letenka od Easyjet.com

Moderátor: j.ree

vankte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02. 08. 2011, 11:13
Stav: Offline

letenka od Easyjet.com

Příspěvek od vankte »

Ahoj mam takovou hloupou otázku. Ale letím teprve po druhé a teď ještě jen s přírůčním zavazadlem.
Letenku mam vytištěnou, ale nevím jestli s tímhle A4 papírem nastoupím do letadla nebo si jí musím někde vyměnit za normální malou letenku?
Když jsem letěla do UK, při odbavování jsem dostala malý oranžový cosi co podle mě byla letenka. Nebo to bylo jen něco jako potvrzení, že mam odbavený kufr?
Už vidím jak zase budu běhat po celý hale Gatwicku a dělat ze sebe českýho d*bila :D
Jinák díky za odpověď:)

vankte


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od Night fly »

1) Vitej na foru
2) Staci zadat otazku do jednoho fora, cross-posting (stejny prispevek na vice mistech) je nezadouci

A konecne k tve otazce: je nutno rozlisovat mezi letenkou (resp. potvrzenim o rezervaci) a palubni vstupenkou (boarding pass, tez BP). K nastupu do letadla musis nezbytne mit v rukou BP. Ten ziskas bud z pocitace procedurou zvanou online check-in (v tvem pripade doporucenou, protoze cestujes jen s prirucnim zavazadlem), anebo na letisti na prepazce (=fronta a poplatek navic). Mas-li v ruce BP, muzes uz jit na bezpecnostni prohlidku, pasovku a vubec smerem k nastupu. Bez BP te k nicemu vyse uvedenemu nepusti.

vankte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02. 08. 2011, 11:13
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od vankte »

Za to se omlouvám! A jak poznám co je co? :)
Na netu jsem si rezervovala let a následně zaplatila. Poté mi na email přišly dvě A4 o tom, že mi děkuj za rezervaci atd. Jsou tam nabídky hotelů, půjčoven aut,.. A v rohu je kolik mě to stálo, jméno, cesta tam + kdy se otevírají přepážky na odbavení a kdy zavírají a cesta zpět. Je to ten BP? Nebo jen to potvrzení?

dalam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 28. 10. 2007, 13:13
Oblíbené typy letadel: A330/A340, DH8D, CRJ9, E195, RJ1H, SB20
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od dalam »

Je to jen potvrzení. Check-in teď můžeš udělat na stránkách easyjetu a bp si vytisknout (ať se nezdržuješ na letišti).

Napadá mě k tomu ještě jedna otázká, je už u easyjetu možné udělat online check-in i s check in zavazadlem a pak jen drop of na letišti (abych se dostal do lepší boarding skupiny a mohl přiběhnout na letiště až na uzavírání přepážky)? Vím, že dříve to nešlo, ale teď to vypadá, že už to jde, pokud teda odbavená zavazadla=ruční zavazadla viz http://www.easyjet.com/CS/O/checkin.html (má s drop offem někdo vlastní zkušenost? funguje to?)

vankte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02. 08. 2011, 11:13
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od vankte »

Děkuju, ale nejsem si jistá jestli budu mít možnost si ji do čtvrtka někde vytisknout. Když ne tak jí dostanu tam kde se odbavují kufry?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od Night fly »

vankte píše:Děkuju, ale nejsem si jistá jestli budu mít možnost si ji do čtvrtka někde vytisknout. Když ne tak jí dostanu tam kde se odbavují kufry?


Presne tak.

vankte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02. 08. 2011, 11:13
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od vankte »

Díky moc za pomoc!!

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od 737 »

Night fly píše:1) Vitej na foru
2) Staci zadat otazku do jednoho fora, cross-posting (stejny prispevek na vice mistech) je nezadouci

A konecne k tve otazce: je nutno rozlisovat mezi letenkou (resp. potvrzenim o rezervaci) a palubni vstupenkou (boarding pass, tez BP). K nastupu do letadla musis nezbytne mit v rukou BP. Ten ziskas bud z pocitace procedurou zvanou online check-in (v tvem pripade doporucenou, protoze cestujes jen s prirucnim zavazadlem), anebo na letisti na prepazce (=fronta a poplatek navic). Mas-li v ruce BP, muzes uz jit na bezpecnostni prohlidku, pasovku a vubec smerem k nastupu. Bez BP te k nicemu vyse uvedenemu nepusti.



