Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

Zdravim všechny,

mám dotaz ohledně práce letušky u společnosti Wizz Air. Ráda bych se zúčastnila nějakého konkurzu (tedy jestli se nějaký bude konat) na tento post. Ale dřív než bych tam šla se chci zeptat, zda je možné u této společnosti skloubit práci letušky a studium k tomu. V červenci 2011 budu dělat státnice (Bc.) na vysoké škole a na magisterské studium bych nastoupila dálkově. Je teda vůbec možný nějak studovat a nějak i pracovat??? Nemáte někdo zkušenost?

A ještě pár dotazů:
1) na kolik je "letuškování" u Wizzu finančně ohodnocováno? (cca. čistá mzda)
2) jak dlouho asi tak trvá výcvik letušek?
3) Myslíte, že na to člověk má, i když nemá vůbec žádnou zkušenost s touto prací, zda upřednostňují ty zkušené, které už mají něco nalítáno?

Předem dík a OUT :D


Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Ace2 »

1] 7.800 kc mesicne (ano sedm tisic osm set)
2] 5 tydnu
3] Uprednostnuji telata co nemaji zkusenosti a netusi do ceho jdou. Praxe v jine spolecnosti je pri pohovoru nevyhodou.
Naposledy upravil(a) Ace2 dne 14. 10. 2010, 14:27, celkem upraveno 2 x.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od j.ree »

to je jak u otroku :shock:

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Ace2 »

Nicméně si nedělám iluzi, že vždy seženou dostatek naivních holek co chtějí dělat letušku. Pak budou akorát brečet až se po nich povozí zakomplexovaná Polka jako vedoucí kabiny. Té své doporučuji aby si našla nějakou normální práci. Nehledě na to, že s praxí "letušky" si pak nesežene nikdy normální práci.

Ta má tam šla i ideálama a elánem, ted je zlomená, znechucená a neví co dělat. Tak si hledá práci.
Naposledy upravil(a) Ace2 dne 14. 10. 2010, 14:28, celkem upraveno 1 x.

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

Ace2 píše:1] 7.800 kc mesicne (ano sedm tisic osm set)
2] 5 tydnu
3] Uprednostnuji telata co nemaji zkusenosti a netusi do ceho jdou. Praxe v jine spolecnosti je pri pohovoru nevyhodou.

Co se tyce studia, tak velmi slozite. Firma ti naplanuje sluzby jak chce ona a ne jak chceš ty. Navic je u nich vychytavka, kterou ti reknou az po podpisu smlouvy a to, ze u nich kazda letuska musi plnit plan prodeje na palube a pokud ho nesplni tak ji po druhem nesplneni vyhodi. To ze chudak holka nema moc sanci ovlivnit prodej spicim cestakum nebo sockam cestujici za 40Euro je nezajima.

K tomu je dle pritelkyne, ktera tam pracuje, vsudypritomna sikana od hlavne polskych letusek.
Takze suma sumarum, ona si hleda jine zamestnani a tobe bych Wizz Air taky nedoporucoval, pokud tam jde s naivni predstavou jak prima je to job, tak je to jen o tom zkusit behem letu prodat cestakum co nejvic blbeho a predrazeneho zbozi a uklizet letadlo a zachody. S romantickou praci letusky fakt Wizz Air nema nic spolecnyho.

Jo a ted na me jeste krici z obyvaku... ... dovolenou si planovat nemuzes, veskerou dovolenou krome 5 dnů ti naplanuje spolecnost jak se to hodi jim. Muzes si vybrat jen 5 dni v roce kdy chces mit dovolenou, zbytek ti daji v hezke terminy jako je unor, brezen tj kdy se malo leta. Veskera dovolena se musi planovat az 13 mesicu dopredu, kterou si stejne neschvali.


No tak to jste mi všichni vzali moje iluze o práci v týhle společnosti :D No tak s "šikanou" jsem nějak počítala (a na tu jsem i z jiných brigád dost zvyklá např. u O2 :lol: ), ale co se týče toho ostatního, tak mi to vzalo trochu dech. Teda asi nejvíc ty prachy... to snad není ani normální brát 7.800,-- čistýho měsíčně, to už má víc i prodavačka v nějakým Tescu nebo Albertu. Taky ta dovolená je dost vtipná. Jo jinak s tím podepisováním smlouvy jsem už taky něco slyšela, že pak po podpisu na tebe vyrukujou s nějakýma nesmyslama. Prosím řekněte, že jste si ze mě všichni dělali srandu :( není možný, že ti vaši známí co tam dělají je jen jeden z mála případů... vždyť když lítám s Wizzem tak ty letušky vypadají i docela spokojeně. A má cenu se vůbec ptát, zda se dá studovat při týhle práci aspoň u TS nebu u ČSA???


wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od wampa »

Co jsem slysel tak TVS studium take ne.
Naposledy upravil(a) wampa dne 12. 10. 2010, 21:19, celkem upraveno 1 x.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Spenlik »

Co já jsem slyšel tak u TVS student noproblem...

