Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Odpovědět
MickeYna..
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 12. 2009, 17:08
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od MickeYna.. »

I ženy se mohou stát piloty :)


roberto321
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 15. 05. 2009, 14:58
Oblíbené typy letadel: delfin, 154, jak40, cherokee, atr...
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od roberto321 »

Samozrejme ze aj zeny sa mozu stat pilotom ale musia prejst nasledovnymi testami a vycvikom:
1- Test ci zena neni vlastne prsnatejsi muz
2- Velky test mentalneho stavu danej zeny. Ak "OK"- pokracuj na 3 ak "Failed" pokracuj na 4
3- Dana zena este raz musi zacat od bodu 1.
4- Nacvik zakladnych zrucnosti citania prevadzky okolo seba - kolobezka, helma a dozor.
5- Teoria- Vysvetlenie rozdielu medzi tlacenim nakupneho kosika a taxingom na runway.
6- FAQ- Preco cessna nema zrkadielko v clonitku
7- 50rocna bezpecnostna pauza vo vycviku.
8- Ak jedinec este zije, vrati sa k bodu 7
...
Vsem nadhernym adeptkam ponukam-e siroky sortiment poradenskych sluzieb...

sajf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03. 12. 2009, 11:46
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od sajf »

Nejprve to ale asi chce začít létat. Teprve poté, když uvidíš, jak vážně to s létáním myslíš a jaký sis k létání našel vztah, pak se chce rozhodnout jak dál. Pár rad k létání najdeš například tady: http://www.flymag.cz/article_list.php?c=9
Dřív než investovat velkou částku peněz, doporučuji udělat si základní výcvik. Při výběru školy bych se zaměřil nejlépe na tu, která může poskytnout výcvik tzv. od A do Z

Majo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 24. 10. 2009, 21:52
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od Majo »

:D
Naposledy upravil(a) Majo dne 05. 03. 2010, 20:38, celkem upraveno 2 x.

rob
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 25. 01. 2010, 18:52
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od rob »

Zdravím všechny.
Omlouvám, zda již zde tato otázka zazněla, ale dostala se mi výborná příležitost vybrat si 3 SŠ a již od malinka se zabývám letectvím :P
Angličtinu zvládám na výbornou, matiku a další předměty taky...
Předběžné zdravotní testy mám také perfektní...
No, zatím mám v hledáčku SPŠD Masná, SOŠCL Ruzyně nebo SOŠLV Vodochody.
Byl by někdo ochoten mi pomoci při výběru SŠ?
Díky :)


Majo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 24. 10. 2009, 21:52
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od Majo »

Caute ,mam otazku ,ktora sem nepatri ale pre mna je dost dvolezita a myslim ze takato otazka tu este nebola.Smeje sa mi cela rodina ,kamosi a vlasne vseci preto lebo chcem byt pilot.Zne to priam neuveritelne ale je to pravda a myslia si resp. hovoria ze budem nejaky taxikar alebo nieco podobne a nie pilot a furt sa mi smeju ze na to nemam atd.proste som s toho zufali a to iste aj v skole.Ja chcem byt pilotom je to moj sen byt dopravny pilot makam na tom co najviac dokonca uz studujem aj pilotne knihy a vsetko o lietani co sa len da ,lietam na FS a niekedy sa snazim postavit nejaky ten model lietala.Proste som na tom zavisli ale tym ze sa mi vseci smeju premyslam ze sa toho vzdam.Neviem ako mam toto povalanie resp. moj sen pred nimi si obhajit proste neviem a potreboval by som v tomto pomoc.Dakujem Majo

Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od Raulito7 »

Majo: Pokud je to tvuj sen, tak si ho nenech vzit. Rekni jim na to, ze casem uvidi :wink: Pak Ti budou vsichni zavidet, kam vsude se podivas.

