Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

hafi píše:
03. 08. 2023, 08:39
Příklad hezký, ale dle mě nepřesný.
Samozřejmě. To tak u zjednodušených příkladů bývá;)
Pokud dejme tomu z Prahy do Zgrdlovska navýšim frekvenci na dvojnásobek, mohu být spokojen i pokud load factor poklesne - právě kvůli síťovému efektu. Vliv vyčíslit samozřejmě jde, ale uvedený postup dle mě k tomu nevede. Dle mě jde použít čistě počet (nebo lépe příjmy od) transferových cestujících vůči celkovému počtu (příjmům). Neb jde předpokládat, že ti přestupující by se mnou neletěli, pokud bych přestup nenabízel.
... což už je sofistikovanější, ale stále neúplný postup. Mohli bychom do něj doplnit výnos z každého cestujícího (yield), který je u letenek s přestupem nižší než u cestujících point-to-point (protože ho musíme dělit dvěma), mohli bychom do něj zařadit i náklady na sedačku na daném úseku (které se mohou lišit, i když to letí stejný typ letadla, např. kvůli poplatkům v jiném vzdušném prostoru a na jiném letišti, samozřejmě i kvůli odlišným cenám paliva - např. levné v BOJ, drahé v BRU apod.)

Ale dejme tomu, že předpokládáme konstantní yield a konstantní náklady na sedačku. Pak by záleželo, o kolik by ten pokles LF byl. Pokud by celková (absolutní) marže na lince Žgrdlovsk - Praha se 6 týdenními frekvencemi při nižším LF byla vyšší než celková marže se 3 týdenními frekvencemi a vyšším LF, mohl by být dopravce spokojen. Mohli bychom do toho vnést i další proměnnou, a to fixní náklady. Jako dopravci by se mi líbilo je rozpouštět mezi 6 rotací týdně místo 3 a tím též zvyšovat absolutní marži na dané lince.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Fabo »

Spis nez debata o tom jak moc byla nebo nebyla sitova aerolinka CSA v obdobich medzi rekneme lety 2000 a 2020, by me zajimalo, zda, a jak moc, bude sitova aerolinka CSA po roce 2025, jestli se toho dozije. Jestli teda ty A220 fakt prileti a budou v provozu a nezustane CSA aerolinkou jedne-dvou linek parkrat tydne, aby se mohli pro forma tvarit jako aktivni.

...ale to jsme ve vlaknu Ryanair hodne OT

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

Fabo píše:
04. 08. 2023, 17:03
Spis nez debata o tom jak moc byla nebo nebyla sitova aerolinka CSA v obdobich medzi rekneme lety 2000 a 2020, by me zajimalo, zda, a jak moc, bude sitova aerolinka CSA po roce 2025, jestli se toho dozije. Jestli teda ty A220 fakt prileti a budou v provozu a nezustane CSA aerolinkou jedne-dvou linek parkrat tydne, aby se mohli pro forma tvarit jako aktivni.

...ale to jsme ve vlaknu Ryanair hodne OT
Já si teda zkusím zaprognostikovat. Se šesti letadly nebude síťová aerolinka nikdy žádná. Ani ČSA, ani kterákoli jiná. Protože kritická masa. (Ale to už se opakuji.)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od kuba.biker »

Prosím o radu - za dva týdny poprvé letím :)) :)) :)) Poprvé s dítětem, abych byl přesný, ale feelings jsou takové, že mám pocit, že je to úplně poprvé :shock:

Chceme si vyzkoušet jak bude mrně zvládat cestu letadlem, takže jde jen o short hop s FR PRG-BUD. Miminu je pět měsíců, zatím tedy nemůže být v "golfovém"kočárku. Na co se mám prosím připravit a) při odbavení a průchodu přes security b) při nástupu do letadla a během letu samotného? Nějaký skrytý vopich made by Ryanair, na kterých bych se měl duševně připravit?

Předem díky moc za rady!

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od lukoslaf »

kuba.biker píše:
11. 10. 2023, 12:34
Prosím o radu - za dva týdny poprvé letím :)) :)) :)) Poprvé s dítětem, abych byl přesný, ale feelings jsou takové, že mám pocit, že je to úplně poprvé :shock:

Chceme si vyzkoušet jak bude mrně zvládat cestu letadlem, takže jde jen o short hop s FR PRG-BUD. Miminu je pět měsíců, zatím tedy nemůže být v "golfovém"kočárku. Na co se mám prosím připravit a) při odbavení a průchodu přes security b) při nástupu do letadla a během letu samotného? Nějaký skrytý vopich made by Ryanair, na kterých bych se měl duševně připravit?

Předem díky moc za rady!
Ak nieje kojené, a budete mať pripravené namiešané mlieko vo flaške, tak si na security odpijete ako dôkaz že to nieje jed 🤦.
Behom letu je pripútane s rodičom.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Globik »

Během startu a klesání kojit/dát flašku s mlíkem/dát dudlík (podle možností, priorita v uvedeném pořadí).
Neměj z toho strach, moje dcera poprvé letěla ve 3 měsících a to rovnou dálkovku TATL, naprosto v pohodě. Je to i někde v trip reportech.
Jo a do dneška zvládá přesuny přes půl zeměkoule nejlíp z celé naší rodiny :D

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Lkprak »

lukoslaf píše:
11. 10. 2023, 15:12
kuba.biker píše:
11. 10. 2023, 12:34
Prosím o radu - za dva týdny poprvé letím :)) :)) :)) Poprvé s dítětem, abych byl přesný, ale feelings jsou takové, že mám pocit, že je to úplně poprvé :shock:

Chceme si vyzkoušet jak bude mrně zvládat cestu letadlem, takže jde jen o short hop s FR PRG-BUD. Miminu je pět měsíců, zatím tedy nemůže být v "golfovém"kočárku. Na co se mám prosím připravit a) při odbavení a průchodu přes security b) při nástupu do letadla a během letu samotného? Nějaký skrytý vopich made by Ryanair, na kterých bych se měl duševně připravit?

Předem díky moc za rady!
Ak nieje kojené, a budete mať pripravené namiešané mlieko vo flaške, tak si na security odpijete ako dôkaz že to nieje jed 🤦.
Behom letu je pripútane s rodičom.
Pít už dávno na Ruzyni nedáváme.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bugr »

Zkoušel jste někdo měnit zpětně tarif u FR? Prolejzal jsem jejich nápovědy a nikde tu možnost nevidím :-/
Potřeboval bych změnit PLUS na REGULAR ale bojím se, že neexistuje cesta.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Cestovni pojistka FR

Příspěvek od Night fly »

Mate nekdo zkusenosti s uplatnenim cestovni pojistky na zruseni letu FR pri onemocneni jednoho ze dvou pax na rezervaci? Muze druhy pax na te same rezervaci z titulu onemocneni spolucestujiciho rovnez let zrusit nebo musi "onemocnet" taky :?:


Odpovědět