapne, ale uz zrovna v ty Itali si myslim by se to povedlo pulce republiky.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od beardie »

ono je tiez dolezite, ci je na obrazovkach na letisku na BTS napisane Nis alebo Niš
ten prvy nazov by mohol niektorym ceskym cestujucim evokovat Nice a ten zmeneny nazov by mohli pripisat k specifikam slovenskeho jazyka a doslovnemu prepisu :)


Odpovědět