Check-in personal

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Check-in personal

Příspěvek od Night fly »

Nejdrive bych se zeptal zde pritomnych insideru: na business check-in prepazky se davaji lide nahodne podle automaticky generovaneho rozpisu, nebo jen lide s urcitou zkusenosti? Protoze muj dnesni zazitek s check-in agentkou na lety AF/KL me ponechal vcelku perplex... Abych musel agentovi vysvetlovat, ze:

-se zlatou kartou AF se opravdu mohu checkovat na business prepazce AF, prestoze letenku mam do Y
-mam narok na nadvahu zavazadel
-muj pozadavek prioritniho tagu na kufry je zcela legitimni, kdyz uz mi ho tam nedala sama automaticky a na takovy pozadavek je jedina pripustna odpoved "ano, jiste" a ne prevracet oci vsloup
-o fast-track pasovce a security ani nemluve, ale to komentuji jinde

...tak to se mi jeste nestalo. Podotykam, ze neslo o osobu v zacviku, alespon za zady nemela nikoho, jak to v takovych pripadech byva.

Co vy na to, agenti?


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

ve ctvrtek jsem doprovazel rodice na jejich let do Kanady a na check-inu LH jsem si pripadal jako ve Sporitelne kdyz zacinali - na kazdy dotaz nasledovalo moment a dotaz na kolegu, vedouci a telefonat kamsi.

Nejlepsi zazitek byl, kdyz se kolegyne vedle (business) na neco zeptala tak se nase pracovnice pres pas nahla aby ji poradila a pri ceste zpet oznacila prouzkem kufr toho business cestujiciho. Na moji namitku reagovala zde nepublikovanym vyrazem. Pak pro tisk palubni vstupenky nasledoval dotaz jine kolegyne, telefonat kamsi a nakonec sdeleni, "si to vyridite ve Frankfurtu, mate na to 5 hodin".

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Zdenek píše:ve ctvrtek jsem doprovazel rodice na jejich let do Kanady a na check-inu LH jsem si pripadal jako ve Sporitelne kdyz zacinali - na kazdy dotaz nasledovalo moment a dotaz na kolegu, vedouci a telefonat kamsi.

Nejlepsi zazitek byl, kdyz se kolegyne vedle (business) na neco zeptala tak se nase pracovnice pres pas nahla aby ji poradila a pri ceste zpet oznacila prouzkem kufr toho business cestujiciho. Na moji namitku reagovala zde nepublikovanym vyrazem. Pak pro tisk palubni vstupenky nasledoval dotaz jine kolegyne, telefonat kamsi a nakonec sdeleni, "si to vyridite ve Frankfurtu, mate na to 5 hodin".


to vyzera na ten kvalitny handling pre LH, co vyhrali CSA?!

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od Lucky »

whiskey píše:
Zdenek píše:ve ctvrtek jsem doprovazel rodice na jejich let do Kanady a na check-inu LH jsem si pripadal jako ve Sporitelne kdyz zacinali - na kazdy dotaz nasledovalo moment a dotaz na kolegu, vedouci a telefonat kamsi.

Nejlepsi zazitek byl, kdyz se kolegyne vedle (business) na neco zeptala tak se nase pracovnice pres pas nahla aby ji poradila a pri ceste zpet oznacila prouzkem kufr toho business cestujiciho. Na moji namitku reagovala zde nepublikovanym vyrazem. Pak pro tisk palubni vstupenky nasledoval dotaz jine kolegyne, telefonat kamsi a nakonec sdeleni, "si to vyridite ve Frankfurtu, mate na to 5 hodin".


to vyzera na ten kvalitny handling pre LH, co vyhrali CSA?!


CSA zacina az od listopadu

lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od lu2n »

to vyzera na ten kvalitny handling pre LH, co vyhrali CSA?![/quote]

dobrej pokus, ale nevyslo to :roll:


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Lucky píše:CSA zacina az od listopadu


tak v tom pripade je pre zmenu jasne, preco sa rozhodli to zmenit...

tombejtravel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 30. 07. 2007, 23:28
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od tombejtravel »

och bože :cry: a choď teraz pracovať na check-in!!!!