S tím poplatkem navíc u odbavení na letišti to není tak docela pravda, u EasyJetu se za odbavení neplatí, a to ani ve formě on-line ani na letišti.

dalam píše:Je to jen potvrzení. Check-in teď můžeš udělat na stránkách easyjetu a bp si vytisknout (ať se nezdržuješ na letišti).

Napadá mě k tomu ještě jedna otázká, je už u easyjetu možné udělat online check-in i s check in zavazadlem a pak jen drop of na letišti (abych se dostal do lepší boarding skupiny a mohl přiběhnout na letiště až na uzavírání přepážky)? Vím, že dříve to nešlo, ale teď to vypadá, že už to jde, pokud teda odbavená zavazadla=ruční zavazadla viz http://www.easyjet.com/CS/O/checkin.html (má s drop offem někdo vlastní zkušenost? funguje to?)



Způsob ani pořadí v odbavení nemá žádný vliv na boarding skupinu. Nejprve nastupují ti, kteří si zaplatili priority boarding nebo cestují s dětmi, poté nastupují všichni ostatní bez ohledu na to, jestli se odbavovali on-line nebo dorazili na letiště jako úplně poslední.

vankte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02. 08. 2011, 11:13
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od vankte »

Takže když přijdu na řadu při odbavování a tam mu řeknu, že mam jen příruční zavazadlo, tak mi dá letenku a takovou tu nalepku na kufr a nebude chtít za to žádnej poplatek. Chápu to správně?:)

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od 737 »

vankte píše:Takže když přijdu na řadu při odbavování a tam mu řeknu, že mam jen příruční zavazadlo, tak mi dá letenku a takovou tu nalepku na kufr a nebude chtít za to žádnej poplatek. Chápu to správně?:)


V podstatě ano. Příjdete, dáte mu ( resp. jí) občanku nebo pas a on (resp. ona) Vám vystaví palubní vstupenku. S tou půjdete přímo k letadlu. Poplatek by za to být žádný neměl, na stránkách EasyJetu jsem o něm nic nenašel a když jsem s nimi letěl před několika týdny, odbavoval jsem se na letišti a neplatil jsem nic.

vankte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02. 08. 2011, 11:13
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od vankte »

Já jsem s EasyJet letěla před třemi měsíci s normálním kufrem a právě jsem taky nic neplatila, tak mě to tvrzení o placení trochu zaskočilo.
V Praze to bylo tak že se otevřely dvě přepážky pro EasyJet a odbavovalo se. Je to na všech letištích stejný? Vím, že je to asi hloupý dotaz jen tam pak nechci zmatkovat a hledat oranžovou prepážku, která tam ani být nemusí:)

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od happyna »

U easyJetu je odbavení na letišti zdarma. Zmatkovat na tom letišti nemusíš :wink: Stačí když přijdeš do haly a půjdeš k nejbližší obrazovce s odlety. Tam si najdeš svůj let a uvidíš tam i čísla přepážek, kam se můžeš jít odbavit.
Obrázek

vankte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02. 08. 2011, 11:13
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od vankte »

happyna píše:U easyJetu je odbavení na letišti zdarma. Zmatkovat na tom letišti nemusíš :wink: Stačí když přijdeš do haly a půjdeš k nejbližší obrazovce s odlety. Tam si najdeš svůj let a uvidíš tam i čísla přepážek, kam se můžeš jít odbavit.
Obrázek



A když dotanu palubní lítek můžu jít do bezcelní zony a čekat až se mi na obrazovce ukáže odkuď to letí. Je to tak?
No bude to sranda:) Už se vidim jak běhám po tom londýnským letišti a hledám to tam :D

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od 737 »

vankte píše:

A když dotanu palubní lítek můžu jít do bezcelní zony a čekat až se mi na obrazovce ukáže odkuď to letí. Je to tak?
No bude to sranda:) Už se vidim jak běhám po tom londýnským letišti a hledám to tam :D



Je to tak... Není to tak složité, jak to vypadá... To by nemohl nikdo létat... :)

vankte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02. 08. 2011, 11:13
Stav: Offline

Re: letenka od Easyjet.com

Příspěvek od vankte »

737 píše:

Je to tak... Není to tak složité, jak to vypadá... To by nemohl nikdo létat... :)



Pravda.. když to zvládá i ta naprosto neinteligentní část příbuzenstva tak bych to mohla zvládnout taky :D
Moc díky za rady. Asi bych to zvládla i sama nějak, ale tentokrát se dopravuju na letiště sama tak sem z toho trošku nervozní :)
Fakt děkuju:)


Odpovědět