Výběrové řízení ŘLP

helps
Nováček
Nováček
Status: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvekod helps » 29. 08. 2017, 20:36

Zdravím vespolek,

je ještě možné hlásit se na výběrové řízení ŘLP, když výcvik začíná až v dubnu 2018? Stihnu to všechno v pohodě?
Na stránkách nabídka pořád je, takže předpokládám, že je to stále aktuální? :)
Někde jsem viděla, že tam je také věková hranice? Je to tak?

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod geraltdi » 30. 08. 2017, 10:46

helps píše:Zdravím vespolek,

je ještě možné hlásit se na výběrové řízení ŘLP, když výcvik začíná až v dubnu 2018? Stihnu to všechno v pohodě?
Na stránkách nabídka pořád je, takže předpokládám, že je to stále aktuální? :)
Někde jsem viděla, že tam je také věková hranice? Je to tak?

Ano, je to možné. Výběr pro výcvik ATCo se zahájením v dubnu 2018 právě probíhá. Nejzazší termín pro přihlášení se do tohoto výběru je začátek listopadu 2017. Na stránkách ŘLP ČR, s.p. je inzerce pro aktuální výběr ATCo. Co se věkové hranice týče, tak minimální věk uchazečů je 18 let, což je dáno nařízením EU 2015/340, které stanovuje, že žadatelé o vydání průkazu způsobilosti řídícího letového provozu-žáka musí dosáhnout věku alespoň 18 let. Vrchní hranice není stanovena. Nicméně, je nutno brát do úvahy, že s vyšším věkem klesá schopnost adaptace, schopnost zvládat stres a schopnost učení se, což má vliv na výkon uchazečů ve výběru, potažmo ve výcviku. Nicméně, tohle je u uchazečů plně individuální a přihlášení se do výběru ATCo je zcela na zvážení každého uchazeče.

helps
Nováček
Nováček

Příspěvekod helps » 30. 08. 2017, 13:43

Děkuju za info. Asi do toho půjdu, za zkoušku nic nedám :)
Teď končím VŠ (chybí mi už jen obhajoba DP), takže s adaptací a učením to tak zlé snad nebude.

geraltdi

Příspěvekod geraltdi » 31. 08. 2017, 11:12

:) OK, neváhejte a přihlašte se :)

voltager
Nováček
Nováček

Příspěvekod voltager » 02. 09. 2017, 22:45

Ahojte,

mohl bych se dozvědět detaily ohledně střídání řídících na směně? Nejde mi do hlavy, že když mám 2 hodiny delegovat určitý prostor a potom hodinu pauzu, kdo řídí tu onu hodinu ten ,,můj prostor" ? ... Nebo jdu po hodině na jiný sektor? Nebo jsou i směny hodina řídím 2 hodky pauza? A jak to funguje u TWR?

Snad jsem se v tom moc nezamotal,
Díky, Marek

helps
Nováček
Nováček

Příspěvekod helps » 03. 09. 2017, 18:34

Tak jsem pročetla celé fórum, to jsou teda hororový příběhy :lol: :crazy: No jestli do výběrka půjdu, tak to aspoň bude pořádná zábava a challenge, o tom nepochybuju.

Jak je to s plánovaným náborem na kurz od dubna 2018? Jsou volné pozice na APP i ACC a popřípadě kolik? Snad to není tajné :D

stepi
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž

Příspěvekod stepi » 03. 09. 2017, 18:49

voltager píše:Ahojte,

mohl bych se dozvědět detaily ohledně střídání řídících na směně? Nejde mi do hlavy, že když mám 2 hodiny delegovat určitý prostor a potom hodinu pauzu, kdo řídí tu onu hodinu ten ,,můj prostor" ? ... Nebo jdu po hodině na jiný sektor? Nebo jsou i směny hodina řídím 2 hodky pauza? A jak to funguje u TWR?

Díky, Marek

Na sektoru na ACC sedi vzdycky dvojice ridicich, EC (executive) a PC (planner). Takze ciste matematicky by to vychazelo, ze muze kazdej 2 hodky ridit a hodinu mit pauzu (na 3 hodiny na kazdym sektoru by pak vychazeli 3 ridici, aby se vystridali). Ale sektory se casto rozdelujou a slucujou podle aktualni zateze, to resi prubezne supervisor. Takze po pauze pujdes casto ridit treba jen cast predchoziho sektoru nebo jinej sektor. Taky se muze stat, ze se ti pauza protahne a budes treba jeste pul hodiny jako "standby"... to pak musis tusim do 5 min od zavolani prijit na sal. Na APP/TWR presne nevim, ale urcite tam lidi nejak rotujou v ramci tech 4 pozic, co tam maji.

stepi
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777

Příspěvekod stepi » 03. 09. 2017, 19:00

helps píše:Tak jsem pročetla celé fórum, to jsou teda hororový příběhy :lol: :crazy: No jestli do výběrka půjdu, tak to aspoň bude pořádná zábava a challenge, o tom nepochybuju.

