Pohovor u TVS

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Fery píše:Konečně se někdo trefil do mých slov. Souhlas


Ahoj Fery :lol:


b.belly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 13. 04. 2007, 14:24
Stav: Offline

Příspěvek od b.belly »

Jestli vám můžu jen trochu poradit, tak TVS se raději vyhněte (pokud je to jen trochu možné). Pokud se tedy za poslední půlrok jejich "styl" neotočil o 180 ....
Taky jsem kdysi toužila být letuškou, v ČSA to nevyšlo, zato v TVS ano...
Sice toho nějak nelituju, byla to zkušenost, která přinesla i spoustu zážitků, ale už bych se tam asi nevrátila. Ve srovnání s ČSA (soudě tedy dle známých, kteří okusili obojí) je to málo peněz za hodně námahy. V zimě buďto pobyty a nebo (u nováčků mnohem pravděpodobnější) nejistota, hodně volného času, který si však člověk nemůže naplánovat, jelikož neví, kdy ho zavolají z TVS a peníze shodné téměř s podporou v nezaměstnanosti.
A ty kouzla, co v TVS provádějí s pracovními smlouvami.... NO COMMENT!

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

b.belly píše:Jestli vám můžu jen trochu poradit, tak TVS se raději vyhněte (pokud je to jen trochu možné). Pokud se tedy za poslední půlrok jejich "styl" neotočil o 180 ....
Taky jsem kdysi toužila být letuškou, v ČSA to nevyšlo, zato v TVS ano...
Sice toho nějak nelituju, byla to zkušenost, která přinesla i spoustu zážitků, ale už bych se tam asi nevrátila. Ve srovnání s ČSA (soudě tedy dle známých, kteří okusili obojí) je to málo peněz za hodně námahy. V zimě buďto pobyty a nebo (u nováčků mnohem pravděpodobnější) nejistota, hodně volného času, který si však člověk nemůže naplánovat, jelikož neví, kdy ho zavolají z TVS a peníze shodné téměř s podporou v nezaměstnanosti.
A ty kouzla, co v TVS provádějí s pracovními smlouvami.... NO COMMENT!


Můžeš být trochu konkrétnější?!

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

o tom už tu ale byla řeč :wink: TVS nedává svým zaměstnancům prac.smlouvy, jak by měli, dle zákoníku, při prvním dnu nástupu do zaměstnání, je zaměstnavatel povinen dát jednu kopii zaměstnanci. Což se u TVS neděje :? a to hodnotím jako přinejmenším divné.

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

souhlasím s b.belly :wink:


pralinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 04. 2007, 21:07
Stav: Offline

Příspěvek od pralinka »

b.belly má recht :) je fajn s TVS procestovat téměř celý svět... ale vše má své meze a ty jdou u TVS občas hodně za hranice fantazie. Ovšem všchny nováčky chci upozornit, že plat 70 00 (jak tady někdo zmiňoval) je čirý NESMYSL... ani řadový steward ani vedoucí kabiny si tolik nevylítají. Pokud tedy dotyčná kamarádka opravdu neposkytovala i jiné služby :shock:
Jinak TVS je skvělá "cestovka" ... takže pokud je ti 20 a nemáš žádné "závazky" (přítele, atd.) tak jen do toho! Ale počítej s tím, že po 2-3 měsících bude tvým největším přáním VYSPAT SE (sama/sám) :wink: a domů se podíváš jen sporadicky...

pralinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 04. 2007, 21:07
Stav: Offline

Příspěvek od pralinka »

... bylo myšleno 70 tisíc - ne sedm. Sorry.

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

pralinka píše:b.belly má recht :) je fajn s TVS procestovat téměř celý svět... ale vše má své meze a ty jdou u TVS občas hodně za hranice fantazie. Ovšem všchny nováčky chci upozornit, že plat 70 00 (jak tady někdo zmiňoval) je čirý NESMYSL... ani řadový steward ani vedoucí kabiny si tolik nevylítají. Pokud tedy dotyčná kamarádka opravdu neposkytovala i jiné služby :shock:
Jinak TVS je skvělá "cestovka" ... takže pokud je ti 20 a nemáš žádné "závazky" (přítele, atd.) tak jen do toho! Ale počítej s tím, že po 2-3 měsících bude tvým největším přáním VYSPAT SE (sama/sám) :wink: a domů se podíváš jen sporadicky...



Nikdo tady netvrdi, ze plat je 70 000, tohle jsme tady uz resili nejakou dobu pred tvym prichodem na forum. :lol: . Tady slo o to, ze nekdo zminoval jak se da vydelat na dietach kdyz litas v zahranici.

Ohledne toho spanku, nejsou ze zakona povinne doby odpocinku? Ja osobne, pokud bych nespala 2-3 mesice, tak uz davno spim vecnym spankem :lol:

Sara
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 20. 01. 2007, 17:57
Stav: Offline

Příspěvek od Sara »

katkutah píše:
pralinka píše:b.belly má recht :) je fajn s TVS procestovat téměř celý svět... ale vše má své meze a ty jdou u TVS občas hodně za hranice fantazie. Ovšem všchny nováčky chci upozornit, že plat 70 00 (jak tady někdo zmiňoval) je čirý NESMYSL... ani řadový steward ani vedoucí kabiny si tolik nevylítají. Pokud tedy dotyčná kamarádka opravdu neposkytovala i jiné služby :shock:
Jinak TVS je skvělá "cestovka" ... takže pokud je ti 20 a nemáš žádné "závazky" (přítele, atd.) tak jen do toho! Ale počítej s tím, že po 2-3 měsících bude tvým největším přáním VYSPAT SE (sama/sám) :wink: a domů se podíváš jen sporadicky...



