Jazykové znalosti

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Jazykové znalosti

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

Docela by mě zajímalo, co znamená umět jazyk DOBŘE (jak to požadují např. ČSA)


Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Jazykové znalosti

Příspěvek od Lucky »

FISCHER AIR LOVER píše:Docela by mě zajímalo, co znamená umět jazyk DOBŘE (jak to požadují např. ČSA)



Jazykova stupnice u CSA je 1 az 6 tak umet dobre zamena umet na 4-5.On existuje papir co vsechno musis pro dany stupen umet,ale je toho moc a nemam ho zrovna po ruce

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

V praxi u angličtiny 4 je tak intermediate, 5 upper-intermediate, na 6 je potřeba napsat test bez chyby (což také nedá moc práce) a snažit se alespoň trochu o americký přízvuk. Dost záleží na tom, jak se zalíbíš lektorce a v jaké skupině tě přezkušuje. Když tam s tebou budou úředníci z kanceláře, o kterých se stejně ví, že moc té angličtiny nepotřebujou, tak to bude jednodušší. Když tam s tebou bude deset holek, co dělaly au-pair v Británii, to bude obtížnější.
U ostatních jazyků dostaneš za stejnou znalost známku tak o jeden stupeň lepší.

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

BB píše:V praxi u angličtiny 4 je tak intermediate, 5 upper-intermediate, na 6 je potřeba napsat test bez chyby (což také nedá moc práce) a snažit se alespoň trochu o americký přízvuk. Dost záleží na tom, jak se zalíbíš lektorce a v jaké skupině tě přezkušuje. Když tam s tebou budou úředníci z kanceláře, o kterých se stejně ví, že moc té angličtiny nepotřebujou, tak to bude jednodušší. Když tam s tebou bude deset holek, co dělaly au-pair v Británii, to bude obtížnější.
U ostatních jazyků dostaneš za stejnou znalost známku tak o jeden stupeň lepší.


Americký přízvuk? To se jim líbí víc? Super! :D

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

American píše:Americký přízvuk? To se jim líbí víc? Super! :D


Nevím jak komu, ale vím o pár lidech, kteří umí srovnatelně anglicky a ti, co dostatečně při "r" převalují v puse horký brambor, dostali lepší známky.


january
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 14. 05. 2005, 02:21
Stav: Offline

Příspěvek od january »

BB píše:Dost záleží na tom, jak se zalíbíš lektorce a v jaké skupině tě přezkušuje. Když tam s tebou budou úředníci z kanceláře, o kterých se stejně ví, že moc té angličtiny nepotřebujou, tak to bude jednodušší. Když tam s tebou bude deset holek, co dělaly au-pair v Británii, to bude obtížnější.


Přesně tak! To jsi BB napsala naprosto správně!

kormidylko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 20. 07. 2005, 04:49
Stav: Offline

Příspěvek od kormidylko »

BB píše:V praxi u angličtiny 4 je tak intermediate, 5 upper-intermediate, na 6 je potřeba napsat test bez chyby (což také nedá moc práce) a snažit se alespoň trochu o americký přízvuk. Dost záleží na tom, jak se zalíbíš lektorce a v jaké skupině tě přezkušuje. Když tam s tebou budou úředníci z kanceláře, o kterých se stejně ví, že moc té angličtiny nepotřebujou, tak to bude jednodušší. Když tam s tebou bude deset holek, co dělaly au-pair v Británii, to bude obtížnější.
U ostatních jazyků dostaneš za stejnou znalost známku tak o jeden stupeň lepší.


A v jaky forme je ten test? Neco jako TOEFL vcetne esseje? ... kdyz je lepsi ten americkej prizvuk...

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

kormidylko píše:
A v jaky forme je ten test? Neco jako TOEFL vcetne esseje? ... kdyz je lepsi ten americkej prizvuk...


