Výběrové řízení ŘLP

hafi
Kapitán
Kapitán
Pohlaví: muž
Status: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvekod hafi » 10. 09. 2016, 00:36

Nejdriv ne.
Nakonec mi byla jako nahradnikovi nabidnuta jina pozice (misto preferovaneho ACC slo o APP/TWR v regionech), navic pozdeji nez na posledni chvili (kurz uz bezel), presto jsem to prijal...a po cca pul roce se ukazalo, jak kvalitni je vyberove rizeni, jelikoz jsem se jakozto nahradnik rozloucil jako prvni z toho kurzu.
Co se tyce puvodniho zamitnuti, myslim, ze vliv měl i vek - nakonec jsem byl v 29 letech nejstarsi.

tomm
Nováček
Nováček

Příspěvekod tomm » 16. 09. 2016, 21:58

Tak jsem si přelouskal prvních 10 stránek tohohle vlákna a mám jeden dotaz - Po tom dvouletým výcviku, kdy člověk bere 13 000,- a dostane se do úspěšnýho provozu, bere další 2 roky (než získá licenci) něco kolem 20 tis. a až potom jsou to ty "slavný" částky? Nebo je to tak, že licenci člověk dělá už během pokračovacího výcviku?

PipkiN
Cestující Economy (low-cost)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PipkiN » 16. 09. 2016, 22:54

tomm píše:Tak jsem si přelouskal prvních 10 stránek tohohle vlákna a mám jeden dotaz - Po tom dvouletým výcviku, kdy člověk bere 13 000,- a dostane se do úspěšnýho provozu, bere další 2 roky (než získá licenci) něco kolem 20 tis. a až potom jsou to ty "slavný" částky? Nebo je to tak, že licenci člověk dělá už během pokračovacího výcviku?

Rok základní kurz > cca půl roku místní výcvik (13k) > cca půl roku OJT (20k) > licence

tomm
Nováček
Nováček

Příspěvekod tomm » 17. 09. 2016, 17:11

Když chce být tedy někdo na TWR v Brně, absolvuje v Praze jen základní kurz (rok) a pak už je v Brně?

hafi
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod hafi » 17. 09. 2016, 18:30

Základní kurz je necelý rok, záleží jak je to rozložený, za nás to bylo 10 měsíců. Pak už v Brně až do licence, až na pár krátkých výjimek (TWR simulátory myslím).

1petr3
Nováček
Nováček

Příspěvekod 1petr3 » 23. 09. 2016, 14:45

Ahoj,
měl bych zájem o tuto práci, ale nejsem si jist, jestli, když to tak pročítám a prošel bych náhodou všemi koly, tak jestli není problémem senná rýma... Prostě alergie, kdy třeba tři měsíce v roce se čas od času musím vysmrkat nebo kýchnu. Když jsem kdysi byl na zdravotním vyšetření kvůli způsobilosti na dopravního pilota, tak tam řekli, že bych licenci nezískal, že zdravotně kvůli té alergii mám nárok jen na ULL.

Objektivně si myslím že mě to neomezuje, nehledě na to, že to řízení se stejně odehrává v klimatizovaný místnosti a přiváděný vzduch prochází přes několikanásobnou filtraci...

Ale tak se stejně chci zeptat, abych se nesnažil o předem prohraný boj, co si o tom myslíte...

Díky

CessnaK
Nováček
Nováček

Příspěvekod CessnaK » 26. 09. 2016, 17:33

@1petr3 Taky mám diagnostikovanou senní rýmu. Nevím jaké jsou přesně požadavky na zdravotní stav ŘLP,  ale 1. třídu zdravotní způsobilosti (na dopravního pilota) jsem v Košicích dostal bez problémů, dokonce mi doporučili konkrétní léky a měl jsem jim dodatečně poslat čestné prohlášení, že mi zabírají a neprojevili se u mne žádné vedlejší účinky :P

