Pracovni smlouva

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Keno píše:... tak ted opravdu silne uvazuju o tom, ze na ten pohovor asi ani nema smysl chodit ... pokud bych se dostal az do finale, tak predstava, ze budu nekolik tydnu na podpore a pak dostanu smlouvu na 1 rok se me moc nezamlouva ... budu muset popremyslet, jetli radeji neprenecham sanci nekomu jinymu, komu to takhle bude vyhovovat...


Ty mas alespon tu podporu, ja nedostanu ani tu :wink:
Ale preci mi nerikej, ze je jen na rok? To mi pripada divny, ale spise prodlouzi kontrakt letajicimu personalu, nez zase nabirat novacky, ne?


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Jeeloo píše:
Keno píše:... tak ted opravdu silne uvazuju o tom, ze na ten pohovor asi ani nema smysl chodit ... pokud bych se dostal az do finale, tak predstava, ze budu nekolik tydnu na podpore a pak dostanu smlouvu na 1 rok se me moc nezamlouva ... budu muset popremyslet, jetli radeji neprenecham sanci nekomu jinymu, komu to takhle bude vyhovovat...


Ty mas alespon tu podporu, ja nedostanu ani tu :wink:
Ale preci mi nerikej, ze je jen na rok? To mi pripada divny, ale spise prodlouzi kontrakt letajicimu personalu, nez zase nabirat novacky, ne?


U CSA kdyz nastupujes tak mas sice pracovni smlouvu hned(jako zak na 2mesice behem kurzu),pak ale taky na rok a pak ti ji automaticky prodlouzi,pokud tedy nezjisti, ze jsi pro spolecnost k nicemu a ze jsi udelal par pruseru nebo ze jsou na tebe stiznosti apod.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dostat první smlouvu na rok je celkem běžná praxe. ale nedostat jeden originál do ruky teda rozhodně běžná praxe není :roll:

Keno
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 09. 2006, 14:50
Stav: Offline

Příspěvek od Keno »

To ze je smlouva jenom na rok a pak se prodluzuje je jeste ok, ale spis me opravdu desi to, ze ti sice reknou ze zacatek kurzu je treba 19. unora, k tomu datu dam vypoved, nastoupim na podporu a pak se treba zahajeni kurzu soupne a z 5 tydnu muze byt blize neurcita dlouha doba cekani ... a to ze je mozny, ze zacatek kurzu posune, to zminovali i oni u pisemnych testu ... pokud se nepletu tak lidi co delali posledni pohovory u CSA jsou na tom stejne a cekaji uz pekne dlouho nez se otevre kurz a moc pozitivne to pro ne asi nevypada :(
...takze ja resim to, jestli se zbavit slusne placeneho zamestnani a nastoupit tuhle cestu "nejistoty", ale to si budu muset ujasnit sam :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Keno píše:To ze je smlouva jenom na rok a pak se prodluzuje je jeste ok, ale spis me opravdu desi to, ze ti sice reknou ze zacatek kurzu je treba 19. unora, k tomu datu dam vypoved, nastoupim na podporu a pak se treba zahajeni kurzu soupne a z 5 tydnu muze byt blize neurcita dlouha doba cekani ... a to ze je mozny, ze zacatek kurzu posune, to zminovali i oni u pisemnych testu ... pokud se nepletu tak lidi co delali posledni pohovory u CSA jsou na tom stejne a cekaji uz pekne dlouho nez se otevre kurz a moc pozitivne to pro ne asi nevypada :(
...takze ja resim to, jestli se zbavit slusne placeneho zamestnani a nastoupit tuhle cestu "nejistoty", ale to si budu muset ujasnit sam :D

Přesně tak. To jsme dělali všichni, když jsme před 17ti lety zvonili na Václaváku klíči :D


CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

pepa007 píše:dostat první smlouvu na rok je celkem běžná praxe. ale nedostat jeden originál do ruky teda rozhodně běžná praxe není :roll:
jasně, to je přeci protizákonné. Pátrala jsem po tom a téměř každý den chodila na personální odd. a otravovala šéfstevarda aj., kdy mi konečně dají jeden originál smlouvy. Odpovědí mi bylo, že nestíhají podepisovat a jiné další kecy... :roll: . Pídila jsem i u palubních průvodčích, kteří létají u TVS třeba už 2roky. A jejich odpovědí jsem byla dosti zhrozena.... a to, když mi řekli, že jsem blázen, takhle brzo přece nemohu tu smlouvu chtít, když létám teprve pár měsíců, narozdíl od nich co patří mezi palubní personál už pár hezkých let a TAKY JI NEMAJI.... No nic, dala jsem výpoved a ejhle.... v den mého odchodu se spolu se zápočtovým listem objevila i smlouva.... nanejvýš divné.... Nevím jaký prospěch má TVS z toho že dává svým zaměstnancům prac.smlouvy až po 3letech... :evil:
Naposledy upravil(a) CC dne 07. 02. 2007, 11:16, celkem upraveno 1 x.

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

A tu smlouvu sis cetla nebo jsi ji vubec ani nevidela? Kdyby sis ji aspon cetla, tak by to divne bylo, kdyby sis ji necetla, tak to je dost zvlastni a nahrava to nekalym intrikam a podvodum, jelikoz neznas ani podminky sve prace a vlastne vubec nic...to ses rozhodla, ze odejdes jen kvuli tomu, ze ti nedali smlouvu? Jak dlouho jsi tam delala? Myslim, ze tve rozhodnuti bylo po vsech strankach spravne a nevim, proc ostatni CC, kteri svou smlouvu nemaji v rukou treba vic nez rok, nechteji vedet vice....holt cesky clovek nevi jak se v techto vecech chovat a TVS mi ted pripomnlo praxi ve Scontu, kdyz jsem tam jednou delal zamlada brigadu....proste snazi se te osulit jak se da..