Nikdo tady netvrdi, ze plat je 70 000, tohle jsme tady uz resili nejakou dobu pred tvym prichodem na forum. :lol: . Tady slo o to, ze nekdo zminoval jak se da vydelat na dietach kdyz litas v zahranici.

Ohledne toho spanku, nejsou ze zakona povinne doby odpocinku? Ja osobne, pokud bych nespala 2-3 mesice, tak uz davno spim vecnym spankem :lol:



Samozřejmě, že jsou normy na to jaký musíš mít odpočinek vzhledem k letové službě, ale nevím, jak dalece se tyto normy dodržují u TVS.....podle toho, co jsem slyšela, tak moc ne. Otázkou je, co se u TVS dodržuje,že....
Ale i u ČSA můžeš mít takový plán, že i přesto, že budeš mít odpovídající odpočinek, tak vyspalá nebudeš. Dve noční po sobě, když přes den to stejně nedoženeš a třetí den briefing ráno v šest, což znamená většinou budíček ve čtyři ráno. To je prostě tahle práce, někdy se to dá v pohodě zvládnout, někdy je to fyzicky náročnější. To, co tady čtu, mě i tak utvrzuje v tom, že jsem ráda za práci a podmínky u čsa.....

pralinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 04. 2007, 21:07
Stav: Offline

Příspěvek od pralinka »

katkutah: To bylo jen takové "shrnutí" :) protože dost lidí si myslí, jak závratné platy u TVS jsou.

Normy samozřejmě jsou - ale prostě se s nimi dost čaruje. Upisují se časy... někdo tady zmiňoval, že se zpětně mažou z AIMSu lety "aby to vyšlo" - takže pokud si sama nebudeš hlídat normy, budeš se asi divit. Taky není problém mít v plánku 7 dní nočních linek typu ACE+FUE, atd. Ať si říká kdo chce co chce - přes den se prostě nevyspíš.
Nebo taky poletíš CHQ-BRQ-CHQ, ale do normy se ti započítá jen 1 úsek, zbylý 3 ti zaplatí, ale do "náletu" se to nepočítá. Takže přelítat 100hod v měsíci fakt není žádnej problém.

Homo nadšenikus 8) být můžeš, ale třeba tě to přejde... jako mě :? Nadšení mi vydrželo poměrně dlouho - ale všechno má své meze. A dál už to prostě nešlo :(

Je ale fakt, že se podíváš po světě :D takže doufám, žes ty zkoušky udělala (blahopřeji :wink: ) a že si lítání u TVS užiješ. Takový 2 týdny na Kubě za to stojí 8)

Jo a co se diet týče - zase tak moc na tom nevyděláš. Tedy pokud se na snídani nenacpeš k prasknutí a celý den pak nejíš & piješ jen vodu z kohoutku :? Ty sumy nejsou nijak horentní a pokud venku nelítáš každý den, nemáš šanci z těch diet moc ušetřit. A když pak lítáš pro zahraniční low cost, kde nemáš pomalu ani vodu pro posádku...
Roaming taky není zadarmo :) a stevardi jsou opravdu věční a vděční SMSkaři.

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

pralinka píše:katkutah:
Homo nadšenikus 8) být můžeš, ale třeba tě to přejde... jako mě :? Nadšení mi vydrželo poměrně dlouho - ale všechno má své meze. A dál už to prostě nešlo :(

Je ale fakt, že se podíváš po světě :D takže doufám, žes ty zkoušky udělala (blahopřeji :wink: ) a že si lítání u TVS užiješ. Takový 2 týdny na Kubě za to stojí 8)

Jo a co se diet týče - zase tak moc na tom nevyděláš. Tedy pokud se na snídani nenacpeš k prasknutí a celý den pak nejíš & piješ jen vodu z kohoutku :? Ty sumy nejsou nijak horentní a pokud venku nelítáš každý den, nemáš šanci z těch diet moc ušetřit. A když pak lítáš pro zahraniční low cost, kde nemáš pomalu ani vodu pro posádku...
Roaming taky není zadarmo :) a stevardi jsou opravdu věční a vděční SMSkaři.



Ja jsem homo nadsenikus bez ohledu na jakekoli situace, je to moje prirozenost :wink: . Jinak k tomu spani, je potreba si na to jenom zvyknout. Nekomu to jde lip, nekomu hur, ale organizmus se prizpusobi. Ja konkretne jsem takova, ze zaspim kdykoli, kdekoli, jakkoli :P a vyspim se :lol:

Zkousky jsem dnes dodelala a dekuji za blahoprani. Doufam, ze nelitujes, zes odesla (vyvozuji to z tvych prizpevku) a ze si uzivas praci, kterou ted mas :)

pralinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 04. 2007, 21:07
Stav: Offline

Příspěvek od pralinka »

katkutah:
Tož ti přeji hodně šťastných startů a přistání 8)
... a dle tvých přísvěků soudím, že lidi jako ty TVS bude zbožňovat :wink: podle všeho si ten létající cirkus užiješ a tvé přání navštívit exotické země bude jistě vyslyšeno. Good luck :D

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

pralinka píše:katkutah:
Tož ti přeji hodně šťastných startů a přistání 8)
... a dle tvých přísvěků soudím, že lidi jako ty TVS bude zbožňovat :wink: podle všeho si ten létající cirkus užiješ a tvé přání navštívit exotické země bude jistě vyslyšeno. Good luck :D


No ja se samozrejme budu snazit byt pro firmu prinosem :)


Odpovědět