Zisky LC z Hotelů

Moderátor: j.ree

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od jvoj »

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo víte, jakým způsobem vydělává např. FR/W6 na rezervacích hotelů, když mají systém propojený s booking.com a přitom nabízejí úplně stejné ceny? Uvedl jsem jen tyhle dvě společnosti ale ono jich to tak má samozřejmě mnohem víc. To mají s booking.com nějakou smlouvu na přenechání nějaké části profitu? Druhá věc je, že i booking.com má úplně stejné ceny jako jsou na stránkách jednotlivých hotelu, jakoby neměli žádný profit.

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak tento celý řetězec funguje? :)


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od Globik »

Zjednodušený příklad: Hotel má cenu za pokoj a noc 100 € pro individuálního zákazníka. Hotel dá cestovní kanceláři ceny o 15% nižší nebo jí dá 15% provizi za prodaného zákazníka. Cestovní kancelář dá 10% provizi cestovní agentuře, která prodává produkt té cestovní kanceláře. Už chápeš ten profit?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od HighFlyer »

Globik píše:Zjednodušený příklad: Hotel má cenu za pokoj a noc 100 € pro individuálního zákazníka. Hotel dá cestovní kanceláři ceny o 15% nižší nebo jí dá 15% provizi za prodaného zákazníka. Cestovní kancelář dá 10% provizi cestovní agentuře, která prodává produkt té cestovní kanceláře. Už chápeš ten profit?

Globik zcela spravne, strucne, vystizne.

Pokud bude jvoj nadale hladovy po nabyvani vedomosti (to je pochvala!! :-bd ), tak muze pokracovat samostudiem temata affiliate marketing:

Strucne cesky a detailne anglicky.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od creyman »

Booking má někdy třeba 1/2 oproti ceníku na recepci ap.
Bukování auta, podobná zkušenost 4 dny za 64 euro, jeden den objednaný navíc přímo na pobočce 48 euro.
Na internetu je ta soutěž a konkurence poskytovatelů větší, tomu odpovídá i cenová nabídka, alespoň těch co mají na daný termín větší volné kapacity než si představují a potřebují prostě prodat.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od jvoj »

HighFlyer píše:
Globik píše:Zjednodušený příklad: Hotel má cenu za pokoj a noc 100 € pro individuálního zákazníka. Hotel dá cestovní kanceláři ceny o 15% nižší nebo jí dá 15% provizi za prodaného zákazníka. Cestovní kancelář dá 10% provizi cestovní agentuře, která prodává produkt té cestovní kanceláře. Už chápeš ten profit?

Globik zcela spravne, strucne, vystizne.

Pokud bude jvoj nadale hladovy po nabyvani vedomosti (to je pochvala!! :-bd ), tak muze pokracovat samostudiem temata affiliate marketing:

Strucne cesky a detailne anglicky.

Díky za odkazy, nevěděl jsem, že existuje konkrétní název tohoto témata :D Funguje to tedy asi tak, jak jsem si to představoval, teď ještě dohledat nějaká konkrétní čísla :) A mohu tedy předpokládat, že s auty to funguje na stejné bázi?


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od jvoj »

Globik píše:Zjednodušený příklad: Hotel má cenu za pokoj a noc 100 € pro individuálního zákazníka. Hotel dá cestovní kanceláři ceny o 15% nižší nebo jí dá 15% provizi za prodaného zákazníka. Cestovní kancelář dá 10% provizi cestovní agentuře, která prodává produkt té cestovní kanceláře. Už chápeš ten profit?

Naprosto chápu, díky za přímou odpověď :) Jen tak mimochodem, modelová situace :

- Mám leteckou společnost, rezervační systém letenek
- Mám možnost rezervovat přes stránky společnosti hotel/auto
- bylo by teoreticky možné propojit tyto systémy v jeden tak, že by se přímo rezervací hotelu najednou s letenkou snižovala podle počtu nocí cena letenky (prakticky to stejné, proč existuje možnost rezervace hotelů nyní, pouze něco jako uncovered mode)? Bylo by na tom něco ilegálního, nebo z obchodního hlediska nespravedlivého?

