Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
Kri.girty
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 24. 08. 2006, 08:21
Oblíbené typy letadel: Airbus, Boeing, to je jedno, hlavně velké :-)
Pohlaví: žena
Bydliště: Uherskohradišťsko
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Kri.girty »

Na letecké škole nemají kantoři titul profesoři? Myslela jsem, že jo. :shock:
Podle mě letos pustili hodně lidí na FEAST, ale to je jen můj názor. Aby jim na konci zbylo víc lidí než vždycky jeden a půl :mrgreen:
Mě řekli, že mám angličtinu s menším mínusem a že ji můžu za rok opakovat nebo teď jít dál na FEAST. Že angličtina není problém, to mě prý na LŠ dokonale naučí :lol: ale prý abych neprošla FEASTama jen proto, že nerozumím angl. zadání, byla by to škoda. A teď se dovídám od vás, že ji u FEAST testů nebudu ani tolik potřebovat.... tak je to překvápko. Ten test z angličtiny je tam pak v Jenči ještě jednou?


Awakener
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 30. 10. 2008, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Awakener »

vsechny instrukce k feastu jsou v anglictine, pokud rozumis psanymu textu nebudes mit problem, je tam tusim i jedna cast kde jdou instrukce anglicky do sluchatek, ale zadna gramatika nic takovyho


anglictina dal uz neni vubec, pokud pujdes do kurzu tak nepocitej s tim ze te tam neco nauci (v anglictine), nechci nejak moc kritizovat ale uroven vyuky anglictiny je tragicka

Kri.girty
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 24. 08. 2006, 08:21
Oblíbené typy letadel: Airbus, Boeing, to je jedno, hlavně velké :-)
Pohlaví: žena
Bydliště: Uherskohradišťsko
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Kri.girty »

Psanému textu, filmům atd. rozumím bez problémů. Jen se někdy neumím vyjádřit gramaticky správně, ale co potřebuji tak vyjádřit a říct umím.
Myslela jsem, že v LŠ jsou špičkoví kantoři, nejen na angličtinu..... I jako samouk se učit docela umím, hlavně s pomocí nejmenovaných internetových stránek, které doporučuji :mrgreen:

Awakener
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 30. 10. 2008, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Awakener »

pokud ocekavas spickovy kantory tak budes zklamana .) minimalne co se aviation english tyka, pokud teda nebudes v raji z neustaleho vyplnovani nakopirovanych papiru a nasledneho cteni toho cos vyplnila...

Kri.girty
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 24. 08. 2006, 08:21
Oblíbené typy letadel: Airbus, Boeing, to je jedno, hlavně velké :-)
Pohlaví: žena
Bydliště: Uherskohradišťsko
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Kri.girty »

Zatím nemám ani FEAST, takže je to naprosto bezpředmětné.... ale mohli by mít třeba rodilého mluvčího....
Tak mě napadá, jen pro zajímavost, existuje v LŠ něco jako vysvědčení, klasické 45 min vyučovací hodiny, nebo třeba dovolená, když je zde žák jako zaměstnanec?


Awakener
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 30. 10. 2008, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Awakener »

vysvedceni ne .)

hodiny po 45 min. jo prestavky a vsechno

rodily mluvci tu je taky, ten to ucit cely tak je to krasny

dovolena taky jo ale je predem pevne dana

grekus1987
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 14. 04. 2009, 20:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od grekus1987 »

Zdravim, také jsem se zúčastnil výběrového řízení 10. dubna a stejne jako ty jsem anglictinu udelal s mensim minuskem:) Ted resim dilema, zda testy FEAST zkusit ted nebo jeste popilovat anglictinu a jit tam az na dalsi vyberove rizeni, pí nováková mě totiz strasila ze tam jsou nejake porozumneni anglickym textum a podobne veci

Kri.girty
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 24. 08. 2006, 08:21
Oblíbené typy letadel: Airbus, Boeing, to je jedno, hlavně velké :-)
Pohlaví: žena
Bydliště: Uherskohradišťsko
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Kri.girty »

Awakener: děkuji
Grekus: V pátek, jak tam paní Nováková nebyla, tak její kolegyně co ji zastupovala a volala mi výsledky, mě řekla, že si píše červen - červenec FEAST, dala jsem si pozdější termín, abych ještě trochu zkusila něco došprtat. Tebe už paní Nováková kontaktovala od toho pátku s konkrétní nabídkou termínu?

grekus1987
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 14. 04. 2009, 20:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od grekus1987 »

Ne jen mi napsala, že se mám rozhodnou zda bych to chtel zkusit! chci ji jeste zavolat a poptat se na ty testy poradne! prece jen pokud by to bylo pouze o zadani tak z toho strach take nemam, ale na druhou stranu je to pouze jeden zivotni pokus, takze si to budu muset poradne promyslet

Awakener
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 30. 10. 2008, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Awakener »

pokud jste dali ten test, jako ze ocividne ano, tak se nemate ceho bat, anglictina tam vazne nebude ten hlavni problem .)

je tam par cviceni kde je zadani anglicky a pak druha cast ktera je cela popsana anglicky, mate na to hafo casu, takze i ti pomalejsi to prectou a pochopi, plus pak nejaky poslouchani, nic strasnyho

hlavne se z toho nestresujte, dyt jde o h***o

grekus1987
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 14. 04. 2009, 20:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od grekus1987 »

presne tohle jsem si rikal pred tou anglictinou, po tom prvnim kroku o tom prece jen zacinam opravdu premyslet:) a muzes mi rict o co to v tech testech jde? co se tam vubec dela?

Awakener
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 30. 10. 2008, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Awakener »

hm, je tam toho hodne .) uz si to moc nepamatuju, urcite te potesi ze se na to neda nijak pripravit .) jen prijit v klidu, odpocatej, nechlastat predtim a tak .)

ber to tak ze pokud ten feast nedas bez nejakyho uceni tak budes ve stejny situaci se vsim tam, bud ho das nebo nedas .)

testujou tam pamet, odhady rychlosti a vzdalenosti, prostorovou orientaci a takovyhle veci, to bud mas nebo nemas, naucit se to da jen tezko

grekus1987
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 14. 04. 2009, 20:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od grekus1987 »

Byl jsem dnes velmi mile překvapen na dnesní ikariere v Brně na VUT, řízení letového provozu tam mělo svuj vlastní stanek. Byly tam dva panove, jeden psycholog a druhy vedouci testů FEAST. Průměrná úspešnost u testlů FEAST je prý kolem 50%. Test by mel mít dvě části ta první je česky a je to prý něco podobného iq testům, druhá část se zameruje na tve predpoklady pro to byt ridici letoveho provozu a to je cele v anglictine, je tam v celkem mire pouzivána letecká frazeologie, ktera by mela byt vysvětlena prave v te hodine a pul jak jsi o ni rikal. je potreba se to naucit a podle toho navigovat letadla. Znas tady tuhle stranku? http://www.atc-sim.com/?
Je to neco na podobny princip?

Awakener
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 30. 10. 2008, 13:15
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Awakener »

zadny internetovy simulator neznam a ani nechci .) obecne nam tu "nedoporucujou" na neco podobnyho chodit, je to cely mimo realitu a clovek tam akorat zista spatny navyky, prej .)


ale zadnej zivej provoz se tam neridi, jen v ry druhy casti clovek 41 minut obhospodaruje letovy prouzky a vyhledeva (nebo se snazi) konflikty

grekus1987
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 14. 04. 2009, 20:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od grekus1987 »

jak si mám ty letové proužky predstavit?


Odpovědět