Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
Frix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 12. 2016, 13:50
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Frix »

Gratuluji všem, kteří byli přijati. Mě to bohužel nyní po lednovém pohovoru nevyšlo. Ale pokud to půjde, tak to ještě aspoň jednou zkusím :).


Elle.x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 02. 2017, 16:00
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Elle.x »

Můžu se zeptat proč Ti to na pohovorech nevyšlo, když už jsi se dostal tak daleko? Díky

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od hafi »

...řekl bych, ze predevsim proto, ze k pohovorum je pozvano nasobne vice lidi nez je planovano prijmout.

Elle.x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 02. 2017, 16:00
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Elle.x »

Ok, na základě čeho se komise rozhoduje u pohovorů? Předpokládám, že se tam nedostane člověk aniž by před tím neprošel všemi koly výběrového řízení...co Ti tedy řekli?

Mac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 05. 06. 2013, 16:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Mac »

komise ti neřekne proč tě nevybrali, jen že vybrali vhodnější kandidáty


Elle.x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 02. 2017, 16:00
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Elle.x »

To jsou teda tajnůstkáři :D

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od hafi »

Byls nekdy u vyberka na jakoukoli pozici v jakekoli firme? Negativni vysledek se nikdy nikde nevysvetluje. Jedinou vyjimkou (coz ale neni pripad RLP) je informace "z duvodu vysokych mzdovych pozadavku". To znamena "chceme vas, ale nemuzeme/nechceme vam dat tolik, kolik jste si řekl. Pokud to trochu snizite, radi vas zamestname".

Frix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 12. 2016, 13:50
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Frix »

Přesně tak, žádný konkrétní důvod jsem se nedozvěděl. Jen takové obecné, že počet míst byl omezený a že na základě celkového posouzení se nějak rozhodli atd...

lukmull
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 08. 03. 2015, 22:06
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od lukmull »

Zdravím, máte někdo rámcovou představu kdy budou probíhat závěrečné pohovory pro kurz startující v říjnu 2017? jestli to bude červen, červenec nebo uplně jindy. Díky :)

Wopat
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 02. 2017, 22:02
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Wopat »

lukmull píše:Zdravím, máte někdo rámcovou představu kdy budou probíhat závěrečné pohovory pro kurz startující v říjnu 2017? jestli to bude červen, červenec nebo uplně jindy. Díky :)

Červenec

Number55557777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 05. 2017, 11:23
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Number55557777 »

Pro mě je velice podezřelé, jak dlouho se tato výběrová řízení vlečou a to pro pár lidí. Podobné praktiky jsem viděl v zahraničí u některých "low quality" pracovních agentur. Mimojiné se toto dělá z důvodu výkázání práce personalistů.
Toto je velmi neefektivní způsob, jak vybrat nejlepšího uchazeče. A to neefektivní pro obě strany. Když vezmu např. 40 lidí ( hádám, že toto číslo je ještě vyšší ) na pohovor, kteří úspěšně prošli všemi koly, a ve skutečnosti hledají cca 5-10 lidí, pak se tímto způsobem eliminuje mnoho dobrých potenciálních ŘLP-áků a to i do budoucna. Né každý bude čekat x-let, aby to šel zkusit znova. Ano nyní už se to dá, zkoušet znova testy, i přesto, že dříve všichni tvrdili, že to v žádném případě nelze opakovat. Buď to v sobě máte nebo ne. Nyní se to změnilo na "někdy to máte někdy ne." se stejnou odhodlaností v hlase lidí, co toto tvrdí.
Další věc, náklady za dopravu a ubytování by měly být propláceny. Eurocontrol tohle dělá nad 50km od místa bydliště. 2 dny = cca 5tis. ( 2 noci hotel, doprava, atd,). Pokud by se toto zavedlo, hádám, že by i firma ŘLP nakládala s lidmi mnohem šetrněji.
Takže závěrem bych doporučil zkrátit výběrové řízení na max. 2 měsíce. 1xročně plus vážit si toho, že Vám tam přijde člověk nejen z Prahy a proplácet dopravu a ubytování.

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Number55557777 píše:Pro mě je velice podezřelé, jak dlouho se tato výběrová řízení vlečou a to pro pár lidí. Podobné praktiky jsem viděl v zahraničí u některých "low quality" pracovních agentur. Mimojiné se toto dělá z důvodu výkázání práce personalistů.
Toto je velmi neefektivní způsob, jak vybrat nejlepšího uchazeče. A to neefektivní pro obě strany. Když vezmu např. 40 lidí ( hádám, že toto číslo je ještě vyšší ) na pohovor, kteří úspěšně prošli všemi koly, a ve skutečnosti hledají cca 5-10 lidí, pak se tímto způsobem eliminuje mnoho dobrých potenciálních ŘLP-áků a to i do budoucna. Né každý bude čekat x-let, aby to šel zkusit znova. Ano nyní už se to dá, zkoušet znova testy, i přesto, že dříve všichni tvrdili, že to v žádném případě nelze opakovat. Buď to v sobě máte nebo ne. Nyní se to změnilo na "někdy to máte někdy ne." se stejnou odhodlaností v hlase lidí, co toto tvrdí.
Další věc, náklady za dopravu a ubytování by měly být propláceny. Eurocontrol tohle dělá nad 50km od místa bydliště. 2 dny = cca 5tis. ( 2 noci hotel, doprava, atd,). Pokud by se toto zavedlo, hádám, že by i firma ŘLP nakládala s lidmi mnohem šetrněji.
Takže závěrem bych doporučil zkrátit výběrové řízení na max. 2 měsíce. 1xročně plus vážit si toho, že Vám tam přijde člověk nejen z Prahy a proplácet dopravu a ubytování.