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od OR »

jvoj píše:
Globik píše:Zjednodušený příklad: Hotel má cenu za pokoj a noc 100 € pro individuálního zákazníka. Hotel dá cestovní kanceláři ceny o 15% nižší nebo jí dá 15% provizi za prodaného zákazníka. Cestovní kancelář dá 10% provizi cestovní agentuře, která prodává produkt té cestovní kanceláře. Už chápeš ten profit?

Naprosto chápu, díky za přímou odpověď :) Jen tak mimochodem, modelová situace :

- Mám leteckou společnost, rezervační systém letenek
- Mám možnost rezervovat přes stránky společnosti hotel/auto
- bylo by teoreticky možné propojit tyto systémy v jeden tak, že by se přímo rezervací hotelu najednou s letenkou snižovala podle počtu nocí cena letenky (prakticky to stejné, proč existuje možnost rezervace hotelů nyní, pouze něco jako uncovered mode)? Bylo by na tom něco ilegálního, nebo z obchodního hlediska nespravedlivého?


Proč ne, naprogramovat to není problém, ale obávám se, že bys na to musel mít vlastní rezervační systém.
Velký rezervační systémy se obávam to moc umět nebudou.
Co by bylo nelegálního na akci za každou noc v hotelu stovka slevy na letenku?
To je to samý, jako když mi sámoška nutí za každých odebraných 5kg žrádla pro kočky slevu 8 Kč na odvšivovací obojek pro psa. Nebo to bylo pro manželku? Už nevim.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od hafi »

já to teda nikdy neporovnával, ale na většině webů to nabízí možnost rezervace letu společně s ubytováním či půjčením auta. Předpokládám, že to tak bude výhodnější než zvlášť.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od jvoj »

hafi píše:já to teda nikdy neporovnával, ale na většině webů to nabízí možnost rezervace letu společně s ubytováním či půjčením auta. Předpokládám, že to tak bude výhodnější než zvlášť.

O to nejde, nabídnout se to na jedné stránce dá, tady je otázka propojení těch rezervací hotelu a letenky, prostě jak když si zaklikneš u FR u letenky priority boarding a přihodí ti to x EUR tak tady by sis zaklik a vybral hotel, měl bys tam zvlášť vypsanou cenu za hotel, ale z letenky by se ti ubralo x Peněz

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od hafi »

já tě chápu, ale furt mám pocit, že objevuješ Ameriku. Resp. nechápu, co jiného je volba flight+hotel třeba na expedii a dalších.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od OR »

hafi píše:já tě chápu, ale furt mám pocit, že objevuješ Ameriku. Resp. nechápu, co jiného je volba flight+hotel třeba na expedii a dalších.


Na expedii to není sleva z letenky (aspoň u normálních společností) . Asi trochu zlevní hotel.
Podobně nabídky na webu EK, LH .... na let +auto + hotel

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od hafi »

...předpokládám, že mě zajímá konečná cena. To že mám letenku zadarmo k hotelu za dvojnásobnou cenu mě opravdu vytrhne, že...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od Globik »

hafi píše:...předpokládám, že mě zajímá konečná cena. To že mám letenku zadarmo k hotelu za dvojnásobnou cenu mě opravdu vytrhne, že...

Spousta lidí by to sežralo i s navijákem.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od hafi »

Předpokládál jsem, že se tu bavíme ve skupině lidí, která správně odpověděla na otázku, kterou to pokládá při registraci do fóra:
Kolik je pět a pět? (odpovězte slovem):

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zisky LC z Hotelů

Příspěvek od jvoj »

hafi píše:Předpokládál jsem, že se tu bavíme ve skupině lidí, která správně odpověděla na otázku, kterou to pokládá při registraci do fóra:
Kolik je pět a pět? (odpovězte slovem):

On ale člověk, který si ty dvě pětky umí dát dohromady, taky přijde na to, že mu to přece jenom v celku vyjde levněji, když si s letenkou zarezervuje hotel, z jehož provize se mu cena letenky sníží, než když si koupí letenku za plnou cenu a hotel za stejnou cenu zvlášť. Já vím, že se tady nejedná o nějakou závratnou sumu, ale efekt by mohl být na některé lidi pozitivní.


Odpovědět