Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Odpovědět
Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Eagle »

J.Pau:mohu mít dotaz? Ty jsi CC? No že tady "zasvěceně" hovoříš, ale spíš mi to připomíná řeči "jedna paní povídala"


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dracoola píše:
pepa007 píše:
dracoola píše:
pepa007 píše:
kala23 píše:Nerikam ze to ma byt slecna nebo pan dokonaly. Jen bych cekala trosku jiny kriteria - napriklad bych si naivne myslela, ze jim zalezi na vyborne znalosti anglictiny. U Travelu ale ne to nehrajou. Za dobu, kdy tam sedis nekolik hodin v jedne mistnosti se vsemi uchazeci je trosku poznas, jak mluvi, jak se projevuji, proto si dovoluju kritizovat jejich vyber... ale je to jen jejich rozhodnuti, je to soukroma firma,a jenom na nich je, koho si vyberou. Proto take rikam, ze bych u nich byt nechtela, protoze s jejich firemni kulturou bych se nikdy neztotoznila a nezapadla do jejich profilu.


Na tady se jich musím zastat. Oni asi taky vybírají tak, aby tam ten člověk aspoň chvíli vydržel a neutekl za půl roku. Pokud někdo ovládá plynně 2 jazyky a není úplně blbej tak asi nebude dělat CC. Ale to už se tady ljednou diskutovalo...



Tim si jako rekl ze vsichni CC u CSA jsou blby(vsichni tam totiz maji 2jazyky minimalne)... Hm,hezky. :?
Pepo,ty jses pako.


Ne, to jsem opravdu neřekl. Předpokládám, že většina lidí dělá CC protože je to prostě baví, i když by mnozí z nich jinde našli lepší a líp placený uplatnění. A dokonce věřím, že někteří z nich jsou inteligentní. Ale určitě je dost lidí, kteří jdou třeba zkusit první zaměstnání a už je jim jasný, že to chtějí dělat jenom chvíli. A takových asi chtějí nabrat jen omezený množství.


No nevim kde ti dneska daj tolik(aspon pro me je pres 30tis./mesic dost) za tak "malo" prace a tolik volna v mesici plus letenky kamkoliv a kdykoliv za neueritelne nizky ceny,plus uzasnej kolektiv mladejch a nadsenejch lidi,hotelove party a bejt placenej za to ze se valim na plazi neni zas tak moc spatny.Ale treba Pepo delas neco lepsiho...


No až tak růžový to zase nebude :wink: Ale 30 je velmi slušnej základ...

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

To J.Pau:


Koukam ze pan J.Pau bude velikej "odbornik". Nevis o tom absolutne nic! CSA neni Travel a nestava se v CSA ze by te z volna odvolali a kdesi cosi jak jsi napsal.Mas tam 28.v mesici plan na pristi mesic a ten se ti vetsinou nezmeni. U Travelu jsou prave vsichni na telefonu,hnus. Nejdriv se informuj a pak kritizuj!

Marmak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 18. 09. 2006, 22:50
Stav: Offline

Příspěvek od Marmak »

TADY někdo psal, že u TVS už proběhly druhý kola výb. řízení. Já jsem si tam teď volala, páč mi pořád nic nepřišlo (vím že říkali že nemáme volat, ale já to nevydržela - jela jsem na ten konkurz přes půl republiky, tak mám snad právo vědět jestli už to rozesílali). Paní mě vůbec nechtěla přepojit na personální (to jsem čekala) a řekla mi že mám ještě čekat příští týden jestli mi to nepřijde a pak si mám zavolat, že sami ani neví kdy ten kurz bude. Tak teď nevím!!
Takže:
Dostal jste někdo vyrozumění?

Byl jste někdo už na 2. kole výb. řízení u TVS????

Díky

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Druhý kola už byly, být tebou tak už nečekám, myslím že už by ti to bývalo dávno přišlo. Ale nemusí ti to být líto, u Travelu není o co stát


Marmak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 18. 09. 2006, 22:50
Stav: Offline

Příspěvek od Marmak »

A proč by mi ta paní lhala?
A ty jsi na tom 2. kole byla, nebo jak to víš že už proběhlo? Ona mi nic takového neřekla, přece by mi řekla že když mi to nepřišlo že mě nevzali a nemám otravovat. Ale řekla ať si zavolám příští týden, tak já fakt nevím.
Je blbý že nám nikdo neposkytne informace. Člověk má o tu práci zájem a oni mu nestojí ani za telefonát.

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

A proč bych ti lhala já ? dopis po testu mi přišel hned v úterý a v pátek bylo druhý kolo - 15.9.
Paní na personálním toho stejně moc vědět nebude, řídí si to všechno ti dva chlapi, který byli už na těch písemných testech.

Marmak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 18. 09. 2006, 22:50
Stav: Offline

Příspěvek od Marmak »

Aha tak promin, to se omlouvám. Já jsem z tvých příspěvků pochopila, že jsi dál nepostoupila...Že se ti taky neozvali. Nebo jsi vypadla teď v tom druhém kole? Já jsem totiž ty testy napsala dobře, to jsem si jistá (mám certifikát z AJ z Cambridge - ale to je asi nezajímá), taky už mám zdrav. zkoušku a němčinu, tak jsem si myslela že bych byla vhodný kandidát. Ale neozvali se.
Když jsem tam volala, tak mě nechtěla na p. Hejduka přepojit. Já tomu nerozumím, u ČSA jsem taky prošla výb. řízením úspěšně, jenže kurz v září, do kterého jsem měla nastoupit, zrušili. Tak jsem to chtěla zkusit u TVS. To je vše. :?