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

bylo to zvíce důvodů, že jsem odešla ale všechny směřovaly k tomu, že TVS není good společnost :roll: . Např plánování tam fungovalo v létě tak max na 2dny dopředu a to ještě nebylo jisté... no jsem jen člověk a ráda jsem chtěla vědět alespon jeden týden dopředu... já vím že TVS chce vytěžit co nejvíc penízků a tak vlastně na poslední chvíli obsazuje ty svá aera na lety dle obchodního odd. V létě jsme se málem strhli a plánovači i těm hloupějším kočičkám plánovali lety přes normu... a na podzim to vypadalo pěkně bledě.... létala jsem 6 měsíců. Tu smlouvu nám dávali přečíst a podepsat ale pak si ji zase vzali a už nevrátili :? prosím tě píšeš za mlada... kolik ti je let, smím li se zeptat?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

CC píše:
pepa007 píše:dostat první smlouvu na rok je celkem běžná praxe. ale nedostat jeden originál do ruky teda rozhodně běžná praxe není :roll:
jasně, to je přeci protizákonné. Pátrala jsem po tom a téměř každý den chodila na personální odd. a otravovala šéfstevarda aj., kdy mi konečně dají jeden originál smlouvy. Odpovědí mi bylo, že nestíhají podepisovat a jiné další kecy... :roll: . Pídila jsem i u palubních průvodčích, kteří létají u TVS třeba už 2roky. A jejich odpovědí jsem byla dosti zhrozena.... a to, když mi řekli, že jsem blázen, takhle brzo přece nemohu tu smlouvu chtít, když létám teprve pár měsíců, narozdíl od nich co patří mezi palubní personál už pár hezkých let a TAKY JI NEMAJI.... No nic, dala jsem výpoved a ejhle.... v den mého odchodu se spolu se zápočtovým listem objevila i smlouva.... nanejvýš divné.... Nevím jaký prospěch má TVS z toho že dává svým zaměstnancům prac.smlouvy až po 3letech... :evil:


Mě by docela zajímala situace když by někoho vyhodili ze dne na den (nebo jakkoliv změnili podmínky, třeba pracovní dobu nebo plat) a on se domáhal nějakého odstupného, výpovědní lhůty atd. A voni na to: "todle že máte ve smlouvě? a o jaké smlouvě to vlastně mluvíte? ukažte..." :lol: A budeš se s volama soudit?

Máte v ruce aspoň platovej výměr nebo něco?


btw. jinak mi to ale celkem zapadá do mozaiky :wink:

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

výplatní pásky to jediný co jsem měla v ruce.......

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

jo jinak díky tomu, že jsem neměla v ruce smlouvu, tak jsem prošvihla svou 3měsíční zkušební lhůtu, kdy jsem mohla odejit ze dne na den. Zkrátka jsem zapomněla, od jakého to vlastně datumu jsem jejich zaměstnancem... chtela jsem to uhrát na dohodu a odejít alespon na konci mesíce ale to nechtěli ani slyšet a tak jsem musela ještě hezky z vesela odlítat další 2měsíce... hnus

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Ne, ze bych byl starecek, ale tim slovem "za mlada" jsem myslel jeste na konci stredni skoly :)
Jinak dalsi duvod, proc se mi TVS hnusi...jeste ze tam maji pana nebes Jirmuse :)

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

ppl píše:Ne, ze bych byl starecek, ale tim slovem "za mlada" jsem myslel jeste na konci stredni skoly :)
Jinak dalsi duvod, proc se mi TVS hnusi...jeste ze tam maji pana nebes Jirmuse :)


No,to uz jsem na palubach CSA taky slysel od koupaku:"No jo,CSA nema kapitana Jirmuse, takze snad prezijem to pristani..."
:roll:

Kazdej pilot (co jeste zije) je dobrej.

8)

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Keno píše:... tak ted opravdu silne uvazuju o tom, ze na ten pohovor asi ani nema smysl chodit ... pokud bych se dostal az do finale, tak predstava, ze budu nekolik tydnu na podpore a pak dostanu smlouvu na 1 rok se me moc nezamlouva ... budu muset popremyslet, jetli radeji neprenecham sanci nekomu jinymu, komu to takhle bude vyhovovat...


Kdo tvrdi, ze nemuzes pocas vycviku pracovat? Samozrejme, plnocasove to asi nepujde, ale prece ... treba jim uklizet aera po navrate z hrg .. :P

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Keno píše:To ze je smlouva jenom na rok a pak se prodluzuje je jeste ok, ale spis me opravdu desi to, ze ti sice reknou ze zacatek kurzu je treba 19. unora, k tomu datu dam vypoved, nastoupim na podporu a pak se treba zahajeni kurzu soupne a z 5 tydnu muze byt blize neurcita dlouha doba cekani ... a to ze je mozny, ze zacatek kurzu posune, to zminovali i oni u pisemnych testu ... pokud se nepletu tak lidi co delali posledni pohovory u CSA jsou na tom stejne a cekaji uz pekne dlouho nez se otevre kurz a moc pozitivne to pro ne asi nevypada :(
...takze ja resim to, jestli se zbavit slusne placeneho zamestnani a nastoupit tuhle cestu "nejistoty", ale to si budu muset ujasnit sam :D


Keno, nikdo nerikal, ze se posune zacatek kurzu - maximalne na zacatek brezna. Nemyslim, ze to bude jako s CSA. Zatim, co vim, to TVS takhle nikdy neudelal.


Odpovědět