Air Berlin

Moderátor: j.ree

Odpovědět
The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od The810 »

Ja som u nich kupoval letenku kartou kde som mal omylom nizky limit, mail mi prisiel, ale na dalsi den prisiel este jeden kde mi pisali ze transakcia bola neuspesna, tak som poslal udaje inej karty a bolo to vybavene.

Inak, v CR nie je platba cez net aktivovana automaticky?


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od pavelpmi »

Zkus se podívat na rezervaci na anglické (nebo německé) verzi stránek třeba kpřes rebooking (Home » Booking » Flight » Rebooking). Jinak AB, když se letenka kupuje přes jejich stránky, používá k identifikaci rezervace číslo transakce/faktury a zákazníka.

burák
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 04. 01. 2008, 21:03
Bydliště: MUC
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od burák »

No peníze ještě neodešly, platbu přes internet jsem si byl včera zařídit v bance. Na ten rebooking se podívám odpoledne, teď už není čas. Ale číslo zák. a č. faktury mám, akorát ty peníze neodešly. No uvidíme co pošlou za meil. Dám vědět dík :wink:

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od The810 »

Peniaze nikdy neodidu hned, treba si pozerat disponsibilny zostatok, nie celkovy.

burák
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 04. 01. 2008, 21:03
Bydliště: MUC
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od burák »

Tak jízdenky u SA koupené, Air Berlin ještě peníze neodečetl, tak si ještě počkám a uvidím


burák
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 04. 01. 2008, 21:03
Bydliště: MUC
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od burák »

Tak peníze odečteny i u AB, tak už je vše v pořádku. Kdybyste měli nějaké info nebo tipy o AB, tak můžete hodit díky :wink:

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od The810 »

Co sa AB tyka, tak tam nie je velmi co radit, proste si vychutnaj let, nie je tam nic specialne oproti inym aerolinkam, okrem vysokej kvality :) Mozno by som ti odporucil mrknut sa na Gourmet Meals - u AB som ich nemal, ale u NIKI su skvele :)

Busman
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 17. 02. 2010, 18:04
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Busman »

The810 píše:Inak, v CR nie je platba cez net aktivovana automaticky?

Jak u které banky. Typicky u KB je vždycky nutné internetové platby odblokovat (u kreditních karet). A u běžné platební karty mi dokonce před lety řekli, že odblokovat nejde, a od té doby mám tu jejich virtuální e-card. :roll:

burák
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 04. 01. 2008, 21:03
Bydliště: MUC
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od burák »

Busman píše:
The810 píše:Inak, v CR nie je platba cez net aktivovana automaticky?

Jak u které banky. Typicky u KB je vždycky nutné internetové platby odblokovat (u kreditních karet). A u běžné platební karty mi dokonce před lety řekli, že odblokovat nejde, a od té doby mám tu jejich virtuální e-card. :roll:


tak to ja mam u KB a mám e-card i Mastercard, ale používám jenom Mastercard, prootže tam mám všechno zdarma a přes internet platit jde

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Globik »

Busman píše:
The810 píše:Inak, v CR nie je platba cez net aktivovana automaticky?

Jak u které banky. Typicky u KB je vždycky nutné internetové platby odblokovat (u kreditních karet). A u běžné platební karty mi dokonce před lety řekli, že odblokovat nejde, a od té doby mám tu jejich virtuální e-card. :roll:

Virtuální karta má několik nevýhod. Např.:
- Pokud si kupuješ hotel, tak i v případě, že se údajně platba strhává ihned při rezervaci, nemáš jistotu, že se peníze stahují opravdu rovnu (pokud příslušný rezerv.systém nepoužíváš opakovaně). Může se stát, že informace o platbě v okamžiku rezervace je jen formální a dělá to později někdo v hotelu manuálně. Pokud nepoužívají SSL protokol, tak Ti nic nestrhnou a urgují to nebo rezrvaci zruší.
- V některých případech je nutno předložit kartu při vyzvednutí služby. Nemáš co předložit.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od stano »

Globík píše:
Busman píše:
The810 píše:Inak, v CR nie je platba cez net aktivovana automaticky?

Jak u které banky. Typicky u KB je vždycky nutné internetové platby odblokovat (u kreditních karet). A u běžné platební karty mi dokonce před lety řekli, že odblokovat nejde, a od té doby mám tu jejich virtuální e-card. :roll:

Virtuální karta má několik nevýhod. Např.:
- Pokud si kupuješ hotel, tak i v případě, že se údajně platba strhává ihned při rezervaci, nemáš jistotu, že se peníze stahují opravdu rovnu (pokud příslušný rezerv.systém nepoužíváš opakovaně). Může se stát, že informace o platbě v okamžiku rezervace je jen formální a dělá to později někdo v hotelu manuálně. Pokud nepoužívají SSL protokol, tak Ti nic nestrhnou a urgují to nebo rezrvaci zruší.
- V některých případech je nutno předložit kartu při vyzvednutí služby. Nemáš co předložit.

Presne ten pocit, ze nemam nic v ruke ma odradza od akejkolvek virtualnej karty.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

vzdyt to te prece nemusi odvazat... virtualni karta je proste specificky produkt pro specificka urceni, kde svou roli hraje naprosto spolehlive .. nakupovani na internetu (a ne letenek, kde je obcas treba se s kartou, kterou bylo placeno, prezentovat u checkinu) je jednim z nich. a v pripade, ze je vk nabizena jeste s tim, ze pro kazdou transakci je vygenerovano jine cislo karty (cili cislo karty je jednorazove), jedna so o zcela genialni zalezitost pro nakupovani na internetu i v "mene" proverenych schopech, resp. obecne pro nakupovani na internetu pro paranoidnejsi cast populace.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

The810 píše:Inak, v CR nie je platba cez net aktivovana automaticky?


jak u ktere banky.. nektere banky delaji karty expliitne zakazane, jine se te pri zadosti o kartu zeptaji, atd .. neda se nejak pausalne tvrdit, jestli je , ci neni automaticky.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od stano »

Tragedie_v_JZD píše:vzdyt to te prece nemusi odvazat... virtualni karta je proste specificky produkt pro specificka urceni, kde svou roli hraje naprosto spolehlive .. nakupovani na internetu (a ne letenek, kde je obcas treba se s kartou, kterou bylo placeno, prezentovat u checkinu) je jednim z nich. a v pripade, ze je vk nabizena jeste s tim, ze pro kazdou transakci je vygenerovano jine cislo karty (cili cislo karty je jednorazove), jedna so o zcela genialni zalezitost pro nakupovani na internetu i v "mene" proverenych schopech, resp. obecne pro nakupovani na internetu pro paranoidnejsi cast populace.

Suhlasim len do tej miery, pokial nie je virt. karta prilis spoplatnena.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Fabo »

Tragedie_v_JZD píše:
The810 píše:Inak, v CR nie je platba cez net aktivovana automaticky?


jak u ktere banky.. nektere banky delaji karty expliitne zakazane, jine se te pri zadosti o kartu zeptaji, atd .. neda se nejak pausalne tvrdit, jestli je , ci neni automaticky.


A nektera banka ti ji vyda zablokovanou i pres vyslovnou zadost pri zakladani uctu... Mne to pak stalo kolem stovky az dvou na kurzovych rozdilech a dalsich poplatcich... Tak bacha na to.


Odpovědět