Práce pilota malého letadla

lifetofly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 05. 2017, 23:18
Status: Offline

Práce pilota malého letadla

Příspěvekod lifetofly » 18. 05. 2017, 23:46

Dobrý den, chci se zeptat, zda je reálné najít v zahraničí práci pilota malého letadla (např.: cessna 172,...), zda se nabídky takové práce vůbec vyskytují? Myslím si to správně, že pro tuto práci je potřeba mít PPL(A) + 150 hodin nálet a CPL(A), nebo ještě něco? Předem mockrát děkuji za odpovědi.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 522
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Status: Offline

Re: Práce pilota malého letadla

Příspěvekod Jeeloo » 19. 05. 2017, 09:21

Moje odpověď bude smutná pro tebe, ale pravdivá.

Pilot C-172 není nic nikde na světě, krom pár vybraných lokalit, jako třeba Borneo a další, kde se létá v pralesích, na Kolumbijských hranicích a vůbec na hranici života a smrti. A to myslím vážně.
C-172 je příjemný dopravní prostředek pro cestu do Chorvatska, pro polétání po naší krásné zemičce a pro povození holky i sem tam nad mráčky a v létě na chrápání pod křídlem, na které natáhneš celtu. A také jako vynikající výcvikové letadélko. A tím to hasně, nic víc, nic míň.

Práce na C-172 nehledej, maximálně jako Instruktor, ale to je jiná kategorie :) Věř mi, že letadlu brzo odrosteš. mě teda nepřestalo bavit nikdy a dodnes rád létám Vyhlídkáče, ačkoliv přímo v C-172 mám nasezeno okolo 190 hodin. Pořád je to vynikající koníček a v létě nezapomenutelné pozorování krás pod sebou, ale to je vše. Je to koníček :) Nejsem za to placen a nikdy jsem nebyl, na to jsou jiná letadla. A jak jsem napsal o kousek výše - brzo mu odrosteš a budeš chtít více :)

Takže, pokud hledáš nejlevnější variantu, jak se živit létáním, tahle to není. CPL a nálet 150 hodin nic není a nikoho to vcelku nezajímá, to mi věř :) Notabene na C-172. realita, ale bohužel tak to je.

Jestli se chceš živit malým létáním, jdi cestou malých Turbopropů ala Beech a nebo Jetů ala Citation Family, Hawker a další - ale to bude stát stejně jako velká doprava, opravdu to tak bohužel je :)

Nicméně, přeji hodně štěstí :D


Zpět na “Piloti”


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host