Zdaleka ne, spíš jak přijímačky na český gympl. Asi 30 otázek a/b/c, z toho většina doplnit primitivní do/did apod., většinou je tam jeden idiom nebo sloví spojení, které se ovšem dá doplnit bez jeho znalosti jen díky gramatické vazbě. Je tam sice "esej", ale o 100 slovech, takže pokud umíš jen trochu anglicky, tak ti dá práci to dostatečně zkrátit a zestručnit, témata jsou oblíbený sport, film, volný čas atd. Asi nejhorší je ústní pohovor, protože když dostaneš blbou otázku, ke které nemáš co říct, tak máš celkem smůlu. "Moje" lektorka jaksi nemohla pochopit, že sice celkem něco anglicky umím, ale nemám jí co říci na téma volný čas, když ho díky škole a práci moc nemám.

kormidylko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 20. 07. 2005, 04:49
Stav: Offline

Příspěvek od kormidylko »


Zdaleka ne, spíš jak přijímačky na český gympl. Asi 30 otázek a/b/c, z toho většina doplnit primitivní do/did apod.,


Hmmmm :( ja na ceskym gymplu nikdy nebyl... ja zacal s anglinou az po rustine :)


"Moje" lektorka jaksi nemohla pochopit, že sice celkem něco anglicky umím, ale nemám jí co říci na téma volný čas, když ho díky škole a práci moc nemám.


A co takhle " Ljetom ja guljaju v parke" ne? :D
No kdyz jsme u tech lektoru, to jsou cesi?

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

...znamy znameho :) chytl nejakeho lektora z Kanady a ten mu dal poradne zabrat 8)

Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Eagle »

přesně tak,také jsem měl kanadského lektora a ten člověk byl nepříjemný už od pozdravu.

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Já zatím potkala samé Čechy, tedy Češky, abych byla přesnější.

january
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 14. 05. 2005, 02:21
Stav: Offline

Příspěvek od january »

BB píše:Asi nejhorší je ústní pohovor, protože když dostaneš blbou otázku, ke které nemáš co říct, tak máš celkem smůlu. "Moje" lektorka jaksi nemohla pochopit, že sice celkem něco anglicky umím, ale nemám jí co říci na téma volný čas, když ho díky škole a práci moc nemám.


Tak obdobnou zkušenost mám i já! U pohovoru mi byly kladeny otázky, na které nemám co říct ani v češtině, natož v angličtině. A taky jsme tenkrát měli lektorky dvě - jedna vedla pohovor, druhá poslouchala a dělala si poznámky.

smoula
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 07. 08. 2006, 21:32
Bydliště: Hranice
Stav: Offline

Příspěvek od smoula »

Tak jestli jsou tam takový lektoři, tak to se můžu jít zahrabat, a o tom, že budu PP se mi může jenom zdát. Je to stejný jako u nás na škole: když se úča ptala, co jsme dělali o víkendu, no a já byla marod, řekla jsem, že jsem byla nemocná, brala jsem léky, četla si a spala, řekla, že je to málo a dala mi 3-. Jenže já nic jiinýho nedělala, takže bych jí toho ani v češtině neřekla o moc víc, ale ona to pochopila tak, že to prostě neumím říct anglicky :(

P.T.
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 08. 04. 2005, 22:41
Stav: Offline

Příspěvek od P.T. »

smoula píše:Tak jestli jsou tam takový lektoři, tak to se můžu jít zahrabat, a o tom, že budu PP se mi může jenom zdát. Je to stejný jako u nás na škole: když se úča ptala, co jsme dělali o víkendu, no a já byla marod, řekla jsem, že jsem byla nemocná, brala jsem léky, četla si a spala, řekla, že je to málo a dala mi 3-. Jenže já nic jiinýho nedělala, takže bych jí toho ani v češtině neřekla o moc víc, ale ona to pochopila tak, že to prostě neumím říct anglicky :(


U podobných otázek není důležité, jestli mluvíš pravdu, ale jestli umíš mluvit. Kolikrát je lepší si něco vymyslet a mluvit víc. Je dobré si předem alespoň zhruba připravit, co bys mohla říct k podobným tématům (volný čas, oblíbená četba, filmy, rodina...). U rodiny si sice asi těžko budeš vymýšlet ale příprava se hodí :-)


Odpovědět