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Ace2 »

jak říkám, najde si práci a zmizí. Za 7800 (nebo kolik je minimum) jí pracovat nenechám. To že dostává nějaké peníze navíc v dietách, aby firma nemusela platit daně není dle mě fér. Takhle nedostane nikde půjčku, nebo hypotéku, nemá žádné peníze když je nemocná, nedostane téměř žádnou podporu a samozřejmě v podstatě nepříspívá žádnou částkou na svůj důchod.

Dle mého názoru, kdoliv kdo dělal letušku tak je pak v normálním životě dost značně diskvalifikovaný a ten čas jako letuška je čas ztracený. Na administrativní pozici, jakékoliv. Je větší šance postupu a získání praxe a posléze lepší práce než na pozici letušky.
Naposledy upravil(a) Ace2 dne 14. 10. 2010, 14:29, celkem upraveno 1 x.

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

To Ace2: Jako fakt sorry, ale fakt nemůžu uvěřit tomu, že se u Wizzu bere jen 7.800,-- (to ten člověk musel nalítat minimum hodin, aby měl takový plat, spíš bych řekla, že skoro ani nelítal). No a s tím studiem tu máme u TS dva názory :D tak já si to nějak přeberu. Ale jinak díky za rady a kdybyste někdo měl náhodou další zkušensti s Wizzem tak sem s nimi budu ráda, jelikož takovýhle užitečný info jako tady nikde jinde neseženu.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Ace2 »

Ano základní plat je minimální mzda. Pochopitelně další peníze dostává za počet letů a ty peníze jsou pak vypláceny ve formě nezdanitelného přijmu bokem jako diety. Problém je, že když nelítáš z nějakého důvodu tak nebudeš mít ani na zaplacení složenek a další problémy jsou to co jsem nyní jmenoval. Chceme hypotéku, nemůžeme, protože mladá může bance ukázat jen výplatní pásky s tak malou mzdou, že nám banka nedá žádnou hypotéku, to že dostává bokem diety pochopitelně banku nezajímá. Za další když odejde, tak nedostane žádnou podporu, respektivě jen 3 a něco tisíc měsíčně, to samé nemocenská, takže když je doma, je doma v podstatě zadarmo a další věci viz třeba důchod.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Spenlik »

Ad práce u TVS, koukni se na forum akcniletenky.com a zkontaktuj tam uživatele Narayen ten jako letušák u TVS při studiu pracuje, tak ti určitě podá užitečný info :)

Ace2 jasně, ale ona to chce ke studiu takže jí moc nemocenská, důchod (beztak do něj už nepůjde :D ), atp. ani moc zajímat nemusí, toť můj názor a já bych do toho jako student šel (pokud se teda nemusíš upsat na nějakou dlouhou dobu?)

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Ace2 »

jestli si to pamatuju dobře, tak je to tuším rok a vyplatit se z toho můžeš částkou 1000€ nebo USD ted nevím přesně, musel bych se zeptat mladé.

Každopádně jako vedlejšák při studiu to nepříchází v úvahu co jsem slyšel.

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

Jasně, že by to byly nějaký money navíc ke studiu a do důchodu se nechystám (možná do invalidního jo, jelikož my brzo z toho mojeho vysokoškolskýho ústavu hrábne :lol: ).
To Spenlik: Díky za tip, určo budu "letušáka" kontaktovat.
To Ace2: Taky nevim na jak dlouho se jim upíšeš, ale těch 1000 éček myslim dáváš za to, když ukončíš předčasně nebo neuděláš ten jejich výcvikový kurz, fakt nevim nu.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Ace2 »

Hele není lepší dělat jako brigádu recepční v hotelu než letušku ? Při noční v hotelu si můžeš psát eseje a učit se. Být jako part time letuškou mi to přijde jako dost časově komplikovaný, žádné benefity jako pobyty u moře mít nebudeš a rozhodí ti to bio rytmus a k tomu všemu se budeš muset složitě učit postupy a pravidla letecké společnosti.

Na recepci v hotelu jsi zaučená za 2 dny, bez testů, zkoušek a stresů. Navíc s hafo volnýho času. To bych se radši šel zeptat vedle TVS do Holiday Inn kde dostaneš 12 tis za v podstatě nic.

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

To Ace2: Taky dobrý tip, pouvažuju o tom, ale jelikož můj táta dělá recepčního a vím co práce recepčního obnáší, tak mi to přijde úplně stejný (mimochodem jsem strávila hodně velkou část svých prázdnin na recepci, takže vim co je to taky za humáč). Už to není jako za komančů kdy sis např. přes noční pospal, dneska se jede i v noci. Na recepci se nezastavíš ani v noci, musíš se naučit s PC programy, vyřizuješ maily, telefonáty (ano i v noci si klienti nedají pokoj a objednávají jak pominutý) atd. a bio rytmus máš přeházenej taky. Když jseš na denní, tak večer přijdeš domů a spíš až do rána, abys už minimálně v 6.30 byl na recepci a přebíral službu. A to samý s noční, přijdeš na 7 večer, jedeš celou noc jak Bulhar, v 7 ráno odcházíš, v 9 jsi v posteli a ve 4 odpoledne vstáváš a zase se připravuješ do rachoty. Je to prostě bludnej kruh... :lol:


Odpovědět