Příprava na PP

Odpovědět
Elle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 03. 11. 2005, 18:33
Stav: Offline

Příprava na PP

Příspěvek od Elle »

Ahoj, chtěla bych se zhruba tak za rok přihlásit do konkurzu PP u ČSA a chtěla bych vědět, jestli se dá nějak připravit, jestli existují nějaké kurzy a jestli je to potom pro uchazeče výhoda, že je navštěvovali? Taky by mě zajímalo, jestli záleží hodně na vzhledu a na postavě. Děkuji moc předem za odpověď :-)


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příprava na PP

Příspěvek od BB »

Věřím, že v Americe mají kurzy na všechno, takže i na letušky. V ČR zatím naštěstí nikdo nic takového neprovozuje. Zato kurzy jazyka neuškodí. Otevřeně to nikdo asi nepřizná, vzhled se řeší až v celkem pokročilém stádiu výběrového řízení, ale nejsou na to žádné tabulky. Nemusíš mít vzhled modelky, spíš jde o příjemné vystupování a upravenost. Hned na začátku si tě akorát přeměří a převáží a spočítají BMI.

cestovatelka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 05. 04. 2006, 12:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Příprava na PP

Příspěvek od cestovatelka »

Ahoj, konkurs na palubní pruvodci jsem delala loni.Tady je par postrehu.Bylo to trochu narychlo, dve kamaradky letusky(nezavisle na sobe) mi rekly, ze je za tyden konkurs, ze bych to mela rozhodne zkusit, tak jsem sla do toho:)Vzala jsem dalsich par kamaradu, abych nebyla sama :wink: . Prvne te zvazi a zmeri, BMI musi byt mezi tusim 19(kamaradku vyhodili kvuli podvaze!)-24(vic uz je nadvaha), pak vyplnis formular a jdes na testy z jazyku.Duraz se klade predevsim na AJ(znalosti zhruba v soft verzi Murphy:Grammar in use). Mluvenou Aj normalne aktivne pouzivam vice mene denne,s gramatikou je to sice horsi, ale stejne jsem test napsala na 5(sestka je nejvyssi hodnoceni pro rodile mluvci)).Neprislo mi to zas az tak tezke, jsou tam typicke veci, zadne zakernosti, ktere by nebyly v ucebnicich typu Anglictina II. Jako druhy jazyk jsem si zvolila italstinu. Test byl podstatne lehci nez u AJ, cekala jsem ho tezsi. Dalsi kolo jsou ustni pohovory-pokud projdes pisemnymi testy(tedy AJ mas nejhur za 4, druhy jazyk za 3), lektori byli mili, zase se neptali na zadne zaludnosti, na konicky, cestovani, turismus v rodnem meste..Klade se opet duraz na AJ, nesmi byt horsi nez za 4(!), druhy jazyk opet muze byt za 3.(jenom podotykam, ze ten den jsem byla jeste na ustni zk z portugalstiny na "sve" skole, takze jsem se uz ani nemela cas se stresovat :D )Po uspesnych ustich pohovorech si nas ihned zapisovali na osobni pohovory a na lekarska vysetreni(stoji asi 4 tis. Kc).Ty se mely konat az o 4 mesice pozdeji, tedy v prubehu rijna. Tam jsem se dostavila v "normalnim" pohovorovem obleceni- kalhoty, halenka, sako, pry uprednostnuji trochu make-upu u slecen. Opet bez problemu, otazky na spolecnost, motivaci,zda si povolani neidealizuju.. Pote me cekalo kompletni lekarske vysetreni(nejhorsi je psycholog:)! ) a asi za 10 dni jsme se dozvedela, ze jsem prijata.Ted cekam na nastup do kursu. Z toho plyne-nejvetsi duraz je kladen na jazyky a dobry pristup k lidem(krasna fraze:) ), nebat se a umet se prodat. Jinak ohledne vzhledu, mam normalne normalni postavu, po letnim WaT v USA jsme pribrala 10kg a nikomu to nevadilo :lol: Mimoto mam po vrozene vade(rozstep rtu) jizvy v obliceji a take to nikdo neresil :) Takze jak vidis kursu netreba, jen nadseni, jazyky a prijemny charakter :D


Odpovědět