Piloti a matematika

Odpovědět
františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od františek dobrota »

Když se naučíš nazpamět druhou odmocninu cosinu náklonu a budeš s ní umět rychle dělit tak můžeš počítat i za letu :)..ale tak se to většinou nedělá, jsou letadla kde to prostě cítíš,pak letadla kde to zjednodušeně odhadneš a pak letadla která si to radši spočítají sama :wink: ale to neznamená že nepotřebuješ fyziku, naopak jen znalost fyzikáních principů ti dovolí pochopit co se vlastně děje...takže hurá do fyziky a do lítání:)


flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

františek dobrota píše:takže hurá do fyziky a do lítání:)

tento příkaz ale velice ráda splním :)

a nezná někdo stránky s podrobnosti o cessne 172 (v češtině jelito možné)

flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

Zdravím :)

takže
1) letěli ste dnes ? (pilotovali ste) pokud ano čtěte dál
2)přistáli ste v Brně-Tuřanech ? pokud ano čtěte dál
3)má letadlo které ste pilotovali nápis travel service ? pokud ano čtěte dál
4) viděli ste 14 letou holku se 22 letým klukem ? pokud ano čtěte dál
5) měl jeden z nich v rukou papír s nápisem Wave me :wave: ? a druhý I (srdíčko)
a nakreslené letadlo? pokud ano čtěte dál
6)byli před plotem u pojízdné runway ? pokud ano čtěte dál
7) připadali vám jako naprostí magoři ? pokud ano čtěte dál
jestli ste se dočetli až sem tak ste měli tu čest spatřit mě a mého bratra :D :clap:

a těm pánům pilotům se omlouvám za vyrušení z debaty v autě :)
byla tam 737-800 :surprised:
s pozdravem flight 666

Kazan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 10. 2012, 23:34
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od Kazan »

Ahoj,
co se týče tématu topicu, tak můžu jen souhlasit s tím, co zde již bylo řečeno. Matematika stačí základní a fyzika je třeba, aby člověk rozuměl tomu, co se vlastně děje.

Potom bych chtěl reagovat na tvůj dotaz ohledně školy, kde učí opravdoví piloti, tedy ČVUT. Bohužel v posledních letech na fakultě přestala učit celá řada výjimečných pilotů a spoustu předmětů aktuálně učí doktorandi. Jsou šikovní a ví toho hodně o létání, ale těch např. 10 000 hodin, co měli jejich předchůdci prostě nemají a to je znát. Další věc je, že já tam nastupoval za podmínek, kdy jsem mohl výcvik absolvovat modulově, tedy "je jedno" jak dlouho mi dokončení bude trvat. Dnes už mají striktní plán, kolik musíš v jakém ročníku nalétat hodin, což by pro tebe (podle toho, co jsem měl možnost se tu dočíst) nemuselo být jednoduché finančně. Další možností je VUT v Brně, kde ale první ročník absolvuješ jako strojař a až pak přecházíš na studium pilotního směru (aspoň jsem to tak slyšel od mých spolužáků v Praze), což znamená tu nejtěžší vysokoškolskou matematiku a fyziku :-) (horší už to bude asi jen na matfyzu) a také v Ostravě je obor Profesionální pilot, ale o tamější škole nemám žádné relevantní informace.

Z toho, co tu píšeš jsem pochopil, že jsi někde z okolí Brna, takže bych ti vřele doporučoval aeroklub v Kyjově. Mají skvělé ceny a nádherná letadla ať už motorová (mají tam ustájenou Extru 300) nebo plachťáky (např. Cirrus) a jsem přesvědčený, že by z tebe byli nadšení, protože takové zapálení jako máš ty, se jen tak nevidí ;-)

P.S.: věř mi, nemusíš být genius, aby ses na ČVUT dostala :-D

flight 666
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 11. 2011, 16:59
Stav: Offline

Re: Piloti a matematika

Příspěvek od flight 666 »

Zdravím ,
Matematiky se už vůbec nebojím ! Dala sem si tu práci a naučila sem se ji celou od znova a tet mám z matiky za jenda :) Obecně se ze mě stal nadčenec !

Děkuju za tip ohledně aeroklubu , pomalu začínám nějaký vyhlížet chtěla bych do 2 let začít létat .Minulý měsíc mě to na 100% utvrdil krátký let s větroněm se kterým sem měla tu čest se prolétnout .A pam pilot mi řekl že létám jako stíhač :) to mě velmi potěšilo (pokud to nemyslel jako urážku :lol: ) Byl to úžasný zážitek až na start na naviáku :) ale slyšela sem že první
je nejhorší.

Já jsem z okolí Olomouce a do Brna to mám okolo 50 km tak ste se skoro trefil .


A velmi děkuju za kompliment
Flight 666


Odpovědět