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Já jsem prošla do druhýho, angličtinu mám taky super, k tomu němčinu a řečtinu, ale jim na tom nezáleží, vybírají si hloupý slepice, a zkouší jenom z angličtiny v tom druhým kole, a stejně to pro ně není to nejdůležitější. Bylo nás tam v ten pátek 20 a vybrali si asi jen 4 holky, a všichni kroutili hlavou nad jejich výběrem. Škoda že to ČSA nevyšlo, tak tě ale zařadí do nějakýho dalšího tusnusu ne ? když už si tě jednou vybrali... já bych šla stokrát radši k ČSA než k Travelu, v ČSA jsem ale ještě konkurs nedělala. Bůhví kdy bude další.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

kala23 píše:Já jsem prošla do druhýho, angličtinu mám taky super, k tomu němčinu a řečtinu, ale jim na tom nezáleží, vybírají si hloupý slepice, a zkouší jenom z angličtiny v tom druhým kole, a stejně to pro ně není to nejdůležitější. Bylo nás tam v ten pátek 20 a vybrali si asi jen 4 holky, a všichni kroutili hlavou nad jejich výběrem. Škoda že to ČSA nevyšlo, tak tě ale zařadí do nějakýho dalšího tusnusu ne ? když už si tě jednou vybrali... já bych šla stokrát radši k ČSA než k Travelu, v ČSA jsem ale ještě konkurs nedělala. Bůhví kdy bude další.


Tak good luck s rectinou u Travelu... :D :D :D

Marmak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 18. 09. 2006, 22:50
Stav: Offline

Příspěvek od Marmak »

Já jsem si do ČSa volala, ale vůbec neví kdy bude kurz. Volali mi v srpnu, že maj pro mě místo v kurzu v září, jestli chci nastoupit. Tak jsem dala výpověď a těšila se. Ale 14 dní před začátkem toho kurzu mi volali (to se zrovna v médiích objevili zprávy, že se propouští v ČSA), že se omlouvají, že ten kurz nebude. Takže já jsem od 1. 9. na ÚP, jako nějaká socka, přišla jsem o práci, byla jsem úplně na dně. Tak jsem hned zkoušela jiné aerolinky, ale vidím že na TVS nemám. Myslela jsem si, že ČSA mají nejnáročnější výb. říz.,ale vidím že ne. Jsem hodně zklamaná, nechápu ten jejich systém výběru uchazečů. Moc bych chtěla vidět jak ty moje testy dopadly, ale to už se bohužel nikdy nedovím. Slyšela jsem že TVS není nic moc, ale jsem teď v takové situaci, že bych to hned vzala.

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Tak v tvojí situaci to chápu, ale stevardka přece není jediná práce která se dá dělat ne ? ale je jasny že tě to muselo pěkně rozladit, je to smula. V Praze se da najit spousta volnych mist, ale jestli bydlis nekde daleko, tak to mas urcite tezsi

Tylor
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 29. 08. 2006, 08:44
Stav: Offline

Příspěvek od Tylor »

To Kala23: Já jsem byla taky v druhém kole a rozhodně si nemyslím, že by přijímané holky, byly nějaké hloupé slepice. Druhé kolo bylo rozděleno podle úspěšnosti písemných testů a začínalo už ve čtvrtek v 8hodin. Z prvního kola vzali všechny bylo jich 10, já jsem byla v kole druhém, které začínalo ve 14h a nevzeli asi jenom 2 nebo 3 lidi. Bylo nás tam 12. Další kola byla v pátek a v sobotu. Z jakého důvodu tě nevybrali netuším, možná určitou roli hrály i osobní sympatie, úspěšnost v písemném testu atd. Jinak nechápu proč pořád píšeš, že je to v TVS tak strašné, když ses rozhodla jít na obě kola...Psala bys tak, i kdyby tě přijali a měla jsi nastoupit 2.10 nebo 16.10. do kurzu? Btw nikdo neříká, že tu práci musí dělat věčně, jde o to si vydělat, poznat něco nového apod. Jinak na konkurz u ČSA se ještě dost dlouho načekáš...

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Příspěvek od kala23 »

Já se tě ale neptám na to proč mě nevybrali. To jsem si zodpověděla sama. Neřikám že je to u Travelu strašný, jen řikám že já bych tam nechtěla, a to, že jsem šla na ty konkursy, mě pomohlo to zjistit.
Kdyby mě vybrali, stejně bych nemohla do kurzu nastoupit, jsem na vysoký a je to pro mě přednější ji dodělat.

Tylor
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 29. 08. 2006, 08:44
Stav: Offline

Příspěvek od Tylor »

To Kala23: Já jsem taky na vysoké a rozhodně nemám v plánu ji nedodělat. Když se chce všechno jde. Proč tě nevybrali sis rozhodně zodpověděla sama, tak aspoň víš, že k tomu nejspíš měli nějaký důvod :lol: Zřejmě poznali, že nejsi hloupá slepice s blbou angličtinou :lol:


Odpovědět