Nedá mi na Váš post nereagovat. Bohužel je zavádějící a informace v něm s větší části nepravdivé. V průběhu výběru uchazeči dostadostávají informaci, že do výcviku, pro který se tento výběr realizuje, ŘLP bere cca 25 uchazečů. Není pravda, že dříve všichni tvrdili, že testy FEAST nelze v žádném případě opakovat. Vždy bylo ze strany podniku prezentováno, že doporučení EUROCONTROL je testy neopakovat a že většina provozovatelů LNS to respektuje. Mimochodem, pokud jste testy FEAST absolvoval, tak jste to také musel přečíst a následně podepsat v souhlasu účastníka s testem a také i ze strany zaměstnanců ŘLP Vám bylo v průběhu testováni řečeno, že se jedná o doporučení. Délka výběrového řízení má své opodstatnění. Věřím, že ne všem se to může líbit, ale tak je to se vším, něco se líbí něco ně. Ano, máte pravdu, náklady spojené s dopravou a ubytováním uchazečů se neproplácí. Na závěr si dovolím tvrdit, že ŘLP s uchazeči pracuje šetrně a váží si je. Díky za Váš názor.

Number55557777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 05. 2017, 11:23
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Number55557777 »

to geraltdi
Bohužel nám tady lžete. Zeptejte se Ingeliho kolik lidí prezentuje, že má být přijato. V náš den to bylo prezentováno takto: 5 lidí APP Praha plus 7 oblast ( co budou pendlovat mezi městy cca každý půl rok ).
Nevím, proč tyto informace ŘLP neuvádí oficiálně na svých stránkách a tají toto číslo až do testů FEAST.

Já osobně jsem dělal výběrové řízení podruhé, poprvé jsem cca před 3 lety neuspěl v DART testu. Následující roky jsem psal e-maily, zdali je možné opakovat test, odpověď byla vždy STRIKTNĚ zamítavá, že se jedná o testování vloh, která již NELZE opakovat. A letos v březnu jsem obdržel e-mail, jestli se znovu zúčastním výběrového řízení. Detekuji konflikt z vaší strany.

Pokud chcete na tento post znovu reagovat, uvádějte konkrétní případy a ne pouze pouze popírání toho, co jsem napsal. Pokud si podle Vás uchazečů vážíte, uveďte jak. Tím, že budete zastrašovat pokutami, pokud někdo zveřejní průběh testu? Ani vodu jste nám nenabídli.

Toto jsou mé zkušenosti s Vámi, nikoli názor.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od hafi »

Number55557777 píše:to geraltdi
Bohužel nám tady lžete. Zeptejte se Ingeliho

:clap: :)) =))

Jinak příliš nerozumím - doprava a ubytování na výběrové řízení? Který zaměstnavatel to nabízí? Myšleno v ČR, což je trh, kde ŘLP hledá zaměstnance (myšleno řídící...vzhledem k jazykovým požadavkům je tam cizinců minimum). A co se týče informace o počtu a typu otevřených pozic - co tak vím, dost se to mění. V "mém" běhu bylo nakonec nabráno 2x víc lidí než bylo avizováno na Feastech.

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Number55557777 píše:to geraltdi
Bohužel nám tady lžete. Zeptejte se Ingeliho kolik lidí prezentuje, že má být přijato. V náš den to bylo prezentováno takto: 5 lidí APP Praha plus 7 oblast ( co budou pendlovat mezi městy cca každý půl rok ).
Nevím, proč tyto informace ŘLP neuvádí oficiálně na svých stránkách a tají toto číslo až do testů FEAST.

Já osobně jsem dělal výběrové řízení podruhé, poprvé jsem cca před 3 lety neuspěl v DART testu. Následující roky jsem psal e-maily, zdali je možné opakovat test, odpověď byla vždy STRIKTNĚ zamítavá, že se jedná o testování vloh, která již NELZE opakovat. A letos v březnu jsem obdržel e-mail, jestli se znovu zúčastním výběrového řízení. Detekuji konflikt z vaší strany.

Pokud chcete na tento post znovu reagovat, uvádějte konkrétní případy a ne pouze pouze popírání toho, co jsem napsal. Pokud si podle Vás uchazečů vážíte, uveďte jak. Tím, že budete zastrašovat pokutami, pokud někdo zveřejní průběh testu? Ani vodu jste nám nenabídli.

Toto jsou mé zkušenosti s Vámi, nikoli názor.


Bohužel, lžete Vy. Před Vašim druhým testováním Vám bylo sděleno, že na ACC se bere 12 uchazečů, na APP 6 uchazečů na pro terminální řízení 7 uchazečů. Je na to dalších x svědků, kteří byli účastní daného testování. Není to žádné tajemství, jinak by Vám to asi nebylo sdělováno, ne???

Ano, do změny jste určitě dostal zamítavou odpověď, neboť se podnik striktně držel doporučení testy FEAST neopakovat. Mimochodem, daný e-mail s nabídkou opakování výběru jste obdržel také i právě kvůli tomu, že podnik si váží své uchazeče a snaží se jim v rámci daných regulí vyjít vstříc.

Mimochodem, co se nabídnutí vody týče, tak v pozvánce na testy FEAST jste obdržel informaci, že testy trvají cca do 14.00 hod. a proto je vhodné, abyste si sebou přinesl něco k pití a jídlu, popř. můžete navštívit zdejší bufet.

Nikdo Vás nezastrašuje. Pokud se Vám na podmínkách testování něco nelíbí, tak se musíte obrátit na EUROCONTROL, jakožto majitele testů FEAST a také i autora souhlasu s testováním. Je zarážející, že nejdříve s něčím souhlasíte a pak to zpětně negujete, napadáte a shazujete. To je smutné.
Naposledy upravil(a) geraltdi dne 17. 05. 2017, 07:00, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět