Koupím učební texty na ATPL(A)

Odpovědět
rebbeler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10. 01. 2011, 21:42
Stav: Offline

Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od rebbeler »

Ahoj,

nemá nějaká dobrá duše komplet oněch 15 učebních textů pro výuku dopravních pilotů, které v roce 2006 vydalo nakladatelství CERM? Rád bych koupil klidně "použité", pokud už je z vás nikdo nutně nepotřebuje. Klidně klasicky tištěné nebo nascanované...

Mám doma jen ty z roku 2002. Díky předem. :wink:


JFS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 08. 07. 2010, 23:00
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od JFS »


rebbeler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10. 01. 2011, 21:42
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od rebbeler »

Úplně si nemyslím, že bych toto v příspěvku požadoval či zmiňoval, i přesto díky. ;)

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od bubo »

no ja myslim,ze pristup na aviationexam.com je uzitecnejsi. mas tam testove otazky a k nim vysvetlivky. omezeni je pochopitelne anglictina, coz si zvaz sam. nejsem jejich sales agent, ale mam ted koupeny pristup, dodelavam si IR(a) a zjistuju, ze mi to tak vyhovuje.....tak jenom davam nazor...

rebbeler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10. 01. 2011, 21:42
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od rebbeler »

Prima, díky za tip, web prozkoumám.


CaptainJack
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 01. 2011, 22:01
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od CaptainJack »

Čus,

pokud by jsi chtěl, mám tyto naskenované. Koukal jsem na to, je to všechno CERN 2006.

Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Aerodynamika Zaklady letu
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Drak a systemy nouzove vybaveni letounu
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Letecke zakony a postupy ATC
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Lidska vykonnost a omezeni
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Meteorologie
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Obecna navigace 1 cast
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Obecna navigace 2 cast
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Pristrojove vybaveni
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Provozni postupy
Ucebni texty pro teoretickou pripravu dopravnich pilotu Radionavigace

Je to v pdfku, má to 720 MB...

Airman_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 01. 2011, 01:19
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od Airman_K »

Ahoj,
moje osobni zkušenost je taková, že pokud ti jde o to něco umět a nechceš to jen kvůli celkem jednoduché zkoušce na ÚCL, tak se poptej spíš po serii ATPL z Oxfordu.
Pokud ti však jde jen o papír z ÚCL, tak ti stačí testové otazky, které obíhají mezi leteckou veřejnosti na všech letištích. Naopak zjistíš, že bez nich jsi uplne nahranej, protože zadání otazek je velmi "specifické" :D Prostě ti stačí umět a, b, c nebo d :D
Jen se pak nesmiš moc divit, že tě s takovými znalostmi vyrazí z výběrových řízení ve všech aerolinkach. :)

rebbeler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10. 01. 2011, 21:42
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od rebbeler »

Ahoj,

díky za tipy. :wink: V prvé řadě si chci vše zažít v češtině, pak (anebo souběžně) rozhodně zabrouzdám do anglicky psaných - a předpokládám kvalitnějších - textů typu Oxford, Jeppesen apod.

Určitě to nedělám pouze "abych prošel zkouškou na ÚCL", ale abych se rozhodně "něco" naučil. Kupodivu mě to baví. :)

Airman_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 01. 2011, 01:19
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od Airman_K »

No tak to ti samo sebou chválim. Není nic horšího než mít vedle sebe v kokpitu moulu co neumí základní věci.
S těmi testy je to bohužel tak, že bez znalostí českých testů je to témeř nesplnitelná mise, ledaže bys chtěl dělat zkoušku v angličtině. Na to je pak dobrý ten aviationexam o kterém tady kluci mluvili.
Česká verze otázek je totiž přeložena někým, kdo asi viděl letadlo pouze při cestě na dovolenou a podle toho pak otazky vypadají. Některé z nich by byly vhodné třeba do testu rozhodnosti, který se dělá na ÚLZ, ale určitě ne do testu, kde máš prokázat odborné znalosti.
U slovních otázek se totiž často setkáš s tím, že pravdivé odpovědi jsou třeba dvě a ty musíš vědet která pravda je pravdivější :) Jinak body dolů :)
Ale abych jenom nestrašil - v globalu se dá říci, že testy nejsou zase tak těžké. Myslím si, že je zvládne každý průměrně inteligentní člověk. Někdo jen potřebuje více pokusů :D
To u typovky už je to úplně jiné kafe :D
Hodne štěstí.
Naposledy upravil(a) Airman_K dne 13. 01. 2011, 23:43, celkem upraveno 1 x.

rebbeler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10. 01. 2011, 21:42
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od rebbeler »

Tak to bude ještě zajímavé. :D

Každopádně jsem nedávno nahlížel do výtahu českých otázek na ATPL a musím uznat, co říkáš - že mezi některými odpovědmi aby si vážně člověk hodil korunou. Je zvláštní, že náprava nikoho netrápí... Nechce se mi věřit, že je to tak zamýšleno vážně.

Ale aspoň si mě na závěr trochu uklidnil. :)
I tobě, ať se daří.

Airman_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 01. 2011, 01:19
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od Airman_K »

Abych nezapoměl..............
Koukni sem, třeba tam "náhodou" najdeš něco zajímavého, co by se ti mohlo v tvém leteckém životě hodit :-)

Kód: Vybrat vše

 http://filespart.com/j/jeppesen-atpl-megaupload.html 

rebbeler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10. 01. 2011, 21:42
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od rebbeler »

Tisíceré díky, to se bude určitě. Pán bůh ti to oplať ty-víš-na-čem :)

Vitek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 08. 02. 2005, 18:21
Stav: Offline

Re: Koupím učební texty na ATPL(A)

Příspěvek od Vitek »

Zdravím. Budu se stěhovat a dělám pořádky ve věcech, které se mi stěhovat nechce. Mám kopie všech 14-ti dílů Oxford Aviation Training ATPL Manuals. Tyto učebnice mi opravdu hodně pomohly (narozdíl od těch, které dostanete ve FA) při studiu na ATPL. Pokud se někdo z vás chystá kopírovat nebo tisknout OAT, tak mu můžu ušetřit opravdu hodně času a energie, a prodat už vytištěné a v kroužkové vazbě svázané učebnice. Mají 6600 stran (pro představu zabírají dvě krabice na papíry formátu A4). Zájemci pište PM.


Odpovědět