Jak je to s plánovaným náborem na kurz od dubna 2018? Jsou volné pozice na APP i ACC a popřípadě kolik? Snad to není tajné :D

Nevim, jaky hororovy pribehy myslis, ale vetsina z toho uz po par letech asi nebude aktualni. Pristup vetsiny instruktoru je fer a i jejich cil je, aby to maximum lidi udelalo. Zvlast ted se spousta veci ve vycviku meni a celkove je snaha o co nejvyssi uspesnost kurzu. Mozna narazis v prubehu na par neprijemnych situaci, mozna ti nekdo obcas sedne min, ale co te nezabije, to te posili :D Prihlas se, nebudes litovat ;)

helps
Nováček
Nováček

Příspěvekod helps » 03. 09. 2017, 19:38

No spíš jsem myslela ty příběhy a názory na VŘ, někteří to líčí jako dost velký psycho :lol: O férovost instruktorů se nebojím. Jednak věřím, že to jsou lidi na svým místě a jednak stejně tak dopředu neplánuju, takže to mě netrápí :) i když je pravda, že to je taky celkem děsivý, že člověk může kdykoliv vypadnout z výcviku, ale to se nedá nic dělat, holt na to někdo má a někdo ne.

PipkiN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PipkiN » 09. 09. 2017, 13:43

voltager píše:Ahojte,

Díky, Marek

Na směně na ACC je během dne (léto) téměř 40 řidících, kteří se střídají mezi sebou. Každý začíná v jinou dobu, má jinak dlouhou směnu.
Směny jsou poskládány tak, aby pokrývaly v maximální možné míře plánovanou provozní zátěž během dne (tzn. dopoledne méně sektorů, kolem poledne a odpoledne maximální možné množství, večer opět pokles počtu sektorů). Střídání tedy probíhá plynule a ATCo obvykle za směnu vystřídá více, než 1 sektor.

geraltdi

Příspěvekod geraltdi » 11. 09. 2017, 07:16

helps píše:No spíš jsem myslela ty příběhy a názory na VŘ, někteří to líčí jako dost velký psycho :lol: O férovost instruktorů se nebojím. Jednak věřím, že to jsou lidi na svým místě a jednak stejně tak dopředu neplánuju, takže to mě netrápí :) i když je pravda, že to je taky celkem děsivý, že člověk může kdykoliv vypadnout z výcviku, ale to se nedá nic dělat, holt na to někdo má a někdo ne.

Nedejte na to co je tu psáno ohledně výběru ATCo (tedy hlavně na ty negativní příběhy). Přihlaste se a sama uvidíte. Výběr jako každý jiný ... :)

Cvachta
Nováček
Nováček

Příspěvekod Cvachta » 11. 09. 2017, 15:22

Zdravím,

jen malej dotázek. Ví se zhruba kdy bude další výběrko? Jelikož do stávajícího se dá přihlásit až do listopadu, tak nepředpokládám že další bude hned v lednu. Přépadně jestli když se přihlásím na současné výběrko tak je možné ho absolvovat až během ledna-března? Do konce roku se nacházím v Anglii a nemůžu si jen jako zaletět několikrát do Prahy na otočku.

Děkuji za odpověď.

helps
Nováček
Nováček

Příspěvekod helps » 12. 09. 2017, 06:12

geraltdi píše:
helps píše:No spíš jsem myslela ty příběhy a názory na VŘ, někteří to líčí jako dost velký psycho :lol: O férovost instruktorů se nebojím. Jednak věřím, že to jsou lidi na svým místě a jednak stejně tak dopředu neplánuju, takže to mě netrápí :) i když je pravda, že to je taky celkem děsivý, že člověk může kdykoliv vypadnout z výcviku, ale to se nedá nic dělat, holt na to někdo má a někdo ne.

Nedejte na to co je tu psáno ohledně výběru ATCo (tedy hlavně na ty negativní příběhy). Přihlaste se a sama uvidíte. Výběr jako každý jiný ... :)

To je jasný, přece si nenechám ujít příležitost na takový dream job :crazy: :D

@Cvachta být tebou si tam zkusím zavolat a poinformovat se. Ale myslím si, že bys to mohl zvládnout. Někteří ty testy taky dělali v rychlém sledu po sobě, takže teoreticky kdyby ses s nimi domluvil, že všechno absolvuješ v lednu, tak by to mělo jít?! Ale raději počkej až se vyjádří někdo povolanější :thumbup:

geraltdi

Příspěvekod geraltdi » 12. 09. 2017, 07:20

Cvachta píše:Zdravím,

jen malej dotázek. Ví se zhruba kdy bude další výběrko? Jelikož do stávajícího se dá přihlásit až do listopadu, tak nepředpokládám že další bude hned v lednu. Přépadně jestli když se přihlásím na současné výběrko tak je možné ho absolvovat až během ledna-března? Do konce roku se nacházím v Anglii a nemůžu si jen jako zaletět několikrát do Prahy na otočku.

Děkuji za odpověď.

S největší pravděpodobností (99%) další výběr od ledna 2018 pro výcvik ATCo se zahájením na podzim 2018 bude. Pokud byste se přihlásil do stávajícího výběru, tak ho není možné absolvovat během ledna-března 2018 neboť finále tohoto výběru, tj. Modelová hra a pohovory s výběrovou komisí bude v průběhu ledna 2018 a je potřeba aby uchazeči měli všechny kroky výběru, mimo finální fázi, za sebou do půlky prosince 2017. Jinak, hodně uchazečů dojíždí na výběr třeba i s Anglie. Vše se dá řešit, vše se dá domluvit.

Zpět na “Pozemní personál”