Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
helps
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 08. 2017, 20:32
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od helps »

No spíš jsem myslela ty příběhy a názory na VŘ, někteří to líčí jako dost velký psycho :lol: O férovost instruktorů se nebojím. Jednak věřím, že to jsou lidi na svým místě a jednak stejně tak dopředu neplánuju, takže to mě netrápí :) i když je pravda, že to je taky celkem děsivý, že člověk může kdykoliv vypadnout z výcviku, ale to se nedá nic dělat, holt na to někdo má a někdo ne.


PipkiN
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 01. 06. 2006, 21:03
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od PipkiN »

voltager píše:Ahojte,

mohl bych se dozvědět detaily ohledně střídání řídících na směně? Nejde mi do hlavy, že když mám 2 hodiny delegovat určitý prostor a potom hodinu pauzu, kdo řídí tu onu hodinu ten ,,můj prostor" ? ... Nebo jdu po hodině na jiný sektor? Nebo jsou i směny hodina řídím 2 hodky pauza? A jak to funguje u TWR?

Snad jsem se v tom moc nezamotal,
Díky, Marek


Na směně na ACC je během dne (léto) téměř 40 řidících, kteří se střídají mezi sebou. Každý začíná v jinou dobu, má jinak dlouhou směnu.
Směny jsou poskládány tak, aby pokrývaly v maximální možné míře plánovanou provozní zátěž během dne (tzn. dopoledne méně sektorů, kolem poledne a odpoledne maximální možné množství, večer opět pokles počtu sektorů). Střídání tedy probíhá plynule a ATCo obvykle za směnu vystřídá více, než 1 sektor.

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

helps píše:No spíš jsem myslela ty příběhy a názory na VŘ, někteří to líčí jako dost velký psycho :lol: O férovost instruktorů se nebojím. Jednak věřím, že to jsou lidi na svým místě a jednak stejně tak dopředu neplánuju, takže to mě netrápí :) i když je pravda, že to je taky celkem děsivý, že člověk může kdykoliv vypadnout z výcviku, ale to se nedá nic dělat, holt na to někdo má a někdo ne.


Nedejte na to co je tu psáno ohledně výběru ATCo (tedy hlavně na ty negativní příběhy). Přihlaste se a sama uvidíte. Výběr jako každý jiný ... :)

Cvachta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02. 04. 2017, 14:25
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Cvachta »

Zdravím,

jen malej dotázek. Ví se zhruba kdy bude další výběrko? Jelikož do stávajícího se dá přihlásit až do listopadu, tak nepředpokládám že další bude hned v lednu. Přépadně jestli když se přihlásím na současné výběrko tak je možné ho absolvovat až během ledna-března? Do konce roku se nacházím v Anglii a nemůžu si jen jako zaletět několikrát do Prahy na otočku.

Děkuji za odpověď.

helps
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 08. 2017, 20:32
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od helps »

geraltdi píše:
helps píše:No spíš jsem myslela ty příběhy a názory na VŘ, někteří to líčí jako dost velký psycho :lol: O férovost instruktorů se nebojím. Jednak věřím, že to jsou lidi na svým místě a jednak stejně tak dopředu neplánuju, takže to mě netrápí :) i když je pravda, že to je taky celkem děsivý, že člověk může kdykoliv vypadnout z výcviku, ale to se nedá nic dělat, holt na to někdo má a někdo ne.


Nedejte na to co je tu psáno ohledně výběru ATCo (tedy hlavně na ty negativní příběhy). Přihlaste se a sama uvidíte. Výběr jako každý jiný ... :)


To je jasný, přece si nenechám ujít příležitost na takový dream job :crazy: :D

@Cvachta být tebou si tam zkusím zavolat a poinformovat se. Ale myslím si, že bys to mohl zvládnout. Někteří ty testy taky dělali v rychlém sledu po sobě, takže teoreticky kdyby ses s nimi domluvil, že všechno absolvuješ v lednu, tak by to mělo jít?! Ale raději počkej až se vyjádří někdo povolanější :thumbup:


geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Cvachta píše:Zdravím,

jen malej dotázek. Ví se zhruba kdy bude další výběrko? Jelikož do stávajícího se dá přihlásit až do listopadu, tak nepředpokládám že další bude hned v lednu. Přépadně jestli když se přihlásím na současné výběrko tak je možné ho absolvovat až během ledna-března? Do konce roku se nacházím v Anglii a nemůžu si jen jako zaletět několikrát do Prahy na otočku.

