Chci být letuškou

Odpovědět
Karamelka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 06. 01. 2007, 11:16
Bydliště: HAVL.BROD
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Chci být letuškou

Příspěvek od Karamelka »

Ahojky..chtela bych se zeptat jestli SOŠ civilního let. v Praze je jediná stredni skola tohoto oboru.Byt letuska jsem si prala od mala!Chtela bych jen vedet kolik je prumer na tu skolu a jestli byste mi nedoporucili nektere webovky.Chtela bych o teto profesi vedet více.Za par dni si budu muset vyplnit prihlasku :roll: a proto bych chtela vedet¨,jestli si muzu dovolit na tuto skolu jit.JO a jeste na te SOŠ civil.let. je napsano ze:http://www.sou-ruzyne.wz.cz/oppcl.php ..???dekuji za odpoved.


J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Uniká mi jedna věc, proč zrovna na tuto školu a zrovna s argumentem: "Chci být letuška!" když je výslovně řečeno že tento obor s prací PP (tam tomu říkají stevard/ka) nemá nic společného?

Když už jsme u toho tak v podmínkách přijetí pro PP je minimální vzdělání maturita a je už jedno jestli bude z oboru leteckého nebo neleteckého.

Můj názor je, že pokud chceš na tuto školu jít pouze kvůli letušce je to hloupost. Třeba budeš chtít dělat stejně něco jiného (nebo třeba ne).

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Ahoj, jinak bych jeste k tomu dodal, ze cokoliv te zajima ohledne prace CC, tak projdi toto forum, tady najdes takove kvanta informaci, ze to do prijimacek ani nestihnes precist :), protoze toto tema se tady resi porad znova a znova min. 2x do mesice...

Karamelka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 06. 01. 2007, 11:16
Bydliště: HAVL.BROD
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Karamelka »

Ahá!ja myslela ze jsem uz konecne nasla skolu,kde by me to bavilo! :( ja bych chtela byt letuska,nebo aspon mit takovou skolu,protoze mi jdou cizi jazyky a pro letusku jsou cizi jazyky hlavní.Tak poradili byste mi na jakou skolu,bych teda mohla jit v oboru stevard?prosím.jsem ted zoufala :cry: ..dekuju

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

Karamelka píše:Ahá!ja myslela ze jsem uz konecne nasla skolu,kde by me to bavilo! :( ja bych chtela byt letuska,nebo aspon mit takovou skolu,protoze mi jdou cizi jazyky a pro letusku jsou cizi jazyky hlavní.Tak poradili byste mi na jakou skolu,bych teda mohla jit v oboru stevard?prosím.jsem ted zoufala :cry: ..dekuju


jazyky jsou pro tohle povolání důležitý - to bezesporu, ale jsou i jiný důležitý věci pro tohle povolání a to např. tvuj zdravotní stav a aby si věděla, co tohle povolání vůbec všechno obnáší. Myslim si, že na to, aby si byla letuška určitě neni nutný mít tuhle školu. Měla by si mít školu, která se ti bude hodit i v případě, že by si se potom rozhodla jinak. A stejně letuška můžeš bejt téměř s jakoukoliv školou (maturita) a nemusíš mít na to speciální školu :wink:


Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

v TV serialu Letiste vypada vsechno jinak :wink:

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Karamelka píše:Ahá!ja myslela ze jsem uz konecne nasla skolu,kde by me to bavilo! :( ja bych chtela byt letuska,nebo aspon mit takovou skolu,protoze mi jdou cizi jazyky a pro letusku jsou cizi jazyky hlavní.Tak poradili byste mi na jakou skolu,bych teda mohla jit v oboru stevard?prosím.jsem ted zoufala :cry: ..dekuju


Pro letusku je hlavni nedat pres hubu tomu nemoznymu psychologovi na ULZ.. sem se fakt musela drzet a to jsem jeste musela po trech mesicich prijit na testy, jestli nejsem moc agresivni..

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

tak to bych chtel teda videt :D

Lolle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 03. 01. 2007, 19:36
Stav: Offline

Příspěvek od Lolle »

Já na SOŠ civil.letectví chodím a tahle škola mě baví. Naučí tě tam praktický věci (AJ, NJ) a speciální věci z letecké dopravy. Hodně zdaru u příjimaček :lol:

cestovatelka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 05. 04. 2006, 12:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od cestovatelka »

jane píše:
Karamelka píše:Ahá!ja myslela ze jsem uz konecne nasla skolu,kde by me to bavilo! :( ja bych chtela byt letuska,nebo aspon mit takovou skolu,protoze mi jdou cizi jazyky a pro letusku jsou cizi jazyky hlavní.Tak poradili byste mi na jakou skolu,bych teda mohla jit v oboru stevard?prosím.jsem ted zoufala :cry: ..dekuju


Pro letusku je hlavni nedat pres hubu tomu nemoznymu psychologovi na ULZ.. sem se fakt musela drzet a to jsem jeste musela po trech mesicich prijit na testy, jestli nejsem moc agresivni..


Souhlasim, fakt s nim nebyla zadna velka zabava :D , me taky docela nebavil 8)

Pilot
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 362
Registrován: 01. 11. 2004, 19:38
Oblíbené typy letadel: B777, A330
Bydliště: Hamilton, New Zealand
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pilot »

btw.neexistuje žádna střední ani vysoká škola,přímo s oborem stevard/ka

----------------------------------------------------
Poznámka administrátora fóra:
TOTO JE 40 000. PŘÍSPĚVEK V DISKUSNÍ FÓRU AIRWAYS.CZ

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Pilot píše:btw.neexistuje žádna střední ani vysoká škola,přímo s oborem stevard/ka


Nastesti, predstava, ze nekdo potrebuje 4 roky na to, co ostatni zvladnou za 2-3 mesice :roll:

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

BB píše:
Pilot píše:btw.neexistuje žádna střední ani vysoká škola,přímo s oborem stevard/ka


Nastesti, predstava, ze nekdo potrebuje 4 roky na to, co ostatni zvladnou za 2-3 mesice :roll:


nastesti nebo nestestí ? :lol:

sirinx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 09. 2006, 07:51
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od sirinx »

jane píše:Pro letusku je hlavni nedat pres hubu tomu nemoznymu psychologovi na ULZ.. sem se fakt musela drzet a to jsem jeste musela po trech mesicich prijit na testy, jestli nejsem moc agresivni..


Co s nim lide maji? Mne prisel uplne normalni.. Nemusime se vsichni falesne usmivat jako ve Spojenych statech, ne? :)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

sirinx píše:
jane píše:Pro letusku je hlavni nedat pres hubu tomu nemoznymu psychologovi na ULZ.. sem se fakt musela drzet a to jsem jeste musela po trech mesicich prijit na testy, jestli nejsem moc agresivni..


Co s nim lide maji? Mne prisel uplne normalni.. Nemusime se vsichni falesne usmivat jako ve Spojenych statech, ne? :)


No nevim, jestli si ted nepletes psychologa s psychiatrem, ten byl totiz v poho. Chapu, ze je jeho praci nas zkouset nasrat a tak, aby videl, kolik toho vydrzime, ale pak by se na konci mohl omluvit a vysvetlit, ze to jenom hral. Mne neprijde moc normalni, kdyz se me v 21 letech pta, jestli si uvedomuju, ze pri tyhle praci neuvidim kazdej den Vecernicek.. A pak mel problemy i s tim, ze sem se nenechala vytocit.


Odpovědět