Taky bych rád připojil svůj dotaz :)
Co se stane v případě, že ŘLP-žák nezvládne kurz a nezíská licenci? Musí zaplatit nějakou pokutu/náklady na výcvik?  Stejně by mě zajímalo, jestli mají žáci možnost ubytovat se během výcviku přímo v budově CANI.  

stepi
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777

Příspěvekod stepi » 26. 09. 2016, 17:45

CessnaK píše:@1petr3 Taky mám diagnostikovanou senní rýmu. Nevím jaké jsou přesně požadavky na zdravotní stav ŘLP,  ale 1. třídu zdravotní způsobilosti (na dopravního pilota) jsem v Košicích dostal bez problémů, dokonce mi doporučili konkrétní léky a měl jsem jim dodatečně poslat čestné prohlášení, že mi zabírají a neprojevili se u mne žádné vedlejší účinky :P

To samy, pro class 3 uplne v pohode, jen na to nesmis brat antihistaminika (muze to uspavat). Doktor z ULZ mi misto toho predepsal nejakej sprej do nosu a je to ok.

CessnaK píše:Co se stane v případě, že ŘLP-žák nezvládne kurz a nezíská licenci? Musí zaplatit nějakou pokutu/náklady na výcvik?  Stejně by mě zajímalo, jestli mají žáci možnost ubytovat se během výcviku přímo v budově CANI.  

Pokud ti pred ziskanim licence RLP vycvik ukonci, protoze nezvladas, neplatis nic. Pokud odejdes na vlastni zadost, platis pomernou cast nakladu na vycvik (dle doby stravene ve vycviku). V pripade ziskani licence se zavazujes zustat 5 let, pokud bys chtel odejit driv, platis taky pomernou cast vycviku (dle neodpracovane doby zbyvajici do 5 let). V CANI sice ubytovani je, ale pri tech cenach bys zaplatil za mesic bydleni nasobne vic, nez je plat ve vycviku :D Bydli tam vetsinou leteckej personal, nebo zahranicni instruktori / kurzy...

CessnaK
Nováček
Nováček

Příspěvekod CessnaK » 26. 09. 2016, 20:32

Děkuji za objasnění, zase jsem trochu blíž realitě :D Chtěl bych už moc kdybych se ptal na čísla, kolik asi % uchazečů se většinou dostane přes celý výběrový proces a zahájí výcvik?

easydrink

Příspěvekod easydrink » 26. 09. 2016, 20:39

Nás bylo kolem 500, brali 10

CessnaK
Nováček
Nováček

Příspěvekod CessnaK » 26. 09. 2016, 21:03

easydrink píše:Nás bylo kolem 500, brali 10

Doufal jsem v něco pozitivnějšího, ale šance tady pořád je :biggrin: dík

Falconix
Nováček
Nováček

Příspěvekod Falconix » 26. 10. 2016, 14:05

Ahoj všichni, tak co, nějací zájemci, kteří zkouší stejně jako já výběrko do kurzu od dubna 2017? :-) :)

rstrunc
Nováček
Nováček

Příspěvekod rstrunc » 29. 10. 2016, 23:08

Ahoj, ještě uvidíme, jak bude vypadat poslední fáze řízení :wink:

geraltdi

Příspěvekod geraltdi » 30. 10. 2016, 14:01

Stále probíhá výběrové řízení do výcviku na pozici "řídící letového provozu" ... pokud Vás tato práce zajímá, tak na nic nečekejte a přihlaste se ... zde je inzerát) a zde rovnou formulář pro přihlášení se do výběru ...

Falconix
Nováček
Nováček

Příspěvekod Falconix » 31. 10. 2016, 10:44

geraltdi píše:Stále probíhá výběrové řízení do výcviku na pozici "řídící letového provozu" ... pokud Vás tato práce zajímá, tak na nic nečekejte a přihlaste se ... zde je inzerát) a zde rovnou formulář pro přihlášení se do výběru ...

...Já už poslal CV i motivační dopis :-)

Zpět na “Pozemní personál”