Majo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 24. 10. 2009, 21:52
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od Majo »

Caute mam otazku ohladom priemeru znamok na gym. za posledne 4 roky(cela stredna) .Chcem vediet s akym naj. priemerom a najhor. sa moze student gym. dostat na univerzitu v Ziline alebo Prahe s maturitou ,AJ-1 + druha skola (jazykova zamerana na A.J.)dik.A ci to je tak podstatne alebo staci tam prist iba na primacky.

vava111
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 24. 05. 2010, 18:20
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od vava111 »

Tak obor pilot se nemusí studovat jen v Žilině a na Floridě. Na ČVUT v Praze je také obor pilot. Je to bakalářský studijní program na 3 roky a pak může zájemce pokračovat i na navazujícím magisterském. Dneska je to ale hlavně o penězích (zkoušky, zdravotní prohlídka, nácvik na postupových trenažérech a ještě výcvik přímo v letadla si student hradí). Je důležité mít taky zdravotní prohlídku od ULZ. Podle druhu prohlídky se také odvíjí cena.
V USA jsou velmi dobré školy létání, ale pozor, pokud pak plánujete létat s letadlem po Evropě, tak mohou nastat problémy v uznávání zkoušek z USA. V Evropě jsou "trochu jiné" podmínky a je lepší teda mít "papíry na éro" z EU zemí. A čeští piloti jsou jedni z nejlepších na světě, takže kvalita domácích leteckých škol bude určitě na úrovni.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od Jeeloo »

Huh, tak to pak normalne nastoupila nova generace spambotu, neco jako v T3 novej terminator, normalne me to docela prekvapilo, kdzy ted na to koukam :D

tomngx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 08. 2011, 11:06
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od tomngx »

Ahojte. Chcel by som poprosit Vas pilotov o radu. Tuzim sa stat pilotom a momentalne sa rozhodujem ako dalej.

1.Chcel by som ist studovat na VS a popri tom si robit modulovy vycvik. Moja otazka znie, ako by bolo najlepsie si vycvik rozvrhnut? Na celu dobu studia VS alebo zacat s vycvikom co najskor? Ide mi o to, ci keby som (cisto teoreticky) zvladol vycvik napr za 3 roky, dostudoval VS a az potom sa uchadzal o pracovne miesto (nakolko som tu na fore cital, ze je prakticky casovo nemozne, aby zacinajuci pilot popri vykone povolania studoval VS), si potom musel nejakym sposobom obnovovat licencie, alebo by to malo ine nevyhody?

2.Ma studium na leteckej fakulte vyznam z hladiska odborneho a z hladiska uplatnenia sa?

Dakujem

Tom

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od Jeeloo »

Tome, stacilo procist si jina fora, nasel bys odpovedi. Nicmene:

1) Mas penize pohromade? Pokud ano, tak udelej vysokou a odletej PPL + Time Building.
2) Mas na typovku? Predpokaldam ze take ano, takze po dokonceni Ing. nastoupis na zbyvajici licence, po uspesnem naletu 200H a vsech licencich nastoupis na 6 tydnu do Nemecka na typovku.

Pokud budes delat vycvik od zacatku a vysoka je na 5 let, tak pak budes muset obnovovat licence. O mlade koliky s malym naletem a mokryma papirama neni zajem co se prace tyce -> nic si tim neprivydelas. Maximalne si nekde sem tam zaletnes nejakou tu hodinku zadarmo atd, ale rozhodne zapomen an to, ze se s mokrym IFRem na SEP budes hned zivit jako CessnaCargo pilot po Evrope :)

Kazde vzdelani MA VZDY VYZNAM ! Skolu ti nikdo nevezme a mas titul, coz te posouva blize, takze pokud muzes vklidku studovat a nemusis si na vycvik tvrde vydelavat tim, ze rodicove zacvakaji co bude potreba, urcite udelej vysokou.

Penize byly jsou a budou Alfou a Omegou praktickeho vycviku, takze pokud nemas zpusob financovani nejen vycviku, ale i typovky, tak nejdrive zkus poresit nejak tohle :)

tomasba
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 12. 01. 2012, 17:55
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od tomasba »

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať mám 14 rokov o rok končím základnú školu a neviem kam ďalej bývam neďaleko Bratislavy. Mám ísť na strednú alebo gymnázium ?

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od Jeeloo »

Gymnazium je stredni skola. Nicmene k tvemu dotazu - pro pilota je to jedno, oboje ti da neco, ale stredni je uplne minimum.

tomasba
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 12. 01. 2012, 17:55
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od tomasba »

Takže mám ísť na Gymnázium ? Mám si robiť aj vysokú ?


Odpovědět