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

tombejtravel píše:och bože :cry: a choď teraz pracovať na check-in!!!!


preco? staci robit dobre svoju robotu, a cestujuci nebudu frflat po forach. dokonca pochvalia sem-tam mozno :)

tombejtravel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 30. 07. 2007, 23:28
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od tombejtravel »

whiskey píše:
tombejtravel píše:och bože :cry: a choď teraz pracovať na check-in!!!!


preco? staci robit dobre svoju robotu, a cestujuci nebudu frflat po forach. dokonca pochvalia sem-tam mozno :)


pokúsim sa aby boli také pochvaly, inak ja keď som bola na konkurze , tak som si to do Prahy strihla letecky a keď som išla späť tak tá pani/ slečna na checkinu bola fakt nepríjemná!!!

skylix
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 24. 04. 2008, 15:17
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Personál v Praze

Příspěvek od skylix »

Personál, který pracuje na odbavovacích přepážkách v Praze, jsou Češi? Nebo má každá společnost své lidi z domovských zemí?

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Personál v Praze

Příspěvek od wampa »

skylix píše:Personál, který pracuje na odbavovacích přepážkách v Praze, jsou Češi? Nebo má každá společnost své lidi z domovských zemí?


Ve vetsine pripadu jsou to cesi, protoze vetsinu letu odbavuje CSA,menzies, LP. Obcas mozna nejaka spolecnost ma sveho cloveka pri odbaveni, ale ze bz tam byli vsichni z dane zeme, tak o tom pochybuji. To by je stalo pekne penez.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Personál v Praze

Příspěvek od Yankee Alpha »

skylix píše:Personál, který pracuje na odbavovacích přepážkách v Praze, jsou Češi? Nebo má každá společnost své lidi z domovských zemí?

Jasně, jsou to všechno Češi (teda taky Slováci, ale to se nepočítá, a u ČSA i jeden černoušek původem nevím odkud) :wink:
V Praze jsou tři společnosti, poskytující handlingové služby včetně check-inu, a to ČSA, Menzies a (Č)SL, zaměstnanci check-inu jsou všichni jejich. Některé společnosti mají svého zástupce cizince v Praze, ale je to spíš výjimka - teď mě napadá třeba Aeroflot nebo JAT - ale ti neodbavují, jenom dohlíží na celý průběh odbavení linky. AF, LH, SK, OS a většina ostatních má zástupce místní, české.

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Ja bych k tomu jeste dodal, ze je dobre ze tam ti zastupci spolecnosti jsou, protoze bez jejich pomoci bychom s kamarady nekolikrat neodcestovali. Protoze ten clovek co dela check-in nikdy nebude vedet vse o dane spolecnosti a vecech co clovek potrebuje (jak pro danou spolecnost, tak pro dany stat).

Dannyodee
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 18. 06. 2008, 18:39
Oblíbené typy letadel: A380, B737-800
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od Dannyodee »

zdravim, ted v cervnu jdu na pohovor na check-in transfer, poradite mi prosim nekdo co od toho mam cekat? Jako jak to bude vypadat a co po me budou chtit?

Predem dekuji za odpoved!

80_psu
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 334
Registrován: 07. 02. 2004, 15:24
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od 80_psu »

Dannyodee píše:zdravim, ted v cervnu jdu na pohovor na check-in transfer, poradite mi prosim nekdo co od toho mam cekat? Jako jak to bude vypadat a co po me budou chtit?

Predem dekuji za odpoved!


Spis jdi na normalni check-in, pze ten je o poznani pestrejsi. U pohovoru nic x-tra. Udelas test z AJ, pak das verbalni battle proti 4 (sef check-inu, supervisor check-inu, personalistka a nekdo od skills predpokladam).

Zlom vaz!


Odpovědět