Děkuji za odpověď.


S největší pravděpodobností (99%) další výběr od ledna 2018 pro výcvik ATCo se zahájením na podzim 2018 bude. Pokud byste se přihlásil do stávajícího výběru, tak ho není možné absolvovat během ledna-března 2018 neboť finále tohoto výběru, tj. Modelová hra a pohovory s výběrovou komisí bude v průběhu ledna 2018 a je potřeba aby uchazeči měli všechny kroky výběru, mimo finální fázi, za sebou do půlky prosince 2017. Jinak, hodně uchazečů dojíždí na výběr třeba i s Anglie. Vše se dá řešit, vše se dá domluvit.

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

EUROCONTROL pro uchazeče připravil novou ucelenou informaci o testech FEAST, tak zde je odkaz pro případné zájemce :)

helps
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 08. 2017, 20:32
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od helps »

Eurocontrol to má hezky zpracované, i když žádné nové info tam moc není :)
Jediné co mě překvapilo, že tam mají FEAST I, II, III.
Podle textu, co p. Márová posílala FEAST I asi bude stejný, FEAST II tam byl napsaný jen DART, žádný multipass a FEAST III se asi vůbec nekoná, takže to tu v ČR máme asi trošku přizpůsobené jinak.

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

helps píše:Eurocontrol to má hezky zpracované, i když žádné nové info tam moc není :)
Jediné co mě překvapilo, že tam mají FEAST I, II, III.
Podle textu, co p. Márová posílala FEAST I asi bude stejný, FEAST II tam byl napsaný jen DART, žádný multipass a FEAST III se asi vůbec nekoná, takže to tu v ČR máme asi trošku přizpůsobené jinak.


Každý provozovatel LPS může v rámci testů FEAST použít co potřebuje, nicméně všichni používají z FEAStu alespoň to co se používá v ŘLP ČR, s.p., tj. FEAST I a FEAST II - DART. Test MultiPass se v ŘLP ČR, s.p. nepoužívá, není proč. Test FPQ je osobnostní test, který se taky nepoužívá, neboť osobnost se pak testuje v ÚLZ Praha, kde se za tímto účelem používají taky testy, na základě kterých byl test FPQ vytvořen. Tak proto v ČR pouze FEAST I a FEAST II - DART :)

helps
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 08. 2017, 20:32
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od helps »

Jojo, věřím že ŘLP ČR to má dobře vymyšlené a funkční:))

helps
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 08. 2017, 20:32
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od helps »

Tak řídící ze mě nebude, ale jako zkušenost fajn, nelituju toho. :) Pokud někdo váháte, určitě do toho jděte a zkuste to, ani mi to subjektivně celkově nepřišlo zas tak náročné.
Jen mě trochu mrzí, že jsem si nevzala k srdci instrukci "lépe vyplnit špatně než vynechat úplně".

dreamer80
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 11. 2017, 18:24
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od dreamer80 »

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat, zda někdo nevíte jestli bude ještě další výběrové řízení na ŘLP - tedy myslím s nástupem po září 2018.
Děkuji

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Roiman4 »

Známý mi říkal, co tam dělá, že další by mělo být Leden/Únor 2019. Já se přihlásil teď na Září :)

a_dam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 02. 2012, 08:47
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od a_dam »

Roiman4 píše:Známý mi říkal, co tam dělá, že další by mělo být Leden/Únor 2019. Já se přihlásil teď na Září :)


a jak jsi na tom?

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Roiman4 »

Paní z personálního se mi ozvala až dnes :) Ale půjdu na zkoušky až v Únoru, neboť jsem v Anglii a dříve se do Čr už nedostanu. :roll:

Jak ty ? :D


Odpovědět